Expedice: Džungle (2021)

Příjemná podívaná, taková odlehčená, jak se od Disneyho očekává. Příběhově se jedná o další variaci na Indianu Jonese, Lovce pokladů a podobné dobrodružné snímky, v nichž je nějaké to nadpřirozeno. Dwayne Johnson i Emily Blunt ve svých rolích potěšili.

Parta hic (1976)

1* za příběh, 1* za několik povedených vtipů, kterým jsem se upřímně zasmál, a 2* za herecké výkony. Menšík, Nárožný, Kemr či Krampol byli opět jedineční.

Kurňa, co to je? (2013) (pořad)

Mě tedy tento pořad neuráží. Obdoba legendárního Kufru, resp. jeho reinkarnace. Zedníček si moderování stále užívá, působí nenuceně, jen tu chybí Aleš Ulm. Za něj je zde neadekvátní náhrada. Pořad je nenáročnou podívanou, takovou "oldschoolovkou".

Palm Springs (2020)

Po úvodní scéně a závěru první smyčky jsem měl lehce rozpačitý dojem, avšak něco mi našeptávalo, že když udržím pozornost, snímek se mi odmění. Stalo se. Neváhám dát plné hodnocení a je mi jedno, že námět ohledně uvíznutí v časové smyčce není originální. Palm Springs skvěle funguje, dokáže pobavit, čas u něj rychle utíká, herci jsou sympatičtí a chemie mezi nimi působí. Soundtrack dokresluje náladu filmu, prostředí je rovněž poutavé. Pro mě jde tedy o velmi milé překvapení a hodnotím nejvýš, jak to jde.

Rudá volavka (2018)

Očekával jsem více napětí, lépe budovanou atmosféru, zkrátka celkově silnější zážitek. Podruhé bych si Rudou volavku nepustil.

Soudce Alexandr (2017) (pořad) odpad!

Beru to tak, že herci nejnižší kategorie (a to není nic proti nim) taky musí platit složenky. Jinak jde totiž o naprosto zbytečný pořad. Nechtěně směšné.

Honba za diamantem (1984)

Viděno po mnoha letech. Nejsem si jistý, zda jsem v dávné minulosti neviděl spíše druhý díl, ale to je jedno. Honba za diamantem je příjemnou dobrodružnou podívanou v atraktivním prostředí a ani mi nepřipadá příliš zastaralá. Občasný humor je zdařilým kořením snímku.

Ten svetr si nesvlíkej (1980)

Formuluj přesně! Petr Nárožný v roli, která mu skvěle sedí a pobaví diváka. Pochválit však musím i Ivu Janžurovou, Stellu Zázvorkovou a další. Holt je to sice komedie z dob minulých, ale proti těm současným (až na hrstku výjimek) je vtipná i bez trapnosti, vulgarit, má nápad, pointu....