Bonded by Blood (2010)

Nijak objevný a zajímavý příběh šestice prodejců a dodavatelů drog, ze kterých se zanedlouho stane jenom jedna trojice a to je ještě navíc jeden z nich policejní informátor. Všichni jsou to hrozně velcí tvrďáci, což se pozná podle toho, že jsou to korby, nebo hodně kouří, šňupají a fuckují s razancí tak 30x do minuty. Nevím, jak moc je to dle závěrečných titulků inspirováno skutečností a ve výsledku je mi to jedno, ale filmu by prospěl nějaký scénárista a režisér. ~ Nezajímavé, raději si pusťte Lock, Stock and Two Smoking Barrels nebo London Boulevard. Tohle totiž vyznívá jako jeden hrozně moc roztahaný díl nějakého seriálu, jen se zapomněli servírovat ty ostatní díly.

Ra.One (2011)

W.O.W. ~ Tohle je něco neuvěřitelnýýýýýho. Nejdřív se to snaží o vykrádačku nápadů Terminátora, Iron Mana, Scotta Pilgrima a TRONa, či co, se špetkou humoru a komedie. Což o to, nápad to zase ze začátku nebyl úplně blbý, Hollywood je schopen vymyslet i horší a vydávat je za vážně míněná dramata, ale v tomhle ohledu šel Bollywood ne o krok, ale o celou tůru dál. Následně se totiž všechno zvrhává v komedii se sci-fi akčními prvky, pak všechno zmorfuje do na hlavu postavenou parodii a poté jde všechno naprosto mimo mysl neindického diváka, když se na scéně objeví indický superhrdina "Chitti", který není výplodem počítačového inženýrství, ale opravdovou východní skutečností. Šmarjapanno, tohle může natočit JEN Bollywood, zbytek světa pak už jen zírá s otevřenou hubou během indické variace "Stand by me". Kdo to neviděl, neuvěří, jak awesomeácky totálně WTF tohle je. ~ Oproti tomu všemu je ale faktem, že triky se skutečně povedly, vtip to má také a ve výsledku to tak, jako ujetá parodie/komedie není vůbec špatné. A to má stále většina indické filmy za Odpady!, protože prostě "Indie" (a potom slzí štěstím u braků typu Transformers 3 nebo nijak zvláštních novodobých Sherlocků ;) ~~~ PS: Khan s kudrdlinkami je... nepopsatelný... ~ PPS: Chci tu hromadu malých červených kostiček. CHCI!

Válečný kůň (2011)

Sorry, ale ne, Špílberku, tohle ne. Přesentimentálněná pohádka, plná srdceryvných příběhů a hlubokých lidských osudů se čtyřnohým zvířetem v hlavní roli. Taková další pohádka ála Lassie nebo Dobrodružství Černého bleska, akorát zasazená do doby první světové, kde všechny strany konfliktu mluví anglicky. Spielberg dokazuje, že s válečnou vřavou, lidskými osudy a kamerou v rukou dobrého kameramana umí udělat kvalitní věci. Jenže zaměřit se na jednotlivce nebo jednotku, ignorovat zvířectvo a oprostit se od slzopudného patosu, mohlo to být mnohem koukatelnější. Takhle film místy vyznívá až příliš nechtěně vtipně. Více Ryana, více Band of Brothers, méně koňských pohledů. ~~~ Stevene, Stevene, kam se to poslední dobou řítíš!? ~~~ 2* s přimhouřenýma okami ;)

Horší než smrt (2010)

20.11.2010 ~ Jestli se něco Hollywoodu nedaří, tak jsou to poslední dobou komedie. Neobsahují totiž za máku komediálnosti a to je zrovna a nečekaně u komedií poměrně nedobré. A co čekat u remakeu 13 let staré anglické komedie. Raději moc ne. ~ A pokud moc čekat nebudete, nebudete ani zklamáni, protože moc nedostanete. Tedy podobně jako v mém případě, tedy že neznáte právě původní film a nemůžete tak tohle srovnávat. ~ Zemřel otec rozvětvené černošské rodiny. Všichni se sjíždějí na jeho pohřeb, odehrávající se v domě, všichni se mezi sebou nějak hašteří, bez výjimky. Někdo se omylem zdroguje a vyvolává tak křečovitý pokus o humor, žena jednoho ze synů zemřelého chce tak moc dítě, že chce na děcko zadělávat i během pohřbu, do toho je přivezen bratr zemřelého, stařec s řídkou stolicí (ano, fekální humor nesmí také chybět), který je hodně nevrlý a ukecaný, a pak trpaslík, který se zemřelým udržoval milenecký vztah a hodlá taky něco z pozůstalosti vydyndat. Prostě další nezajímavá černošská komedie. Je to poměrně nudné, vtip postrádající, přeplácané, příliš prahnoucí po zábavě, která se ale ne a ne dostavit. A pak to skončí a vy si jen říkáte "Proč tohle vlastně někdo natáčí". Něco se zřejmě prostě natáčet musí, jinak by se neuživili herci, scénáristé, režisér, kameramani, uklízečky atp. a nějací diváci film zaplatí. Skoro vždycky se najde dostatek lidí (individuí), co na tohle půjdou do kina nebo koupí na placce a tak budou další nezajímavé filmy mít možnost nadále vznikat. ~ Jediný, kdo mě tu zaujal a překvapil byl černošský herec, kterému se podařilo tak neskutečně do kanálu zakopat film Poldové. Tady nebyl tak trapný a tak křečovitý a vypadal a choval se normálně. Buďto tedy jen nevkusně křečovitě přehrával u 'Poldů' a nebo tady neměl tolik místa. Třeba si ho všimnu v nějakém z dalších filmů a budu moct více porovnávat.

