Krutá rasa (2006)

Bohužel veřejností příliš neznámé, ale zato jedno z mých nejvíce oblíbených vyvražďovacích zvířecích béček. Největší kladné body film dostává za reálnou předlohu, protože si nikterak nechce hrát na sci-fi zmutovanou bestii, která si podá jednoho studentíka zadruhým. Pejsci ve filmu jsou opravdoví bez nějakých počitačových příkras, pěkně vycvičení a hlavně umí poslechnout to co po nich pan režisér chce, aby předvedli na filmovém plátně. Když se rozhlédnete i nad tím kusem krásné lesní přírody okolo, je to krása pohledět. Herecké obsazení se taktéž nemá za co stydět a když už nic, tak alespoň Michelle Rodriguezová je symbolem nějaké stupňové kvality. Scénář není nikterák složitý a spíše je prošpikován akčními i překvapujicími momenty. Závěrečná scéna je možná trochu zbytečná, ale třeba si Nicholas Mastandrea nechal otevřená vrátka pro případné pokračování a pokud jde o mě já bych se mu ani moc nebránil. Pokud máte rádi zvířatka a zvlášť pejsky, určitě si nenechte tento film ujít, byla by to škoda už jen z faktu, že The Breed je naprosto ideální odpočinkový počin.

Nejlepší střela (2010) (pořad)

O téhle show jsem se dozvěděl úplně náhodou z jednoho amerického rádia, ve kterém byl jako host pozván právě moderátor Colby Donaldson, který posluchače lákal na jeho první moderátorský pořad. Řekl jsem si no dobrá zkusím si ho opatřit a uvidím co to bude zač, třeba mě to chytne. Světe div se, chytlo! Opravdu jsem vydržel až do konce a po zhlédnutí poslední desaté epizody mi bylo dokonce líto, že to všechno končí. Ikdyž má show pravda trošičku pomalejší úvod, tak od třetí epizody se to rozjede na plné obrátky a to nejen v soutěžích, ale i ve společenských vztazích mezi všemi soutěžicími. Colby si moderování užívá a jde vidět, že si vzal ty správné návyky od svého kolegy a kamaráda Jeffa Probsta, který ma na starost zase jinou televizní show Survivor, kterou si i sám Colby hned několikrát zkusil. Jediná věc, která mi nepřišla úplně doladěná byly pravidla, které v úvodu měly zásadní směr, kterými by se hra mohla ubírat, ale ve druhé polovině se nabralo na rychlosti a eliminace soutěžicích měla takové tempo až mi to přišlo neetické k samotným hráčům. každopádně jsem se i tak podle mého hodnocení skvěle bavil a s radostí očekávám druhou řadu, na které už započaly castingy. Ještě doplním na závěr komentář odkazem na oficiální intro toho to pořadu s prozrazením mého favorita Simona ''J.J.'' Racazu, kterému jsem držel asi nejvíce palce ze všech přítomných. Jestli to celé vyhrál právě on, nebo někdo úplně jiný si však musíte zjistit sami, nejlépe zhlédnutím celé této originální soutěže, protože jednoznačně za to stojí.

Kajínek (2010)

Nejzajímavější na filmu Kajínek je bezesporu jeho vizualizace, která očividně hojně čerpá zejména ze zahraniční tvorby, což je na české poměry trochu překvapení, protože tady se takové to obrazové pojetí moc nenosí. Bohužel scénář dojíždí na to, že je prakticky limitován skutečným příběhem a zajímavých zvratů tady proto uvidíme pramálo. Když už dojde na nějakou tu přestřelku nebo akční pasáž, tak je film u konce s jasným poselstvím o 100% Kajínkově nevinně. Hádám, že tady byl záměr jednoznačný, ale nic to nemění na faktu, že to je jen další nošení dříví do lesa. Hlavní herecké obsazení je však perfektní a jde vidět, že to řada znich vzala opravdu vážně, bohužel v něm zustává to češství a člověk, který je namlsán zahraničními velkofilmy prostě nemůže nevidět ty amatérské chybičky. Nicméně na české poměry slušný akční film, který dojíždí na limitovanou reálnou předlohu, bohužel se srovnáním třeba s francouzskou produkcí máme ještě co dohánět.

