Biting Elbows: Dope Fiend Massacre (2010) (hudební videoklip)

I když tady ještě Ilja Najšuller neukázal své budoucí kvality, jde vidět, že již od začátku ho posedl talent. I ten hudební. Píseň se mi líbila, videoklip ostatně taky.

Biting Elbows: The Stampede (2011) (hudební videoklip)

Aha, tak tohle je vlastně první díl toho, co pak následovalo ve stejném tempu i atmosféře v dalším (ještě lepším) videoklipu od Biting Elbows: Bad Motherfucker. Dobrá hudba, first person view, akce. Wow. Povedené! Ilja je borec. I když ruskej.

Leningrad: Voyage (2017) (hudební videoklip)

Nadupanej videoklip a i ta hudba docela chytlavá. Jó, kdyby z Ruska chodily jenom takové věci a nic jiného...

Nikdo (2021)

Neskutečná jízda Boba Odenkirka. Nebo ho hrál John Wick? S tím to má totiž opravdu hodně společného. Vlastně bych se nedivil, kdyby to vycházelo ze stejného scénáře. Nikdo snad na začátku nečekal, že by se to mohlo takhle rozjet. Tedy spíš: Nikdo možná něco takového čekal. Ilja Najšuller (který si tady i zahrál malou roli, která moc dobře nedopadla) mě opět nezklamal a naservíroval akční večeři o 5 a více chodech. Prošpikované vkusně vybranou hudbou. Naložené v dostatku mrtvol. Jako salátek RZA s ďábelským penzionistou Christopherem Lloydem (ten už je teda ale tak dědkovatej, že do případné dvojky s ním nepočítám). Proložené explozemi všeho druhu. Namíchané s různými fígly a nápaditostí hlavního hrdiny. A jako salátek koťátko. Tak samozřejmě, že to bylo poněkud přehnané a s realitou na kříži (třeba jak ve finální přestřelce záporáci lezli do ran jak na porážku), ale takovej film, u kterýho nemusíte moc přemýšlet, se jednou za čas hodí. Tenhle je skouknutelnej klidně i víckrát. A zdálo se mi to, nebo to domýšlivé pěvecké vystoupení Juliana Kuzněcova (kterého mimochodem skvěle našlehal Alexej Serebrjakov) mělo připomínat Putina? Mě teda jo.

Westworld (2016) (seriál)

1. série: Podle mě kolem tohoto seriálu panuje zbytečně moc velkej humbuk. Neuchvátilo mě na něm skoro nic. A hlavně mi v tom nějak haprovala logika... nebo jsem nepochopil. Jak to celé má vlastně fungovat z technologického hlediska? Park je strašně veliký, ale dá se do něj vyjet výtahem kamkoliv? Může vás tam zabít jiný člověk nebo jste úplně nesmrtelní? Jak je možné, že se něco opakuje, když jste tam jako host déle než 1 den, když by to pak mělo ztrácet kontinuitu? A mnoho dalších podobných nejasných otázek. A pak samozřejmě ta samotná myšlenka, že výtvory jsou k nerozeznání od lidí (fyzicky i povahově/programově). A už vůbec nemyslím na to jejich přehnaně úžasné UI. V ději se pak nevyhneme častému opakování různých situací, které se okoukají navzdory tomu, že to tak je potřeba. Násilí se zde sice vyskytuje hojně, ale nepůsobí to moc realisticky. Herecky průměr - v podstatě mi tam nikdo nevyniká, ani ten Anthony Hopkins. Povedla se úvodní znělka s hudbou jak z Hrů o trůny (aha, to bude asi proto, že ji složil stejný skladatel - Ramin Djawadi) a potěšilo použití hudebních piano-cover motivů od známých populárních interpretů (Soundgarden, Rolling Stones, Radiohead, Amy Winehouse nebo legendární "House of the Rising Sun" od The Animals). Jde vidět, že se investovalo dost peněz do zpracování celého seriálu, ale z děje zatím nijak nadšený nejsem - což je ta horší varianta. Raději bych uvítal kvalitní dějové linky.

