Zombeavers (2014) odpad!

Popsat ten film je vtipnější než se na něj koukat. Přesto, že je to o zombie bobrech, který když kousnou člověka je zněj lidskej zombie bobr a taky je tam medvědí zombie bobr, tak se film bere víc vážně, než by měl. Je to nuda. Téměř nekoukatelné.

Creed (2015)

Ten film si podkuřuje ve všem, co předvádí

Monstrum (2008)

Jestli mě má kamera v ruce víc vtáhnout do filmu a nahodit mi pocit "jakože se to opravdu stalo" tak zde se to opravdu nepovedlo. Většina záběrů mi přišla nesnesitelně roztřesená. Ostatní asi baví sledovat partu nesympatických vysokoškoláků pobíhajících ve městě a jediné, co mluví, je: "Oh bože, Co to je? Jsi v pořádku? Pomoc!" Divák nedojde žádnému prozření. Nezjistí, co je to za montrum, kde se vzalo, ani jak ho armáda zabije. Pokud vám však stačí film o několika dospívajících debilkách, pobíhajících po městě, tak dobře pro vás.

Spectre (2015)

Sterilní. Naleštěné nic. Peníze do toho šli, ale kupodivu se z toho nevzešel zábavný film. Nutno dodat, že bondovky nejsou uměním, ale táhnout díky jisté míře atrakcí, které vytváří zábavnost. Takhle tyhle filmy fungují a to od nich očekávám. Nevadí mi jen entertainment, když je to dobře odvedená poctivá práce. Ve Spectre je těch atrakcí však málo, případně nejsou vhodně využity. Výsledkem je nuda. Po Skyfall obrovskej úpadek a to skoro na všech podstatných frontách. Co se Mendesovi stalo?

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Strhující. Režisér musí být opravdu schopný, aby dokázal z tak mála obsahu vykřesat tak strhující zážitek, který utáhne takřka 3h. Nečekal jsem, že zrovna v Revenantovi uvidím jednu z nejlepších akčních sekvencí vůbec. Líbí se mi, jak je ten film vyhrocený, naturalistický... To může působit lehce směšně, když na to hlupák kouká na malé obrazovce ve Student Agency (to považuji za zločin), ale na plátně či kvalitní sestavě to funguje skvěle. Lea roztrhá medvěd. Pak se vydrápe z vlastního hrobu a plazí se za pomstou, dokud nebude schopen za ní kráčet. Po cestě se vyspí v břiše vykuchaného koně, jehož tělo mu poskytne skrýš před bouřkou, a nakonec si to rozdá 1v1 s Hardym. Takový Avatar 2 se též snaží uhrančit diváka obrazy své přírody, ale moc to nefunguje, protože je to digitální pohádka. Rovněž tam jde jedna postava po krku druhé, ale jejich finální bitka není vůbec pamětihodná, jako je tomu zde.

Osm hrozných (2015)

Pro mě osobně je to spolu s Hanebnými Pancharty a Nespoutaným Djangem nejlepší tarantinovka a já znovu kroutím hlavu nad tou přestřelenou úrovní zábavnosti, kteoru tento kousek zase oplývá. Nevím, jestli Tarantinovi začal docházet trochu dech, ale jeho Hollywoodu už nemá tak dobře vystavěný děj a tak vypointované dialogy. Zde k Osmičce by se dalo říci, že když se nestřílí z koltů, tak se střílí verbálně a jak už jsem předznamenal svým výběrem nejoblíbenějších tarantinovek, tak mě nejvíc baví právě ty, které mají nejlépe vystavěný děj a nejlépe vystavěné konverzační pasáže. Tvrdit, že je Osm Hrozných ukecaný film, mi přijde mimo, páč o to svým způsobem jde. Tarantino nahnal několik postav do jedné chaty (v kontextu čehož ten širokoúhlý formát 70mm filmu nemusí dávat smysl, ale mně to vůbec nevadí), uzavřel je tam sněhovou bouří a začal rozplétat, kdo je kdo, hrajíc si při tom s divákem. Kdo jiný v současnosti dokáže tohle scénáristicky utáhnout a po celou dobu napínat i bavit? Konceptuálně to funguje na podobném principu jako Carpenterova Věc, kde si postavy v komorním prostředí rovněž nemohou být jisti, kdo je kdo...  Nakonec to sice může působit lehce vyumělkovaně a překombinovaně, ale já myslím, že většina lidí promíjí většině filmům mnohem závažnější nedostatky. I kdyby Osmička dokonale nefungovala ve svém celku, tak dokonale funguje ve svých jednotlivých částech. Nejen že je zábavné poslouchat interakce mezi postavami, poslouchat, co postavy říkají, nýbrž je i radost poslouchat, jak ty repliky herci přednáší. Nejvíc si to samozřejmě užívá Samuel L. Jackson, ale Walton Goggins a Kurt Russell jsou v závěsu. Jennifer Jason Leigh je ve své záporné roli rovněž skvělá. Tento film má navíc prvek, který považuji za velmi příjemný. Po těžce vygradovaném finále nechá autor ukončit film něčím (takovou třešničkou na dortu: viz. Poslední Skaut nebo Piráti z Karibiku 4), co by ve filmu vlastně ani nemuselo být, ale jelikož to tam je, tak divák opouští film s lehkostí a snad i... ...snad i s jistým dojetím. - Nyní mě však omluvte. Stará Marry Todd už volá, takže už je asi čas jít na kutě.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Neurazí ani nenaštve. Tenkrát jsem z kina odcházel zcela neohromen. Bylo tam toho málo, děj je až příliš podobný čtyřce, nové postavy mne nezajímaly a některé scény jsou nevěrohodné. Tuším, že to neni dějově tak rozesraný jako osmička, ale tam bych alespoň rewatchnul několik málo scén. Tohle mě nechává zcela chladným.

Kokain (2001)

Příliš otravné postavy.

Nedotknutelní (2011)

Napůl komedie, napůl drama. Napůl vtipné, napůl vážné. Neříkám že spojení těchto dvou žánrů nemůže fungovat, tady však nefunguje. Lidi mluví o filmu jako o skvělé komedii. Ano jsou zde skvělé hlášky, ale slovo komedie tenhle film však zcela nevystihuje. Posledních 20 minut na mě působilo opravdu ponuře a já od filmu odcházel takovej skleslej. Přesto každej mluví o komedii a na csfd 9 nejlepší film? to jo... ORIGINÁLNÍ, STÁLE VŠAK PRŮMĚR.

Valentýnská pomsta (1981) odpad!

Typický Bčkový horor z osmdesátek, což znamená, že film není ani zajímavý ani vtipný a rozhodně ani strašidelný. Za to je opravdu předvídatelný! Postavy nebyly zajímavé.