Mission: Impossible III (2006)

Film zo skupiny filmov, vdaka ktorym by sa stahoanie filmov malo zlegalizovat a ked nie tak by sa malo zaviest vracania vstupneho v kinach ak sa vam film nepacil. Absolutne nezazivny, sterliny film ktory nudi. Jedinym pozitivom je Hoffman a asi dve vtipky. Strata casu.

Reefer Madness (1936)

Neskutocne vtipny propagandisticky film, ktory ma ludi odstrasit od navyku (?) na marihuanu. Zacina sa to a konci nejakymi kecami, no ono to ma aj dej a pribeh. pribeh je samozrejme naivny az hruza, katastrofalne zahraty a blbo zrezirovany. No to je na tom to krasne. Stretneme sa tu so skupinkou mladych ludi, ktori su dobrymi studentami a hracmi tenisu. Dostanu sa vsak pod vplyv skupinky vyvrhelov, ktori cez den vysedavaju v bare a tancuju a potom zalezu do bytu, kde vsetci vyhuluju (zadarmo!) travu. A tu sa to zacina... Tie vplyvy travy su neuveritelne, az sa clovek pyta co to maju za odrodu :). Vsetci sa tvaria sialene, divne tancuju, zabijaju chodcov na prechode pre chodcov, rehlia sa, vrazdia (je tu spomenuty pribeh chlapca, ktory vyvrazdil sekerou celu rodinu), pachaju samovrazdy, ci koncia v ustavoch pre chorobomyselnych. Skratke je to pecka, ktora ma urcite opacny efekt na divakov ako sa ocakaval a vytvara pri jeho pozerani chut nejaky ten joint si zapalit. Vynikajuce zetko.

Wrestler (2008)

Styri, styri a zase len styri. Ked som videl trailer pred mesiacmi tak som si hovoril, ze Aronofskeho je na taketo filmy skoda. Reziser je to zrucny, to sa musi nechat. Rourke je vynikajuci herec, mam ho rad v kazdom filme v ktorom som ho videl a je vecna skoda, ze uz neuvidime jeho skutocnu tvar pod litrami botoxu. Mansel je vyborny hudobnik, no moc sa tu neukazal. Filing filmu je super a pripomina mi poulicne filmy zo 70tych rokov, ktore milujem. No ako tak Aronofsky natocil film plny klise a predpovedatelnosti. Obycajny divak sa asi bude nudit, kvoli stylu rozpravania. Zas niekto, kto ma toho napozerane viac v tomto filme nenajde nic couz nenasiel inde predtym. A to je velka skoda a chyba Aronofskeho, ze natocil film, ktory mohol byt fullstar a zalozkou v DVD (ci BD) kazdeho filmoveho fanusika, no natocil len nadpriemernu jednorazovku, na ktoru asi zabudnete hned ako ju dopozerate.

Valčík s Bašírem (2008)

Animovany dokument, ktory je genialnym napadom ako zachytit spomienky, ktore sa uz davno skryli a nechcu von. Ak si chcete tento film pozriet, odporucim si nieco o spominanom masakri precitat (kto bol Bashir, kto za nim stal, kto boli Pahalanges) aby vas to nerusilo v pozerania nebudete mat pocit, ze film nedrzi pohromade. Film, ktory je z 95% animovany a ktory si nechava skutocne filmove zabery na samy zaver, kde dokumentarne zabery zaberu naplno. Incident, ktory by sa len velmi lahko stal dvojminutovou spravou vo vecernom vysielani novin, tak nechava rozmyslat nad nezmyselnostou vojny, dovodom vstupy mladych muzov do armady, a konecne ukaze ze skutocnymi obetami su nakoniec mrtve deti zasypane v ruinach bojiska ci masakru. Formalne je film uzasnym kuskom, grafika je genialna a zivsia ako zivy dokument. Podporena je vybornym zvukom a kvalitnym soundtrackom, ktory obcas z filmu robi komix plny nasilia a nezmyselneho konania. Vyborny napad, ktory je podporeny vynikajucou pracov vsetkych zucastnenych na tomto projekte.

