• Thriller

Viktoriánky (2021) (seriál)

Legrační dětinská fantasmagorie. Viděla jsem necelej první díl a prozatím stačilo.

Čuník (2018)

Tento kraťas je mnohem lepší než celovečerák s řadou nelogičností a hluchých míst, kde se utopí hlavní myšlenka. Spoiler: 14-min. kraťas má skvělou pointu o "zbytečné" nedokonalé holce, která je k ničemu a od vrstevníků si zaslouží jen posměch, ubližování nebo přehlížení. Už nepotřebuje dalších slov. Empatický zabiják, který má pochopení, taky potěšil. :) Nic není černobílé. Opravdu, kdo je čistý hrdina a kdo jenom a pouze jednoznačný záporák?

Městečko Twin Peaks - Série 1 (1990) (série)

Série 1  se podle mého měla ukončit až 9.dílem "Arbitrary Law (S02E09)", kdy se vyšetřování kolem smrti Laury P. doopravdy  uzavřelo a vrah-hostitel  byl odvedený na policejní stanici a definitivně dopaden. Do té doby dávám plný počet. Následující díly jsou podstatně slabší a jiné, jenom v něčem na původní epizody navazují, až na pár lepších kousků už to není ONO. Už to má jinou atmosféru, dynamiku, apod., některé další dějové linky z druhé série od 10. dílu vyloženě nudí. Nejvíc se mi líbí mysteriózní linky, do poslední klapky zajímavé.

Sláva (2022) (seriál)

Věrohodná je pouze první epizoda. Každá další část je pak méně a méně uvěřitelná. Přesto mi seriál bavil a zkoukla jsem vše naráz. V reálném životě by se to ovšem určitě nestalo. Taková temná pohádka pro ty, co v dospívání zažili brutální šikanu a nenašli u nikoho zastání. Po 8 epizodách předpokládám, že bude další pokračování (2.série).

Wednesday (2022) (seriál)

Skvělé hlášky chytré, sebevědomě svérázné a natolik charismatické Wednesday, že nakonec i její horší stránky jako maxi bizár pesimistická, nihilistická, temná osobnost působí zábavně, svěže, neotřele a má své neotřelé psycho kouzlo. Je  radost se na její kousky a postoje dívat. Ač zatvrzelá, nakonec ani v mezilidských vztazích není tak marná ani bezcitná a lze jí brát takovou, jaká prostě je a jak byla vychována. Nakonec po shlédnutí všech částí série hodnotím jako patrně nejlepší první díl, seriál měl velmi slibný rozjezd. I když některé díly byly znatelně slabší s horší gradací, příběhem i atmoškou, které nepůsobily vzhledem k prvním dílům úplně soudržně, spontánně  a upřímně, neb utíkají k povrchním klišé o středoškolských patáliích atd., musím dát nadprůměr. Převažuje vtipná nadsázka, dobré postřehy, inteligentní momenty a slušný vizuál. Wednesday je prostě zábavný živel, který musíte milovat.

Uklízečka - TNT (2022) (epizoda)

Klube se nám z toho telenovela o tom, jak chudá přistěhovalkyně ke štěstí a lásce přišla. Pohádka z mafiánského prostředí, ale kouká se na to docela hezky. Akorát to člověk nemůže brát vážně. Oddechovka na páteční večer.

Tokyo Vice - Yoshino (2022) (epizoda)

Zhruba do první poloviny seroše super zábava, časem to trošičku víc znaivnělo. Nejvíc zklamal poslední díl. Předvídatelný děj kombinovaný s nevěrohodným jednáním postav. (Spoiler: Třeba Samantha, původně chytrá holka z oboru, která to s lidmi uměla, a nechá se tak snadno napálit? Je ochotná dát všechny úspory i vsadit svoje bezpečí za kamarádku?). Trochu pohádka, možná se v něčem příběh nechal volně inspirovat některými událostmi, myslím ovšem, že fakt jen hodně volně. Ale tak pobavilo, zabavilo a raději nad některými věcmi nedumat. Dávám šanci další sérii.

Stranger Things - Kapitola první: Klub Hellfire (2022) (epizoda)

První epizody mi příliš neoslnily, samé klišé o trablech dětí na střední apod., 4 díl už zase stojí za to a pořádně se to rozjede, jak v akci, tak napětí. Miluju ty atributy 80.let (oblečení, kolečkové brusle, walkman a jiné). Zábavnější v dalších dílech, první mi docela nudil.