Šerifové (1998)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 25%, Audience Score - 53% | FDb.cz - 78,6% | Zprvu vesměs rutinní akčňák se s příchodem excelujícího Bobbyho Downeyho (který s přehledem zastínil své herecké kolegy) promění v mimořádně napínavý Thriller plný mimořádně dobře natočených naháneček ...a naše hodnocení během filmu z počátečních 60% vyšplhalo až na solidních 75%. P.S. Kdybychom si bohužel už před zhlédnutím nevyspoilovali pointu, snad bychom i přitlačili.

Hledá se Dory (2016)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 94%, Audience Score - 84% | FDb.cz - 78,5% | Na jedničku to samozřejmě nemá, ale klidně se z toho mohl vyklubat i větší průser... Animace rozhodně přelomová, je až neuvěřitelné, k jakému pokroku za uplynulých 13 let od prvního dílu došlo. Samotný příběh nám přijde chvílemi takový divný, někdy až dokonce temný a na náš vkus příliš "flashbackový". Naopak sekvence s chobotňákem Hankem a vůbec všechno, co se točí okolo (nebo v :) gigantického mořského světa, či samotná top scénka filmu (náklaďák padající do moře za zvuků hlasu Louise Armstronga), film dokáží udržet na špinavějších 4*. 70%

Wonder Woman 1984 (2020)

To byla ale blbost! Nechutně korektní feministická slátanina s opravdu velmi špatnými herci, do očí bijícími efekty a hlavně minutáží, že by se jeden zabil... Úvodní 20-ti minutovka (vzpomínka) ujde, pak už je to jen celé na nic. Pár dobrých scén, ale jinak těžce průměrný "komixák", který nemá (až na velmi slušnou hudbu) čím zaujmout. U nás šedý průměr :-((( 45%

Sněžní psi (2002)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 25%, Audience Score - 39% | FDb.cz - 72.1% | Poměrně příjemný film, který je na podvečer o Vánocích ideální jako nenucená zábava, u které se určitě nudit nebudete. Přesto herci jen průměrní a ta šablona tohoto příběhu už tu byla nejmíň milionkrát, takže nic extra nečekejte, ale jako oddychovka to sedne. My jsme spokojeni. 60%

Mary Poppins (1964)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 100%, Audience Score - 86% | FDb.cz - 80,1% | Tento film jsme sháněli dlouho - a marně. A tak jsme si nakonec nadělili DVD pod stromeček (v dnešní éře online stahování filmů zadarmo!!!) a ani za mák nelitujeme! .... Naprostý milník studia Disney i celosvětové kinematografie!!! Pestrobarevné a slaďoučké dobrodružství disponující vrcholnými kostýmy, výpravou, make-upem i kulisami, které nádherně dotváří atmosféru starobylého Londýna. Když k tomu přičteme výtečné textařské i pěvecké výkony, mistrovská taneční čísla či prvotní spojení animovaného a hraného filmu (jdi se zahrabat, králíku Rogere ;) .... tak součet se stále nerovná výkonu Julie Andrews, která se do své role ponořila se vším všudy a svým specifickým ztvárněním je nenapodobitelná (poučení pro nástupkyni Emily Blunt) - Oscar byl projednou ve správných rukou. Výborně sekunduje i Dick Van Dyke a vůbec všichni zúčastnění herci..... A nejen proto jsme si tento lahodný dortík vychutnali každým soustem, ačkoliv se naše nadšení dá shrnout jen jediným "slovem": SUPERKALIFRADŽILISTIKEXPIALIDÓZNÍ!!!!! :D 90%

Dunston: Sám v hotelu (1996)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 12%, Audience Score - 40% | FDb.cz - 59.5% | Slušná komedie pro děti, která vás několikrát donutí se ze srdce zasmát a jejímuž stupidnímu humoru opravdu párkrát podlehnete. I tak je to ovšem totální blbina, ale když jsou Vánoce a alespoň zčásti se vám podaří vypnout mozek, tak se to dá. Čistý průměr. 50%

Vánoční příběh (1983)

Paskvil!!! Nedivíme se, že je tahle bláznivá zhovadilost u šíleným Amíků o svátcích klasikou, ale my počítali každou minutu do konce, trpěli jsme a lámali hlavou nad tím, jak může tohle někomu připadat zábavné! ..... Zlaté české Vánoce :)

Chobotnice z II. patra (1986)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,8/10 | Rotten Tomatoes: - ? | FDb.cz - 72.8% | Milý a příjemný film, který sice kolikrát ztrácí tempo, přesto však potěší a o Vánocích jen zpříjemní náladu. K "chobotnicím" nemáme žádné výtky a hlasy Františka Filipovského a "Bohdalky" jsou opravdu geniální! Holt rodinná klasika, která nám ale nic moc nenabídla, ale jednou za čas, proč ne? 60%

Veselé Vánoce přejí chobotnice (1986)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes - ? | FDb.cz - 74,1% | "Chobotnice" o Vánocích v televizi ani nelze minout, když je Nova vysílá každý den ;) ... Jinak velmi podobné jedničce - průměrný snímek, skoro úplná absence pořádného humoru, film vytahují především uvolněné herecké výkony, mistrovské hlasy Filipovského a Bohdalky a v našich zemích tehdáč průlomové triky. Ale té vánoční atmosféry je tam opravdu poskrovnu! 60%

Mickeyho vánoční koleda (1983)

Neuvěřitelně kouzelný a příjemný krátký animák - poctivá práce studia Walta Disneyho s velkým poselstvím, do níž se vše podstatné s přehledem vejde!