Smrt čeká všude (2008)

Dobre filmy prichadzaju potichu. Film z minuleho roka, ktory som len nahodne nasiel vdaka traileru na nete a reklamach v casopisoch. Osobne nemusim reci o tom ako realisticky sa vojna vo filmoch zobrazuje, pretoze koniec koncov je to len film, ktory si sledujeme z tepla nasich sedaciek. V prvom rade sledujeme film a toto je naozaj dobry kusok. Nie bezchybny, no temer bez hlucheho miesta. Celkovo snimka posobi komorne a to dokonca aj v exterieroch, kde citit dusno a vsade poletujuci prach z irackej puste. Kamera je solidna i ked obcasne kvazi dokumentaristicke pobehovanie posobi skor nasilu, no atmosferu navodzuje vyborne a nevynechava pocas celeho filmu. Herecke obsadenie je tiez OK. Osobne mam Rennera velmi rad a urcite by som ho videl aj v inych filmoch. Taha to dobre cely film, co vsak obcas vynechava su nemastne neslane dialogy, ktore film obcas spomaluje a posuvaju do roviny, kde sa objavuju len nie velmi zavazne otazky a ziadne odpovede. Cely film stoji na dobrych scenach ako snajperska prestrelka ci zneskodnovanie bomb, no zaroven trochu pada na poslednej scene rambovskeho kracania po ulici. Kvalitny film, ktory neurazi a ktory si zasluzi vasu pozornost.

V pasti (2005)

Dobry napad, ktory je slusne spracovany. Kazdopadne logika ide bokom a tak som musel hlavne ku konci filmu privierat oci. Dobra vsak bola kamera, ktorej sa podarilo urobit atmosferu dusivou. No ako tak, jedina zla stranka filmu ostava Ellen Page, ktora stravi na platne vacsinu casu a ktorej som zial prilis neveril. Hlavne ked svojim otravne afektovanym hlasom prejavovala svoj vyspely intelekt. Ak by z toho niekto spravil kratky polhodinovy film, urcite by to ustalo. Takto vam ostne cas na zivanie a premyslanie o tom ako dalsi perspektivne dobry napad skonci ako priemrna jednorazovka, na ktoru rychlo zabudnete.

Dva z Queensu (1998) (seriál)

No ja mam pocit, ze tych King of Queens sitcomov asi bude viac. Najprv som nechapal nizke hodnotenie ale vsetko to asi bude v dabingu. Tento serial ma 11 serii, tak asi v tom bude nieco, vsakze?! No ako tak, ja to pozeram vo vybornom anglickom originaly a nemam mu co vytkut. Prave som skoncil 6tu seriu a chrochcem blahom. Tato seria nemala jedinu hluchu cast. Vynikajuce dialogy, perfektne a uveritelne odohrane plus polosialeny Stillerov foter Arhur. Je skoda, ze sa prave tento sitcom obaluje sedomodrou farbou pordpriemeru, pretoze fakt je ten, ze tento serial kladie kazdou seriou ladku vyssie a vyssie. A to vsetko bez emocnych natahovakov ake sa obcas pouzivali napriklad v Priateloch.

Pásla kone na betóne (1982)

Toto asi nedokazete hodnotit piatimi hviezdami pokial nie ste z vychodu. Sory nevychodnare. Sebe musice najsc svoje kulty. Toto je lem nase. :)

Rallye smrti (2008)

Nuda, nuda, sed, sed. To chce fakt davku talentu takto posrat mozne becko. Fajn dej, fajn atmosfera, dokonca aj herci ujdu. No dialogy su ubohe, humor ziadny (bez srandy) a akcne sceny dost nudne. Nezachranil ich ani rychly strih. Ten film jednoducho nudi od zaciatku do onca, zopar svetlych momentov tam urcite najdete ale hned po skonceni filmu na ne aj zabudnete. A vrchlo celeho snimku je Statham s malym deckom v naruci. Aaaagrhhh!

Po přečtení spalte (2008)

Skalmanie od Coenovcov, najhorsi herecky vykon od Clooneyho a McDormandovej, scenaristicky blud. Zopar vtipnych scen s Bradom Pittom a zbytocne prepleteny pribeh - to je moj celkovy dojem. Osobne trochu lutujem, ze som to vobec videl.