Co by kdyby (2014)

Cesty do Maine jsou nevyzpitatelné... O něco komediálnější verze August: Osage County, přesto ale překvapivě koukatelná a zajímavá a i přes určitou otevřenost i civilní spíše Drama / Komedie. Drama s kapkou komedie a romance, kdy všichni, nejen Jason, dostanou svůj komplikovaný život. Překvapením zase Bateman, protože nemusí být třeskutě vtipný aby dobře zahrál. Jen tak dál a nezapadne (aneb Adam Sandler by si mohl vzít příklad).

Most (2011) (seriál)

Zajímavý nápad s magorem, poukazujícím neortodoxním způsobem na chyby společnosti a systému a který tím dokáže lidi i ovlivňovat a ovládat, ale jinak je ten nápad bohužel s posledními pár díly totálně zabitý a konec vyšuměl do jímky + za roboticky asociální Sagu, + za nad její magorství povzneseného Martina, který vyznívá jako normální člověk, + za arogantní hovado pisálka. (SPOILERY!) Kurevsky velké mínus za pointu s propojením s minulostí Martina a zjištěním, že to vlastně všechno dělá ex-kolega jako pomstu, wtf? Tím autoři totálně podělali celý nápad a dosavadní vyznění seriálu. Mínus taky za rodinné drámo a chování Martina s bokovkou, které se do scénáře dostalo naprosto nesmyslně. ~~~ Tímto se seriálem končím po první řadě a další pokračování mi mohou být ukradená. ~~~ 2,5* ~~~ PS: Co takhle crosover se Sagou vedle Charlieho Crewse :)

Mulat ze Západu (2013)

Něco neuvěřitelně roztahanýho, ultranudnýho, nesmyslnýho, artově vypšouklýho. To není drama, to je skutečně tragédie.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Během filmu jsem začal několikrát dělat něco jiného. Uklidit, zkontroloval maily, přečetl RSSky, zkontroloval instalace virtuálu.. nudilo mě to a místy jsem i posouval, abych se dostal k něčemu, kde se začne něco dít. To dění a zvraty v chování mi přišly tak nesmyslné, že mi to bohužel dost ubíralo požitek z filmu. Ano, rozuzlení a postavu za tím vším jsem nečekal (a ne, že bych se o to nějak snažil), ale tím to mělo končit a basta. Všechno poté už mi bylo dost přes míru. Nicméně pak jsem si všiml, že Woody a bylo mi to jasné. Škoda, nápad to nebyl špatný.

Labyrint: Útěk (2014)

Dvouhodinový úvod plný nesmyslů k něčemu, co skončí ve chvíli, kdy to teprve začíná. Jedna dlouhá otázka, jejíž odpověď by MOŽNÁ dala smysl té hromadě blbostí (zákeřný vir, který zkoumají tak, že dají děti umírat doprostřed bludiště, aby zjistili, proč dokáží přežít? WTF?). Třeba tomu pokračování teprve začne dávat smysl, do té doby je tohle ale zbytečnost bez vysvětlivek.

Ten, koho miluji (2014)

Nesmyslné chování v nesmyslné situaci s nechutně očekávaným koncem. Ta situace samotná mi nevadila, ale chování ústřední dvojice aktérů už mi nesedělo a celý zbytek byl nuda se zcela očekávaným zakončením, které mi začalo být jasné při prvním setkání jedné z postav ve druhém domě. Pak už to bylo jen zbytečně natahované a vyplněné vatou. Škoda. Ten "solidní mindfuck" se jaksi nedostavil.

Diplomacie (2014)

Moc dobrá konverzačka dvou dobrých herců, ztvárňujících postavy hybatelů osudů statisíců. Konverzačka, kterou JE nutno vidět celou, jinak mohou uniknout podstatné části dialogů. Bohužel ani tak to ale nebylo na ****. Přišlo mi, že tam bylo příliš mnoho náhod ve chvílích, kdy už zase měl konzul odejít a znovu byl zastaven. Nějak mi ani nesedělo to myšlenkové hnutí generála, kdy mi ta změna přišla příliš rychlá. Naopak rychlejší jsem čekal jednání stran konzula ohledně záchrany generálovy rodiny, když už se tak finálně rozhodl - ne, oni kecají dál a generál s tím už taky nijak nepospíchá, ačkoliv je jasné, že konec je už za dveřmi a z Paříže je to za generálovou rodinou s gestapem v patách taky kus cesty. Tyhle drobnosti mi vadily, protože mi nabourávaly tu atmosféru nutnosti rychlého jednání v časovém presu. Tak trochu škoda. ~ "Pokud bych neuposlechl, jaké dítě by chtělo takového otce?"

Šofér (2014) odpad!

Na to se nedalo koukat. vrcholná hovadina plná absurdních nesmyslů, které asi z toho sto minutového hnoje měly dělat něco humorného, nebo co. Nedokoukáno, škoda času.

Predestination (2014)

Tohle je paradoxně tak přeparadoxnělé, až to stojí za prd A JE TO KUWA ŠKODA! Protože to mohlo být tak zajímavé, dokud nezačalo balení sebe sama a v tu chvíli šel nápad "do Opavy". Přitom hudba k tomu sedla, vizuálně to nebylo špatné i na to totální sci-fi minimum, Sarah Snook jsem dlouho považoval za zvláštně namaskovanou Emmu Stone, Noah Taylor by byl skvělý vedoucí nějaké té časové '60-'80 agentury a Ethan to taky zahrál dobře. Jen to bylo překombinovaný, což sice byl záměr a nic proti tomu, ale mě ten záměr nesedl. Paradoxně zabito přehnanou originalitou.

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

2,5* ~ pokračování už vidět nechci a končím tedy 1. sérií, ačkoliv to není vyloženě zlé, jen mě to ale ničím a nijak nedostalo a nezískalo si mě to. Nevypadá to zle, ale působilo to na mě poněkud unyle i přes to dění a zmar. Překvapující je snad jen použití Cliffa Martineze, jehož hudba k době zdánlivě nesedí, ale místy (fakt jen místy) sedne k aktuálnímu dění.