Pekelná díra (2022) odpad!

Pekelná nuda! Po hodine nejakého trápneho prirovnávania sa k Menu ruže alebo ako prísť do kláštora, nič nevedieť, nič nechcieť a nič nemať, sa začalo niečo diať. Avšak toto podivné polhodinové divadlo nezachránilo celkový film. Trápne efekty, pointa nijaká. Celé mi to pripadalo ako stavebnica LEGO - všetci vedia, že je to kravina, ale aj tak to skladajú.

To nic, drahá (2022)

Veľmi veľká podobnosť so Stepfordskými paničkami (1975) a šmrcnuté Matrixom. Olivia Wilde vraj síce uviedla, že ju inšpirovali Inception a Truman Show, ale mne to oveľa viac evokuje tieto dva filmy, ktoré sú oveľa lepšie. Pozor na vykrádanie! Sťahovanie sa na odľahlé predmestie, patriachálny princíp, žena feministka, ryšavá baba super cool, tenis, večierky, zmätenosť vo videní vecí... Uvedomenie si, ako sa ostatné ženy správajú inak....  Proste vykrádanie Stepfordských paničiek z 1975. Ten film som videla, keď som mala asi desať rokov, ale doteraz mi utkvel v pamäti a teraz mi ho tento film pripomenul. Keby mal Neboj sa, zlatko bohatší dej a rýchlejší spád, bol by lepší, avšak ako režisérska prvotina je výborný. No žiaľ, dejovo vykradnutý.

Barbar (2022)

Be my little baby. Neviem prečo v poslednom čase natrafujem na samé škaredé cecky škaredých príšer. A vždy, keď pozerám youtube, tak mi stokrát vyskočí reklama na detské mlieko Nutrilon. Asi ako varovanie, že nemám mať deti. A keď si niekto pozrie tento film, môže to mať priam antikoncepčné účinky. Posledných dvadsať minút už bolo pritiahnutých za tie tri šedivé mastné vlasy nádhery žijúcej v suteréne, ale inak konečne horor s normálnymi prvkami hororu.

Matriarcha (2022)

Keď je niekoho životný štýl ráno behať, zdravo sa najesť, vyzvracať sa, dať si vodku a kokaín, tak je pravdepodobné, že ho čoskoro jebne. Teda pokiaľ vaša mama nie je nejaká podivná spuchlina so šiestimi ceckami, z ktorej vyteká hnoj a ako okrasu má červíky. No Kate Dickie dokáže aj tak vykúzliť škaredšiu ježibabu ako ona. Nič inteligentné som od filmu nečakala. Bol dobre natočený, prihlúplo skončil. Mimochodom, keď už mi vyteká zo všetkých otvorov čierne blato, tak by mi ako prvé napadlo ísť k lekárovi. Lenže tí slovenskí by vám dali iba odporučenie k špecialistovi, ten by vám povedal, že na vás nemá čas, lebo má veľa pacientov, tak by ste išli na pohotovosť, kde by vám povedali, že tam riešia iba akútne a vážne prípady, a pokiaľ nemáte minimálne dekapitáciu hlavy, pošlú vás do piče. Takže vám tak či tak zostanú iba zaklínadlá.

Lou (2022)

Najprv Jeff Bridges v Starom chlapovi, teraz Allison Janney v Lou. Nejakí ľudia zrejme robia castingy v domovoch dôchodcov. Tam je robiť casting celkom fajn, lebo ľudia sa nikam neponáhľajú, a nikam neutečú, jedine ak o barlách po prvé schody. Ale keď si zrazu pri tej skleróze spomenú, že boli agentmi CIA, FBI a KGB, tak sú zrazu nindža a bakulu môžu použiť na tisíc spôsobov. Charizmatická špinavá babizňa z lesa celkom múdro podotkne: "Nie každá žena je predurčená byť matkou." Trochu oneskorená s výchovou syna - cca tridsať rokov, si uvedomí, že ho treba napraviť alebo zahriačiť. Zato psa vychovala ukážkovo! Ten ma tam bavil najviac.

