Zemřít mladý (1991)

velmi velmi nudný film s celkom slušnou juliou roberts

Zorro: Tajemná tvář (1998)

super...svižný mix romantiky,akcie a humoru.navyše skvelý herci.paráda na viac pozretí a pobavení sa.teda ak nezbožňujete felliniho alebo kusturicu 9/10

Útok z hlubin (1999)

absolútna oddychovka.výborný akčný film bez myšlienky a ambícií.jediné čo mi vadilo boli triky.ale inak dokonale zrežírovaný akčňák

Ztraceni ve vesmíru (1998)

jeden z najhorších zážitkov z kina.nie je to také otrasné ale strašný mišmaš v ktorom sa nedokážem orientovať

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

jeden z najlepších lundgrenovich filmov.slušná akcia,skvelé hlášky a nahá tia carrere.len to celý čas smrdí béčkom

Zvláštní dny (1995)

vynikajúce sci-fi s veľmi kvalitnými hereckými výkonmi a neopakovateľnou atmosférou.najlepší film Bigelowej ale predsa to mohol režírovať Cameron.Keby tak bolo možno by sme tu mali jeden z najlepších filmov v histórii:)Píše sa rok 1999. Posledné dni milénia neukazujú svet v najlepšom svetle. Spoločnosti vládne násilie a neistota z budúcnosti. V tomto prostredí je najväčším hitom a najpopulárnejšou drogou technológia, ktorá umožňuje zdielať spomienky, zážitky a pocity. Lenny Nero (Ralph Fiennes) sa živí jej predávaním. Jedného dňa sa k nemu dostane súbor s nahratou vraždou. Scenár Jamesa Camerona priviedla k životu jeho exmanželka Kathryn Bigelow (Smrť čaká všade, Bod zlomu). Natočilo sa úžasné cyberpunkové dielo, ktoré prekonávajú jedine Blade Runner a Matrix. Fascinujúco vymyslený svet a jeho atmosféra majú spolu s kamerou plnou dlhých subjektívnych pohľadov najväčší podiel na pôsobnosti tohto skvelého sci-fi, ktorý bohužiaľ upadol do zabudnutia a čaká na znovuobjavenie.

Šakal (1997)

celkom slušný akčný thriller.ale ako remake?SHIT.radšej to hodnotím s tým že originál som nevidel a vynde mi film čo má hluché miesta ale aj pár výborných 7/10

Šaman (1992)

absolútna oddychovka na druhú poobede.connery je neuveriteľne šarmantný a po technickej stránke filmu tiež nie je čo vytknúť.pre mňa klasika

Šarlatové písmeno (1995)

nuda,nuda,nuda.skvelý oldman a slušná kamera.ešte niečo sa mi na tomto filme páčilo?...počkajte...to je všetko

Šerifové (1998)

slušný akčný film ale ako pokračovanie Utečenca...radšej zabudnem na jedničku a prihodím hviezdičku navyše pretože toto je jedno z najslabších pokračoaní vôbec.myslím dodržaním atmosféry aj kvalitou filmu