Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Pro mě osobně masakrální dvojka. Nesvezl jsem se na "hate" vlně, jako většina a prostě jsem si jen užil tento královsky skvělý film, který je plný vtipu a akce s přemírou nadsázky přesně tak, jak máme od Vaughna rádi. Pokud bych měl srovnávat s jedničkou... Ale víte co? Proč bych to dělal? Stačí pouze říct, že jak jednička tak dvojka jsou naprosto boží filmy, který mají potenciál stát se jednou z mých nejoblíbenějších trilogií (doufám, že trojka bude a bude to taky taková pecka). Provázanost s americkými Statesmany mi přišla jako výborný nápad a herecké obsazení pouze podtrhává moje nadšení. Kdo si může stěžovat na to, že je to příliš dlouhé? Stěžoval si snad někdo, že Pán Prstenů je moc dlouhý? O nikom tedy nevím a víte proč? Protože Pán Prstenů je výborný film. Druhé pokračování Kingsman taky, tak se z té délky všichni nepos*rte. Za mě velká spokojenost a Vaughn je jedním z nejnadanějších režisérů současnosti. 90%

Pokoj (2003) odpad!

Pravděpodobně ten nejzábavnější nejhorší film, co byl kdy natočen. Tommy předvádí tak otřesně hrozný (zdráhám se to až říct) herecký výkon, že snad i nijak necvičený orangutan by byl před kamerou schopnější než on (možná by alespoň měl otevřené oči). Naprosto nesmyslné dialogy tu jsou vyšperkovány hraním fotbalu, běháním, šu*áním nebo třeba potyčkou s gangsterem. Ale člověk tu debilitu prostě musí na vlastní oči vidět, protože cokoliv z tohoto "filmu" řeknete někomu jinému, neuvěří vám a ještě vás bude mít za retarda. Je zábava se na to dívat, ale upřímně je to ten nejdebilnější filmový pokus a absolutní spodek televizní žumpy, která ani po 15 letech nepřestává pořádně smrdět. Pokud mám udělit procentuální hodnocení, šel bych asi do 5-85%. Takhle moc rozporuplný tento "film" je. Prostě kultovní zábavná sra*ka.

Preacher - Série 2 (2017) (série)

Po ne příliš vydařené první sezóně jsem se na tu druhou logicky nijak zvlášť netěšil. A bohužel oprávněně. Z počátku vám druhá série naznačí, že by to letos mohlo opravdu stát za to a několik prvních epizod bylo opravdu vydařených, ale trvá to opravdu velmi, velmi krátce a dostaví se znovu nám velmi známá nuda z první série, kdy se v epizodách vůbec nic neděje a k tomu se nám sympatie k hlavním postavám díky jejich chování neustále oddalují, až jsou téměř zcela pryč. A my tak sledujeme něco, co má potenciál, ale vidíme jen to, jak moc je s ním mrháno. NE! Preacher není příliš dobrý seriál, vlastně se v zábavnosti sotva dobelhá k průměru. Jen ten Cassidy s Ass-Facem to trochu zvedají, ale jinak co se postav týče? Děs a hrůza. Ani zku*venej Hitler tomu prostě nijak nepomohl. Možná už Preacherovi ani pomoci není. 45% = žádná změna oproti sérii první.

To (2017)

Upřímně si můžete Wana a celé jeho "slavné" Conjuring strčit někam. Nechápu potřebu to zrovna s takovým bubu paskvilem srovnávat. Ano, Conjuring není špatný film, ale k výbornému má také hodně daleko a mě osobně se To líbilo mnohem více. Klaun Pennywise je naprosto skvělý a Bill (příjmení ode mě nečekejte) odvedl výbornou práci s jeho ztvárněním. Možná se na mém nadšení z tohoto filmu podepsal i fakt, že jsem nečetl knižní předlohu, ale partičku Loserů jsem si prostě ihned zamiloval. Osobně mi to ani nepřišlo jako čistý horor, ne ani tak ve smyslu, že by film neuměl vyděsit (to mi věřte umí na jedničku), ale spíše tím, jak film pracuje s postavami, dialogy a vykreslením atmosféry. Chvilku je to příběh o těžkém dospívání partičky nezapadlíků, chvilku je to školní komedie o dětech z předměstí, jindy je to drama o zneužívání dětí a šikaně a pak přijde balónek v ruce klauna Pennywisea a všechno jde stranou a je to naprosto děsivá šílenost (v tom nejlepším slova smyslu). Dětští herci jsou všichni do jednoho opravdu velmi dobří a na Beverly se zase krásně kouká. Já nemůžu říct nic jiného než to, že jsem s filmem opravdu velmi spokojen a je to alespoň za mě jedno z překvapení tohoto roku a jeden z nejlepších hororů minimálně za posledních deset let. Ano, lepší než Conjuring. 90%

The Defenders (2017) (seriál)

