Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Nějak mě ten svět filmu konce 60. let nepohltil a těch pár povedených dialogů nezastřelo fakt, že se ve filmu nic moc neděje a jen tak plyne ve sledu vzájemně vlastně nedůležitých scén. Celé je to takové čekání na finále, které je dostatečně uspokojivé, podobně jako herecké výkony hlavních představitelů. Další přidaná hodnota ovšem filmu zcela chybí.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Béčkový akční film s áčkovým rozpočtem navazuje plně na fyzikální zákony a pravidla světa Rychle a zběsile a jede i podle obdobné dějové šablony. Což zpočátku docela funguje, chemie mezi ústředním duem je zábavná, stejně jako jejich hlášky a akce střídá akci. Bohužel po přesunu na Samou, již tvůrci ztratili veškerou soudnost a celá nekonečná finální sekvence je vlastně docela utahaná a nudná.

Banda (2019) (seriál)

Seriál se naprosto trefil do dnešní přesycenosti komiksovými hrdiny a sráží je z piedestalu dokonalosti. Černý humor v kombinaci s onou demytizací a někdy až šokujícím násilím je pak ideální koktejl, který baví, znepokojuje i ohromí. To vše se povedlo ideálně dějově skloubit, jelikož všechny dějové linky a postavy jsou dostatečně nosné a zajímavé. Ať už se jedná o mstící se čtveřici, sladkou naivku Annie nebo bezkonkurenčního Homelandera. Musím říct, že jsem nevěřil, že by Anthony Starr dokázal vystoupit ze stínu Banshee a takhle ovládnout celý seriál. Myslím, že ve druhé řadě se máme ještě na co těšit.

O život (2019)

Béčková žánrovka s přiblblým dějem často nudící a postrádající překvapivé či smysluplné zvraty. Vše tisíckrát viděné, bez nápadů. Ani herci nijak neoslnili. Scénář je pak až úsměvný, když během honičky v autech obě strany jen dokola opakují slovo sakra...

Dálniční hlídka (2019)

Zajímavý příběh, charismatičtí herci, pěkné dobové reálie, ale vše tak nějak na půl plynu. Neohromí, nenadchne, prostě film plyne, nenudí a prostě skončí a hotovo. Nějaké gradování děje zde chybí.

Klér (2018)

Smarzowski tne do živého. Absolutní obžaloba katolické církve na postavách tři knězů odvyprávěná naprosto mrazivě a zkušeně. Pravda, místy kvůli efektu poněkud přitažené za vlasy, nicméně jako vyjádření určitých postojů zcela čitelné. Skvěle vypointovaný scénář, herecké výkony i minimalistické prostředí dělají z filmu nejen zážitek, ale také podnět k zamyšlení.

Trojí hranice (2019)

Mnoho povyku pro nic. Překvapivě slabší film, který provařil dějové zvraty už v traileru a nic navíc nenabízí. Klidně to mohlo být o půl hodiny kratší. Akce i děj byly ze slabšího ranku.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Zabavná marvelovka, která však postrádá od všeho něco: trochu uajímavější akce, rozmáchlejší příběh i třeba méně průhledný děj. Film jako celek funguje a baví, ale není to něco, co bych si někdy pustil znovu. Bavila mě linka s MJ, ale to je tak vše, co bych vyzdvihnul. Nejhorší je, že potitulkové scény jsou z celého filmu nejlepší.

Nepřítel státu (1998)

Klasika, která má svou působivost i po tolika letech a svým tématem je stále aktuální. Dobře vypointované, neopakující se a pestré. Děj je poměrně přímočarý, což posiluje spád filmu. Finále je pak vyloženě skvělé.

John Wick 3 (2019)

Nekončící akce. Není na místě bavit se o ději filmu, ten slouží pouze jako výplň mezi jednotlivými akčními či spíše bojovými scénami. A že je se na co dívat. Nápaditost, originalita, promyšlenost choreografie, celá vizualizace s hudebním podreslením je naprosto parádní. Závěrečné finále je pak velkolepé. Reeves snad nestárne.