Ve vatě (2021)

Ak vám zlaté šperky dávajú sociálne médiá, tak ste obyčajné predajné kurvy. "Raper“ vyzeral taký tupý, že by mu robilo problém povedať „ma ma“. A v nejakej podivnej veste, ktorá vyzerala ako ušitá z klobás, krochkal: „Čo sa vlastne deje?“ No, deje sa to, že si totálny sprostý kokot, rovnako ako tvoje texty, rovnako ako tvoja vízia teba, ktorou nie si. Haha, už rapujem aj ja. Film je v podstate o sile sociálnych médií, nie o raperovi, ktorý si svojou sprostosťou posral život. Ale čo iné sa dá čakať, keď je človek sprostý a snaží sa tváriť, že je super cool? Holanďania proste krochkajú ako prasatá, na tú reč si nikdy nezvyknem. Inak obyčajný príbeh o závislákovi na sociálnych sieťach.

Vidím vás (2022) (seriál)

To máte tak, keď si kúpite historický dom. Aj keď neviem, akú históriu majú Američania, keď aj naša krčma je staršia ako ich krajina. Takže kúpite takýto úžasný americký dom vyzerajúci ako škaredá sivá torta, máte drbnutých susedov, čo sa vám vkuse serú do domu, protivnú škaredú dcéru, ktorej by sa zišlo dať zopár ráz po hube, manžela, ktorý ľahko podlieha mánii, a najlepšiu "kamarátku", pri ktorej by každý triezvy človek odhadol, že je poriadna falošná piča. Takže byť Naomi Watts, tak by som od všetkého zobrala roha aj so svojimi vázami a hrncami. Mimochodom, keby sa dalo tak zarábať na výrobe keramiky, tak by som bola v hline od hlavy po päty celý deň. Ale v Amerike je to asi možné práve preto, že nemajú kultúru. Veľa blbostí a nevyjasnených vecí a všetci ľudia protivní. Ale protivní ľudia sú niekedy vtipní... Teda iba vo filme.

Španělská chřipka: Neviditelný nepřítel (2021) (TV film)

Neviem, prečo ľudia v poslednej dobe robia dokumenty o vírusoch a katastrofách vo väčšej frekvencii ako v minulosti. Klamem. Viem. lebo chcú zľahčovať COVID. Alebo vojnu na Ukrajine. Španielska chrípka bola veľká strata na životoch, no keď si položím otázku, čo by robili ľudia s COVIDOM v tej dobe - hmmm... Asi nič. A zomrelo by ich oveľa viac. Ak mi tu niekto píše o "SKUTOČNEJ" pandémii a la španielska chrípka, je pre mňa prinajmenšom idiot. Asi im na COVID nezomreli nijakí blízki ľudia.

Hellraiser (2022)

Keby som mala sto špendlíkov v ksichte, tiež by som nebola nadšená. Ale možno keby ich posunul ten bezpohlavný meravý mamľas trochu hlbšie, tak by sa možno dostali správne medzi všetky mozgové závity a asi by aj prišiel na tú záhadu kocky. Rubikovu kocku som riešila asi sto ráz bez pozerania návodov. Na stý raz sa mi to podarilo. Nijaké fanfáry, nič. Doteraz som z toho sklamaná. No na túto kovovú blbosť by som sa bez návodu neodvážila. Ale mala som taký problém - celý čas tam pobehovala nejaká baba v škaredých teplákoch s herpesom na papuli, takže mi to miestami pripadalo skôr ako komédia. Ale nenudila som sa a film celkom fungoval.

Telefon pana Harrigana (2022) odpad!

Ešte, že sme starkú pochovali s iPhonom 14. O týždeň mi zavolala, že prečo sme ju pochovali bez okuliarov, lebo teraz nevidí. Ja jej na to, že nemá čo vidieť, lebo je mŕtva. A ona, že nie, nie, nie, že sa stále cíti živá. A že sme ju navyše pochovali bez zubnej protézy, preto teraz šušle. Keď mi zavolala už päťdesiaty raz (neviem prečo práve mne, veď mohla zavolať aj komukoľvek inému) a presne o polnoci, tak som sa nasrala s takou intenzitou, že som bola odhodlaná zabiť ju aj keď je už mŕtva. Zavolala som teda mame, že ideme vykopať starkú, lebo mi furt vyvoláva. Tak sme sa v noci vkradli na cintorín a rozkopali hrob. Vtom sme začuli z truhly búchanie a odšroubovali víko. A zistili sme, že starká žije. Doktori sa vraj trochu pomýlili a prehlásili ju predčasne za mŕtvu. Teraz starká pokojne surfuje na internete s novými okuliarmi a so záluskom na iPhone 15. Mimochodom, ešte raz sa budem musieť pozerať na to protivné decko, tak ma radšej zabite. Nezachránil to ani Sutherland.