Seriály jednotlivých členů Defenders se mi všechny líbily (i trochu pomalejší Luke), a proto jsem byl překvapen, jak je tato crossover série slabá a víceméně nudná. V podstatě jediný, co jsme jako diváci dostali nějak kvalitněji, byla vzájemná chemie mezi postavami a několik opravdu dobrých dialogů. Jinak záporák hraje druhé housle, opět jde o tajemnou organizaci The Hand, která je už tak vyčpělá a její zakladatelé až na pár výjimek tak zoufale nezajímaví, že je člověk až rád, že to má jen nějakých osm epizod. Děje je tam pomálu, že by se dal scvrknout do dvouhodinového svižnějšího filmu (tuto formu bych i já osobně preferoval) a co mě štvalo snad ze všeho nejvíc je to, jak tvůrci naložili se schopnostmi hlavních postav. V jedné scéně je Luke doslova tank, odrážející kulky z kulometů, schytal už i raketu z RPG nebo výstřel z brokovnice do hlavy z těsné blízkosti a všechno v pohodě. Pak přijde zmrtvýchvstalá pipka, která mu nabombí pěst či kopanec a Luke chrápe jak nemluvně. Stejně tak u Jessicy, která má sílu na to, aby chytila půltunovej výtah jednou rukou, ale když jí někomu nabombí ona, je to jak kdyby někoho mlátila polštářem. U IF jsme si už zvykli, že svou ocelovou pěst použije tak jednou za díl, ale že tu z něj i mimo to udělají úplného idiota, to je už co říct. Jediný DareDevil za něco stál (opět) a hlavně díky němu se z Defenders nestala až taková katastrofa. Přijde mi to trochu tak, že tvůrci dávají a odebírají svým postavám schopnosti jak se jim to ve scénáři zrovna hodí. Ale neměli by upravovat schopnosti s přihlédnutím ke scénáři, ale přesně naopak scénář ku schopnostem postavy... Tohle je prostě líné psaní. 60% a zatím nejhorší spolupráce Netflix x Marvel a mohlo to být přitom tak dobrý!

Pátek třináctého (2009)

Ani pěkné nahé holky nezachrání tento film od podprůměrné bídy. Je to až k nevíře, kolik Pátků už vyšlo a tvůrci nového dílu se ne a ne poučit z chyb svých předchůdců. Naopak k nim ještě nasekají další a další. Remake působí spíše jako studentská parodie (jaj, už zase...), než nějaký dospělý počin, který by měl nedejbože v někom probudit pocit hrůzy (no ikdyž, jak se to vezme). Základní nelogičnosti, málo šťavnaté killy, nulová inovace, plochý výkon většiny (ne)herců a naprosto žádná atmosféra... Tím vším se dá tento filmový Pátek charakterizovat. Sam z rodu Winchesterů by neměl ničit partu co má s Deanem, když z toho pak vzniká takovýto paskvil. Díky bohu alespoň za těch pár nahých scén. Kdyby se mi tento film dostal ve střižně do ruky, asi by tam zbyly jen ty. Ale pro to tu máme jiné filmy :). 30%

Jason X (2001)

V hodnocení tohoto filmu záleží dost na přístupu, který vůči němu zaujmete. Já například Jasona X bral jako béčkovou sci-fi parodii na Pátky a horory obecně a musím říct, že jsem se čas od času opravdu dobře bavil. Scéna, kdy Jason přijde po robo-upgradeu je prostě boží ikdyž naprosto nesmyslná a přesně tak ten film musíte brát. Je to sra*ka. Ale zábavná sra*ka. 50%

Pátek třináctého 9 (1993)

Z Jasona se zde stává nějaký cizopasí červíčkovitý parazit, který skáče z těla na tělo, které posedne a vychutnává si dál své vraždící choutky. K tomu v tomto filmu dostane celkem široké příbuzenstvo, protože na dříve určený "lore" se zřejmě kašle stále málo. Nějaká pospolitost s předchozím dějem? Hahaha. To už bychom chtěli moc. Devátý Jason a zároveň první od nového studia je naprosto učebnicový filmový paskvil a na filmové škole by se tento snímek měl dopodrobna rozebírat, co všechno je tu vyloženě špatně. Je tu toho tolik, že by si s tím škola vystačila na několik semestrů. Na druhou stranu se mi zde líbily herecké výkony o něco málo víc než v díle předchozím (ani tak to není pochvala) a potěšil mě alespoň "easter egg" na Evil Dead. To je ale vše. Ruce pryč. 10%

Pátek třináctého 8 (1989)

Na konci sedmého dílu Pátku třináctého Jason skončil tak, že dopadl na dno jezera. A tam se za ním uchýlila i celá páteční série. Na dno. Člověk, kterého napadlo Jasona poslat na Manhattan musel být úplně mimo a to, že ho tvůrci vyslyšeli mi prostě hlava nebere. První polovina odehrávající se na lodi je celkem fajn nápad a svěží vzduch. Bohužel je to tak směšně a amatérsky natočeno a zahráno, že se člověk až diví, že to není nějaký studentský film. Zde to moc nezachraňuje už ani ten Jason, který pěkně zlenivěl a se zabitím si dá vždy sakra načas (asi za záminkou většího divákova napětí... meeeeh). Nic zde nefunguje. Logika či nějaké racionální chování postav v tomto filmu opravdu prim nehraje a když Jason vleze na Manhattan a schytává od všech naprostou ignoranci, nelze tento film brát vážně. Většinu času to jen působilo jako opravdu nevydařená a nevtipná parodie. Pátky mám rád, a vždy jsem toho Jasona bránil a našel v každém díle alespoň něco málo pozitivního, ale kdo najde něco i tady, tak je to zkur*enej bůh optimismu. 20%

Pátek třináctého 7 (1988)

Na sedmém dílu legendární série je snad jediné velké pozitivum. A tím je jednoznačně Jason, který do této doby nebyl nikdy takhle skvěle ztvárněn. Polorozpadlá forma s několika výběžky jeho kostry vypadá naprosto fantasticky. Oproti tomu je zde naprosto nevýrazný a ničím nezajímavý příběh o holce s psychokinetickými schopnostmi, které se k Jasonovi prostě nehodí. Hrozně mě štve, jak moc tento film zcenzurovali, protože na tom "gore" tato série stojí a bez pořádných krvavých/nahatých scén tu není moc na co koukat. Podle mého názoru je sedmé pokračování druhý nejhorší Pátek dosud. Ale s nejlepším Jasonem. 45%