Bastardi (2010)

Nedokoukáno, po půl hodině vypnuto a smazáno. A to ani ne kvůli ději, který tam skutečně nějaký je (proto ta *), ale kvůli přílišné přehnanosti vyobrazeného, díky čemuž bych už od prvních minut filmu souhlasil s navrhovaným postupem postavy Jana Přeučila - věšel bych je. V případě protestů pošahaných ochránců práv bych je tedy ( i s těmi ochránci práv) posílal makat do dolů, aby alespoň vzduch nedýchali tak bezúčelně. ~ Dalším mínusem, který by shodil i kvalitní nepřepísknutý film, byl vizuál, pojatý velmi levně, hloupě a amatérsky a tedy dával celému filmu "look" něčeho, co si natočili žáci na telefon sami. Nevěřím, že něco takového byl někdo schopen promítat v kině a vůbec i vydávat na levných DVD. ~ Ostuda, znovu a lépe.

A Little Help (2010) odpad!

Nebyl jsem sto to vůbec dokoukat a tak jsem to jednoduše v průběhu filmu stopl a smazal. ~ V rodině zemře otec na srdeční vadu, zůstává po něm jeho 12 letý syn a poněkud trhlá nedospělá manželka/matka. Všichni v rodině jí posléze tlačí do věcí, o které nestojí, výchova syna šla vniveč (stála ale za prd už za života otce, který byl věčně v luftu), drtivá většina postav se chová jako idioti... Po cca. 45 minutách filmu a 30 minutách koukání jsem to vzdal a zahodil. Zase nemusím ztrácet čas úplně se vším. O ničem. ~ PS: Řvát na mě takhle moje dítě, ignorovat, chovat se ke mě jako ke kusu hadru a házet po mě telefonem, vezme druhou o futro tak rychle, že si ani nestačí všimnout, že vzalo ještě o druhý futro. Ta "volná výchova" mě ve filmu srala taky dost.

Ocelová pěst (2011)

[komentář č. 500] ~ Přesně, jak jsem čekal, bohužel. (mínus) Pokleslá zábava mlácení se v ringu, a je jedno, že neteče krev, ale červený olej. (mínus) Vyčpělé klišé o idiotském zkrachovanci, otci, co žije mimo realitu. (mínus) Kde se vzal, tu se vzal jeho hřích minulosti, malý chlapec, o kterého se tenhle zkrachovanec bude muset postarat. Ovšem namísto toho, aby začal, pokračuje idiot zkrachovanec ve své dráze idiota zkrachovance. (mínus) V časech nejhorších nepřijíždí Blaničtí rytíři, nýbrž idiotu zkrachovanci ukáže správnou cestu a dodá vůli jeho syn, který bohužel nechápe, že na něj otec 11 let kašlal, aby mohl objíždět smeťáky v zemi. (mínus) Klišoidní očekávaný rodinný hepyjend s přihlížející zkrachovalcovou přítelkyní a synovou matkou a jejím manžílkem z vyšší kasty. (plus) Speciální efekty robotů. ~~~ A to je všechno? Ano :( Nebýt tam ten "efekt", že si musí roboti rozmlátit plechové držky v ringu kvůli penězům, mohla by tahle blbost jít v sobotu dopoledne na Nově. A nebo v japonské TV. ~ Paskvil z Rockyho a Over the Top.

The Captains (2011)

Velice zajímavé povídání lehkého exhibicionisty a "dosebezahleděnce" Shatnera (nemyšleno jako kritika, prostě on takový je) s ostatními kapitány Star Treku i některými členy jejich posádek. Není to povídání o Star Treku samotném, nečekejte veselé historky z natáčení a vyprávění, jak bylo všechno úžasné a všichni se milují dodnes, čekejte zpovědi o tom, jaké to bylo žít Star Trekem, jak Rodenberyho vize ovlivnila životy herců a jak na to všichni hledí dnes s odstupem. Navíc je zajímavé znovu vidět i některé představitele postav, které stáli svým kapitánům za zády: Odo, Riker, Doktor, major Kira, generál Chang a Trip. Je pravda, že bych uvítal méně vaty s Shatnerem a např. více Chrise Pinea, ale právě z něj mi z dokumentu vycházelo, že nemá ke Star Treku moc vztah - a bodejť by jo, když hrál jen v jednom filmu a nežil v seriálu tolik let jako ostatní. ~ Jsem rád, že jsem to viděl a klidně bych uvítal i pokračování s dalšími známými členy hvězdných posádek.

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Je to akční, ano. Ale pokud jste neviděli první díl nebo asi ho už nepamatujete, bude chvíli trvat, než se zorientujete, co se vůbec kde děje a kdo jsou jaké postavy. Celé mi to tak přišlo poněkud... zmatečně ze začátku zrychlené, heroické s odplatou a hlavně otevřené pro další a další pokračování, na které se ale znovu klidně a rád podívám. Korupce holt může být i horší jak u nás.

Pomsta a spravedlnost (2011) (TV film)

Hallmarkovský levný televizní projekt s uchlastaným, zarostlým a smradlavým proti své vůli soudcem Dylanem z Wyomingských Beverly Hills. Pomalé tempo vyprávění mi k té době a prostředí vyhovovaly, ani Luke Perry mi nevadil, ale bohužel mi přijde, že jako jediný neuměl mluvit. Jeho šepot a hra na tvrďáka tuhle levnou věc zbytečně shazovaly. Nejde tak o nic objevného, ale i tak to mohlo mít o pár minut víc, aby se soudce také ukázal jako soudce a ne jen jako potulný pistolník s lejstrem v ruce, co zachraňuje modelky na povozech. Vedle žánru Western bych doporučoval připsat ještě Hallmark, aby bylo rovnou jasné, do čeho divák jde :)