Nezvratný osud 2 (2003)

Uznávám, jedná se o další v principu z nekonečných a opakujicích se amerických řadových vyvražďovaček, ale i v této kategorii musí člověk mít svůj klenot a právě The Final Destination 2 u mě figuruje na tomto uznávaném místě. Celá série patří k mým nejoblíbenějším, ikdyž popravdě musím přiznat, že s přibyvajicími díly ztráci kouzlo a zvlášť čvrté pokračování, které shodou okolností taktéž režíroval David Richard Ellis mi trhalo srdce a zklamalo ve všech směrech. První díl by se však dal považovat za stejně kvalitní a mnoho lidí bavil dokonce víc, než toto pokračování. Určitě mají oba něco do sebe, ale musíte uznat, že autonehoda byla fantastická a s havarujicím letadlem se nedá srovnávat. Díky AJ Cook favorizuji i herecké obsazení toho to pokračování a z povedeného černého humoru na konci, bylo o mém pořadí jasno. Za mě tedy jasných pět hvězdiček a zařazení do mých TOP 10 oblíbených filmů.

Nekonečný příběh (1984)

I když nejsem věřicí člověk, tak od prvního zhlédnutí filmu The Neverending Story jsem věděl, že bůh existuje a jmenuje se Wolfgang Petersen. No řekněte sami, kdo jiný mohl natočit ten můj nejoblíbenější nejúžasnější, nejkrásnější, nejoriginálnější, nejnapínavější zkrátka pro mě ten nejlepší film, jaký kdy byl v celém nekonečném vesmíru natočen. Viděl jsem ho opravdu mockrát a víte co? Vůbec mi to nevadí, že ho znám od úvodních do těch závěrečných titulků zpaměti, pokaždé si ho totiž užiju ještě víckrát než posledně. Žádný jiný dobrodružný snímek vám nenabídne, tak skvěle propojené dva různé světy v jeden a že už tady pár trapných pokusů bylo. Svět Fantasie je tvořen úžasnými tvory, které své kouzlo ukrývají ve ztvárnění. V dnešní době je standartem cpát do většiny filmů vše pomocí počitačové grafiky a efektů. Tvorové v The Neverending Story jsou však zásadně znázorněni skutečními loutkami a kouzelnými kostýmy, které filmu dotvářejí pohádkový šmrnc. Herecké obsazení není nikterak slavné a spíše je tvořene náhodnými herci dotvořených castingy. Zvláště bojovník Atrey, kterého ztvárnil Noah Hathaway je v dětských očích jasný hrdina číslo jedna a jak i on sám říkal v pozdějším rozhovoru, dodneška mu ta role zůstala přišita. Můžu tu psát třeba hodiny a stejně ze mě žádnou zápornou poznámku nedostanete. Pochybuju, že někdo z mých vrstevníků mohl tento gigafilm v televizi minout, i když pravda o jednom takovým nešťastníku vím ( Arbiter 007 ), ale za to se dotyčný bude smažit ve filmovém pekle. TOP 10 ámen :)

Zabijáci lesbických upírek (2009)

Asi jsem už na takové typy filmů starý a film Lesbian Vampire Killers mě v tom akorát tak utvrdil. To co mělo být rádoby vtipné, bylo spíše trapné a v zástupu těch kravin jsem se pousmál snad jednou a to už si ani nepamatuju o jakou situaci vlastně šlo. Dokonce ani hlavní ustřední dvojice herců na mě působila spíše nesympaticky a všechny ty obnažené neherečky s ostrými kusadly v hubě to rozhodně nezachrání. Scénář je jednoduchý, bez nějakých zvratů a spíše čerpá z dementních hlášek a scén, které se střídají jak na běžicím dělnickém pásu. Nevím kolik z vás rozesměje představa meče s rukojetí kokota, nebo spermie místo krve výtekajicí ze zabitých upírek, mě teda rozhodně né. Jednu hvězdu dám leda tak za efekty a interiéry, které aspoň vypadaly k světu, jinak se jedná o totální kravinu a vícekrát si ji rozhodně pouštět nehodlám. Jednoznačně ztráta času a peněz jakbysmet.

