• Krátkometrážní
  • Sportovní

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Ono, když zrovna máme na plátně survival akci, tak je film vypiplanou, syrovou a nekompromisní dokonalostí, u které vyčnívají herecké výkony (DiCaprio, Hardy), ale já jsem se těšil spíše na část příběhovou a ta mě teda moc neoslovila. Všechny vedlejší postavy jsou nedotažené a taková vesnice/osada nemá vůbec ten správný nádech ochrany (nehledě na to, že se tam ohřejeme přibližně 10 minut z celého filmu), což ale vyplívá právě z toho, že se film zaměřuje pouze na ústřední dvojici. Ale bez toho tomu nelze upřít kvalita, kterou do ní Iñárritu vnesl, především z režisérského pohledu se jedná o poctivou záležitost, která má krásnou atmosféru kanadské přírody, tu jsem si i přes delší stopáž po celou dobu užíval ještě společně s povedeným soundtrackem. Slabší 4*

Tales from the Territories (2022) (seriál)

Pro zaryté fanoušky wrestlingového světa je tahle desetidílná opomenutá série příjemnou záležitostí. Kvalitou se sice o další Dark Side of the Ring nejedná, tentokrát tu máme příběhy, které nejsou až tak věhlasné, protože se jedná o osmdesátky, ale poslouchat legendy tohohle byznysu, jak je vypráví je slast pro kdejakého naslouchače. A ještě, když do toho přidám klasicky výbornou animaci. Díl o Andy Kaufmanovi o parník nejlepší epizodou. /70%/

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Vždycky jsem měl rád Super Maria, ale žádná velká očekávání tady neprobíhala a víceméně to dopadlo tak nějak neinvazivně v pohodě. Vizuálně se na to dobře kouká, dabing je povedený, ale příběhově to je bohužel slabota. Ten typ filmu, po kterém ihned zapomenete, že jste ho vůbec viděli. Čisté 3*

The Covenant (2023)

Tak Ritchie přeci jen potěšil a po letošní tuctové Operaci Fortune se vytasil s filmem, který bych zrovna od něj úplně nečekal. Mainstreamové válečňáky s Afghánistánu nikdy neomrzí, zvlášť pokud máme Gyllenhaala v hlavní roli, ten kluk je prostě pan herec a do téhle Ritchieho akční/drama symfonie zapadl společně s Dar Salimem dokonale. Začátek, jak kdyby vypadl z nějaké Call of Duty mise a následný úprk je emocionálně na ještě vyšší úrovni než dost podobný Na život a na smrt, hltal jsem každý další záběr, natáčelo se ve Španělsku a že tu jsou k mání parádní scenérie. Fakt se mi na tom líbilo, že to odsýpá, Talibánci tu padají hlava nehlava, na což se vždycky dobře kouká, obecně mi přijde, že se tyhle filmy točí méně a méně, takže nemůžu být nespokojený, jediné co mohlo být vyhrocenější bylo samotné finále, ale asi jsem ještě nabažený Tajnými vojáky z Benghází, tam to byla úplně jiná liga. Čisté 4*

Na dlažbě (2016)

Co se týče teenage blbůstek, je Get a Job v mém žebříčku pěkně vysoko, s takhle nabitým obsazením se fakt divím, že film upadl do zapomnění, dvojka Teller/Kendrick zklamat ani nemohla, ale ještě tu do toho máme Perníkového tátu a McLovina ve vedlejších rolích a to už je panečku obsazení, o kterém se dá mluvit. Je to vtipné, dobře se na to kouká a ve výsledku to má i pointu do života. Povedená blbůstka, i když musím přiznat, že pro Tellerovi dřívější komedie mám velkou slabost. Lepší 3*

Šiva Baby (2020)

Každý z nás už někdy byl na takovéhle "oslavě" a co tu musí všechno hlavní postava vydržet, no, řekněme, že s ní soucítím ve velkém. Povedená konverzačka, která bude zajímat především mileniály a díky své stopáži je tohle příběhové "utrpení" stravitelné. Čisté 3*

Sisu (2022)

Tohle mě minulo o parník, čekal jsem od toho válečný survival, ale dostal grotesku se starochem a jeho krumpáčem. Čisté 2*

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

D&D mi splnilo všechna přání, která jsem původně požadoval od Warcraftu a všichni musí uznat, že tohle rodinné fantasy dobrodružství se rozhodně povedlo. Nepamatuju si, kdy mi dvě a čtvrt hodiny dlouhý film takhle rychle utekl, máme tu charismatické a líbivé postavy, vizuál tomu dodává poctivou šťávu, příběh na úrovni s možným pokračováním, které se mi teď po zhlédnutí sakra zamlouvá a ve výsledku to je i správně emocionální a humorné. Nejlepší fantasy za hodně dlouhou dobu. Čisté 4*

Air: Zrození legendy (2023)

Po zhlédnutí jsem vyloženě nadšenej, jak celý film dopadl. A nejde mi ani tak o příběh, ale o fakt, že to je celofilmová konverzačka, která v ani jeden moment nenudí, je zajímavá a jenom koukáte, sedíte a hltáte tenhle příběh a to podle mě mluví za vše. Navíc z toho jdou cítit ty pravé a poctivé osmdesátky, pouštění největších 80's hitovek v podkresu celého filmu je stejně geniální tah jako nápad s Air Jordan. Herecky to tu nemá chybu, nejvíce se mi tu líbila Viola Davis, kterou si sám MJ do role své matky vybral a nemůžu mu dostatečně pogratulovat, neskutečné kouzlo sem vnesla. Damon v roli přípomínající Cruisova Jerryho Maguiera, Affleck v menší a přestřelenější roli CEO a je to zase radost tady na oba koukat, obecně je na tenhle film velká radost koukat, asi to bude tou dobou, kdy byl svět ještě v pořádku. Lepší 4*

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Fanoušci krve si pochutnají. Letošní Evil Dead ve slabém žánru rozhodně nezklamal, ani tu tak nejde o nějaký speciálně dobrý scénář (ten je průměrně v pořádku), ale především faktor Alyssa Sutherland, která je ve své životní roli jako possessed máma vyloženě skvělá a ty ksichty, které nám tu během hoďky a půl stačila ukázat si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Nezapomnělo se ani na odkazy z předchozích dílů, což je tady takřka povinnost, dokonce jsem během sledovačky zavzpomínal na Inside, který má spoustu podobného, jde vidět, že se Cronin inspiroval na různých místech. Highlightem je samozřejmě finální gore akce, která potěšila (drtička top), byť bych s klidem zašel ještě o kus dál. Stejně tak, ale musím uznat, že Evil Dead Rise je s klidem největším a nejkvalitnějším hororem, který letos budeme mít možnost v kině vidět. Čisté 4*