Uncharted (2022)

Hru neznám, ale možná by se mi líbila. S jistotou ale můžu říct, že film se mi nelíbil. Vsadím se, že to ztratilo vše dobré, čím to je dobré ve hře. Je to vlastně takovej naklonovanej Indiana Jones s Larou Croft a Lovcema pokladů. Takže ani jedno, z čeho by si dobrej film měl brát příklad. Už úvodní sekvence nám napoví, v jakém pojedeme duchu. Prostě se vymyslí ta nejvíc nesmyslná akce, přežene se do neuvěřitelných rozměrů, přidají se lety vzduchem, ignorování fyzikálních zákonů a trocha nesmyslné akrobacie neboli sračkobacie a hurá: máme film jak kdyby ho natočil pošahanej potrat. A abych nezapomněl - krve se nedočkáte ani když jde o proříznutí hrdla v přímém záběru - asi aby to nepohoršilo citlivé jedince a děti. Ano, asi jsem úplně mimo cílovou skupinu a ani nejsem pošahanej potrat, a proto moje hodnocení vypadá, jak vypadá. Nástin dvojky z potitulkové scény paradoxně vypadá už teď líp, jak jednička... a to se ještě nezačala natáčet. Podle mě by ale ani nemusela - stejně bude určitě podobně blbá. A teď si jdu ještě dohledat význam slova Uncharted, když už jsem to nezjistil nikde jinde... a anglicky zas tak neumím. No... nic... Jdu.

Ztracené město (2022)

Chudá slátanina, která nadchne možná příznivce některé z Honby/Honby, ale u tohoto honit nikdo nebude. Rozhodně ne nad stárnoucí Sandrou Bullock, která se nám sice představila s do (mých) očí bijícím botoxem, ale přesto je to pořád plastickej botoxovej obličej - což je škoda, já bych jí spíš odpustil přirozené stárnutí. Chemie mezi ní a Channingem Tatumem zpočátku vykresleným jako klasický archetyp hloupoučkého modela, který časem začne mít i hlubší charakter, vůbec nefunguje a ten hlavní problém podle mě je ten výrazný věkový rozdíl. K humoru se moc často nedostaneme, zasmál jsem se asi dvakrát. Ostatní vtípky vtipné nebyly nebo byly tak na sílu, že se tam vůbec nehodily. Tlustá černoška už vůbec a jednalo se snad o největší problém filmu (a to vlastně doslova). Radcliffe jako záporák ubohej a herecky vlastně nikdy dobrej. Děj jako podle nějakého zaběhlého schématu. Snaha byla. Nuda taky.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Vím, že Spider-Man je cílen na mladé publikum, ale zatímco první díl jsem docela snesl, toto bylo na mě už trochu moc pubertální. A záporák hodně nezáživný - a to i díky Jake Gyllenhaalovi, který mi tady herecky vůbec nesedl. A ty jeho iluze z dronů - really? Elementálové vody a ohně, to už na mě šly i větry... a ty destrukce? To bylo ještě stupidnější, než ty Starkovy brýle Edith, které bych ještě jakž žakž zkousl. Pro našince mohlo mít význam zakomponování našeho hlavního města (a reportáž ČT24) do děje, ale řekněme si to upřímně - ten děj byl opravdu hodně tupý (a to ani nenosím tupé). Aspoň že toho Nicka Furyho a Marii Hill na konci vysvětlili. Jinak to ale řadím mezi ty horší kusy z MCU.

The Daily Bugle (2019) (seriál) odpad!

Marketingová kampaň pro Spider-Man: Far from Home (2019) - ve formě internet news. Jako většina marketingových kampaní, i tato je o ničem a tudíž zbytečná. Asi ani nemá cenu dívat se na ty další - týkající se filmů Spider-Man: No Way Home (2021-22) a Morbius (2022). ...No, nemělo.

Team Darryl (2018)

Další ujetej díl, který téměř kopíruje atmosféru předchozích Team Thorovek, ale jako jednohubkové pobavení stačí. Grandmaster Jeffa Goldbluma je vtipnej stejně, jak v celovečeráku, ale takové té mírné trapnosti se i tady nevyhneme.