Stalin (2003) (seriál)

Tří dílně rozdělený něměcký dokument, který ikdyž má celkem skoro 3 hodiny, tak nevysvětluje všechno úplně do detailu a spíše jen, tak teoreticky poukazuje na kruto vládu sovětského vládce Stalina. Proto dávám jednu hvězdu dolů, ikdyž jinak je dokument povedený a určitě si tam každý najde něco pro sebe zajimavého. Kdybych měl napsat, která z těch částí se mi zdá býti nejlepší, tak asi ta druhá, protože poukazuje, jak málo chybělo, aby SSSR padlo pod kontrolu německé říše a jaký byl Stalin špatný vojenský stratég.

Schindlerův seznam (1993)

Dobře natočený příběh o jednom z nejznámějších obchodníku za dob druhé světové války panu Oskaru Schindlerovi. Ostatně co byste chtěli, když za režisérskou lavici usedl uznávaný a jeden z nejlepších světových filmových tvůrců Steven Spielberg. Scénář je naplněn k prasknutí silnými momenty, při kterých někomu může být i úzko. Bohužel se mi nelíbily scény čerpající z tématu polity a obchodu, protože to není zrovna to, co bych ve filmu přímo vyhledával. Zvolený koncept do černobílé je však stylový a myslím si, že ve veselých barvičkách by se ta hustá atmosféra té doby ani nedostavila. Závěrečná scéna o konci války, se mi však zdála trošku přehraná a příště bych ji asi vystřihl. Jinak bez chybičky a určitě bych tento snímek všem, které zajímá trocha historie doporučil.

Královská kobra (1999)

Kobra jakožto plaz už od přírody budí respekt a tak producenti toho to filmu šli prakticky na jistotu, však kdo by se nebál obří zmutované kobry zkřížené chřestýšem? Překvapila mě atmosféra, která v určitém nahledu, že se jedná zase o jednu omletou sci-fi giga mutaci zvířete, umí zhoustnout a působí v některých scénkách dokonce nepříjemně. Bohužel scénář a hlavně celková režie, působí amatersky až hrůza a prakticky všechny vraždicí scénky vypadají naprosto totožně. To nejlepší si však páni režiséři nechali na závěrečnou pasáž, která je poseta snad všemi možnými kliše situacemi, které se kdy v historii těchto žánrových filmů objevily. S hodnocením mám proto trochu problém, protože logicky je film naprosto trapná záležitost v čele s hloupou gumovou kobrou, ale pár záběrů se mi přeci jen líbilo a mužu s pláčem říct, že jsem viděl i spoustu horších filmů, takže na dvě ikdyž slabší hvězdy to bude stačit.

Kickboxer (1989)

Jeden z mých zaručeně nejoblíbenějších filmů s Jeanem Cloude van Damnem v hlavní roli. Pohodový nijak složitý příběh o rodinné pomstě podložený kickboxerovým bojovým umění, které mimochodem spolu s kung-fu patří mezi mé favorizované mlaticí styly na světě, funguje překvapivě koukatelně a byl jsem v určitých mezích nadmíru spokojen. Ani další herci ( včetně ovčáka ) nepůsobí nikterak velkým rušivým dojmem a Michel Qissi je herdek zaporák jak má být. Úžasnou práci provedl i Paul Hertzog, který k filmu připravil úžasný soundtrack a sám si ho jen tak když mám svou nostalgickou chvíli pro zábavu samostatně pouštím. Finalní ringový souboj je, jak už to v takových podobných filmech bývá posetý standartními klišé záběry, ale zároveň slouží jako sladká tečka pro všechny fanoušky mlátiček. U mě jednoznačně jeden z těch lepších bojových filmů a všem kterým se tento žánr aspoň trošičku líbí, můžu jen vřele doporučit.