Bernie (2011)

Ve své reálnosti námětu neuvěřitelný film, jemuž dodává příchuť angažování a rozhovory s místními a pak ještě wtfoidní titulkové "rozlučky". V celku mimózní snémek, který se povedlo dobře napsat a zrežírovat a dokonce i zahrát - jak otravnou Shirley MacLaine tak nečekaně i ujetého Jacka Blacka (snad první film, kde mi nevadil). Takové komediální dokudrama, posypané trochou vloček a čtyřmi kousky krimi.

Loft (2010)

Smůla Loftu je, že už jsem viděl Loft a nejsem si tak moc jistý, jestli vůbec chci ještě vidět Loft. Film, děj i postupné rozplétání uzlíků na těch všech pravdách jsou zajímavé, ale už to tu ve skutečnosti mnohokrát bylo, do píky to stejné a furt má někdo nutkání to dokolečka přetáčet a adaptovat. Pak, ať už to udělá seebelíp, je ten moment překvapení prostě ztracen a vy už víte, kdy dojde k jakému zvratu a jak to bude končit. A zrovna tady je to dost podstatná část filmu :) Nic proti filmu, ale už to prostě znám.

Klíč k minulosti (2010)

(SPOILERY!) Škoda konce filmu, protože pro mě, jako pro diváka, bylo to druhé zjišťování pravdy o minulosti už dost zbytečné. Klidně to mohlo končit tím, jak ji v restauraci odmítne poslouchat, ona mu to nutit nebude a bude (si myslet), že je tedy jediná kdo ví pravdu. A film by končil tím, že on jde k otci s fotkou holčičky a už z dálky a beze slov by byla vidět jen otcova reakce. Vše, co bylo od jeho odmítnutí poslouchat v restaurace bylo už zdlouhavé, nezajímavé a navíc., což je velká škoda.

Východní přísliby (2007)

Nijak a ničím zajímavý snímek o ruské mafii, navíc podle už mnohokrát osvědčené šablony "Otec-boss, Syn-debil", to pátrání mi tam přišlo jaksi navíc a nepasující vůbec do filmu. Perličkou, třešničkou a hovínkem na dortu z ušmiknutých prstíčků byl český dabing a jeho pokusy o ruské přízvuky => TYVOLE.

Transsibiřský expres (2008)

Začátek je slibný. Pak se ale přes půl filmu neděje vůbec nic zvláštního, pak je jeden zvrat, pak do toho naskočí Ben a udělá z toho standardní mafiózo-krimi, pak jsem se v tom začal ztrácet a po tak odhadem třech hodinách to nějak skončilo a mě to bylo ukradené. Zvláštní je, že ten film má jen hodinu a půl, ale pocitově má skutečně dvojnásobnou stopáž. A už teď jsem zapomněl, že bych film kdy viděl.

Královna (2006)

Bože, to byla snůška nesmyslů. Dobře zahraná, ale vykonstruovaná snůška nesmyslů. Měl jsem za to, že uvidím nějakou variaci na životopisné drama o práci a životě Alžběty II., ale přitom to bylo vyždímané drámo o tom, kterak Dianina smrt působila na královskou rodinu. To mám za to, že si dopředu nechci číst zbytečně obsahy a komentáře kvůli spoilerům. Tohle by se neuživilo ani jako divadelní hra a nebýt tam velmi dobří Sheen a Mirren, nemám problém tomu patosu dát hvězdu jen jednu.

Skandál (2006)

Slaběji, nudněji a rozvláčněji zpracované téma jsem už dlouho neviděl. Musel jsem už od nějaké chvíle místy posouvat děj, protože to bylo neskutečně nezáživné a nezajímavé a dlouhatánské vykonstruovávání výmyslů bylo představováno tak zbytečně, že jsem tomu prostě nemohl věnovat celé dvě hodiny života. Neskutečná nuda a plytkost. Snad nejhorší Gereův film.

Sprosťárny (2013)

Musím uznat, že jsem se zasmál, což se mi u americké komedie už dlouho nestalo. á to dokonce i správnou délku, takže to nezačne být nudné ani příliš roztahaně blbé. Mohlo to být sice ještě o kousek kratší, vynechajíc ony "nevýchovné části", ale naštěstí to bylo povětšinou prosté klasické americké komediální trapnosti, úchylnosti, prasárnosti a fekálnosti, což si zaslouží poklonu. Nevybíravá slova josu použita jen u skutečně potřebných scén a ve zbytku jsem si užíval nečekaně dobrého rejžu Batemana (jehož díky blbým komediím co by herce moc nemusím) ve chvílích, kdy svým konáním rozvrací dětskou a div ne nad olympiádu povznesenou soutěž a až dětskou frackovností nasírá ostatní účastníky i organizátory. Přesto přese všechno je to stále jen povedená komedie s pointou, která mě napadla už někde v polovině filmu (jakmile se na scéně objevil Philip Baker Hall - netuším, jak mě to napadlo, ale napadlo) a kterou si zas tak dlouho pamatovat nebudu. Skutečně infantilní nápad dotažený až do absurdna :)

Zlatíčko (2004)

Vlastně jsem to ani pořádně nedokoukal a ke konci to jen proklikal do finále. Proutník, co si užíval, pak vojel kamarádovi expřítelkyni, to mu přeletělo přes nos a mezi tím si zas párkrát užil a podupal pár dalších životů. Uniklo mi, co by mě mělo na filmu zajímat nebo překvapit, uniklo mi, že bych se asi měl s hlavní postavou sžít a pak mu... já nevím co, fandit? Litovat ho? Soucítit s ním? 100 minut naleštěných hoven s rádoby prozřením, skvělý filmový zážitek.

Zabiji Nixona (2004)

Asi tak: Film je to ne nezajímavý, ale samotný si ho asi nijak nezapamatujete než jako drama neprůbojného a svým způsobem slušného člověka, loosera Sama Bycka, jehož ubíjí americký sen a zparchantělý systém, to celé na pozadí aféry Watergate a planých keců o právu a spravedlnosti. Potud za ***. Samotný Pennův výkon si ale tu extra hvězdu navíc zaslouží, tohle si odpracoval a zahrál skvěle. Až vám toho maniaka bude možná i líto. Pomalé, sugestivní, zdlouhavé, ale se skvělým Seanem. ~~~ "Its about mooneey, Dick. MOOONEEEY!"