Avengers: Infinity War (2018)

Čerstvě po dokoukání filmu jsem byl kurevsky v šoku, ale pak mi došlo (už to tady napsalo spoustu lidí), že ve čtverce to bude všechno jinak a tak černě to přece neskončí. Jinak měla tahle marvelovka téměř všechno, co by měla mít k dosažení úspěchu.

Black Panther (2018)

Když jsem kdysi napsal, že marvelovce už z principu prostě nemůžu dát míň než tři hvězdy, tak jsem opravdu nečekal, že někdy přijde tohle. Mrzí mě, že jsem se toho vůbec dožil, ale nemůžu jinak. Velká slabota.

Kara (2012)

Krátkometrážní upoutávka a jak ve mně dokáže probudit emoce...

Úžasňákovi 2 (2018)

V první řadě dostal Bob strašně málo prostoru v akci (skoro by se ten film mohl sám o sobě jmenovat Elastička). A pak je tu Jack Jack, který vlastně táhl celý film. Bez něho by to nebyl ani ten nadprůměr.

Bao (2018)

Hudba, animace i samotná pointa byly super. Nicméně jak už tady spoustu lidí napsalo - nehodí se to do kina před film.

Thor: Ragnarok (2017)

Historicky první marvelovský sitcom. Jestli se povedl nebo ne, to už je na uvážení každého, ale za mě byl nejvtipnějším aspektem Korg.. Takže je vám asi jasné, na kterou stranu se přikláním víc.

Hrdinové ohně (2017)

Jak krásně se na to dívá, když se konec obejde bez amerických vlajek přes celou obrazovku, bez přehlučeného přehrávání státní hymny a zároveň se i tak dají uctít památky všech hrdinů. Kosinski dokázal, že to jde.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Začnu tím nejhorším - cringe dialogy, které se v některých fázích fakt nedaly poslouchat a strašná postava mladého černého nerda, u kterého jsem facepalmoval vždy, když promluvil nebo se k tomu chystal. Něco mezi negativem a pozitivem je scénář. Nebyl úplně na Oscara, ale ani nepotřebuju, aby takový byl (zkrátka si nestěžuju). A teď přejdu k těm plusům. Výborná mírně hororová atmosféra, která nejednou vyrazila dech, lahodný soundtrack a extrémně (EXTRÉMNĚ!) skvěle provedený indoraptor. Trevorrowovi a spol se konečně povedlo to, co chtěli (narozdíl od jedničky). Krásně byla z indoraptora vidět jeho genialita a převýšení nad ostatníma (inteligence, síla, rychlost, agresivita). Ostatně vlastně díky němu mám tak dobrý pocit z filmu. Pak tady mám ještě jedno poslední pozitivum. Jsem dost emotivní člověk, tak mě za to prosím vás neukřižujte, ale když je pro mě něco srdeční záležitost, tak z 90% se mi bude líbit i to co bude následovat. A já jsem na jurském parku vyrůstal, tak poprosím o špetečku pochopení, jak se tak dívám na to hodnocení kolem. Abych to tak nějak shrnul... tak nemám nejmenší důvod tomu nedat 4/5.

Gladiátor (2000)

Doprdele.. Jako jo, chápu tady i to negativní hodnocení, že film není dokonalý (i když v některých pasážích tak působil), ale kurva musíme si uvědomit, že takovýchto historických lahůdek od Ridleyho moc nebude. I přes všechny ty nedostatky (chybky ve střizích, nepropracovanost POUZE NĚKTERÝCH scén), které jsem našel (a že jich bylo fakt kurevsky málo), tak mám z filmu orgasmus. Však si večer před spaním pusťte soundtrack a posuďte sami. A ten konec? Moving as fuck..

Živí mrtví - Klíč (2018) (epizoda)

Normálně by si tahle epizoda zasloužila tři. Čtyři hvězdy dávám jen z principu, že se něco dělo.

Časové pásmo bylo změněno