2012 (2009)

Nemam problem z filmami Rolanda Emmericha a jeho filmy hodnotim vacsinou ako z lahka nadpriemerne. Pri pozerani jeho filmov mi dokonca ani nevadia nelogicnosti, pretoze ma dokaze uputat paradnymi trikmi, ktore paradne kombinuje zo scenarom v ktorom sa vzdy najde aj par dobrych hlasok, alebo zabavnuch situacii. Toto ma vsak trochu sklamalo. Dost nudnu a biednu prvu polhodinu som doslova pretrpel. Ked sa vsak zacala nasa milovana Zem rozpadat tak to zacalo byt dobre. Emmerich jednoduche vie znicit Zem tak ako nikdo iny a uz iba za tie vynikajuce efekty si tie tri hviezdicky zasluzi. Tento krat mal jeho film aj ( aspon pre mna ) sympatickych hercov. John Cusacka este nikdy film nepokazil a z Amandou Peet takisto nemavam ziadne problemy. Trosku mamrzelo, ze sa vo filme viac neohrial Woody Harrelson, ale na druhu stranu som vdacni za toho bohateho rusa, ktory dokazal film ozivit a vycarit mi usmev na tvari. Film sa mi pacil, ale na vyssie hodnotenie tento krat nejdem. Podla mna je rok 2012 az privelmi zaujimavy a myslim, ze sa z toho dalo vytazit ovela viac..

Ďábel nosí Pradu (2006)

Naozaj som necakal, ze ma bude tento pribeh bavit. Mozem vsak skonstatovat, ze som stravil prijemnych 104 minut, pri sledovani tohto netradicne romantickeho filmu, z prostredia mody. Velku pricinu na tom ma skely casting. Anne Hathaway je velka sympatacka a v hlavnej ulohe posobila velmi milo. Meryl Streep, ako diabol ktory nosi Pradu nemoze sklamat nikdy. Film je urceny hlavne pre zenske publikum, ale ak nie je prave nic po ruke urcite nebude nudit ani moderneho muza, ktory sa o modu moze tiez zaujimat.

Okno do dvora (1954)

Trosku som bal, ze ma tento thriller majstra hororu nebude bavit, kedze som nedavno videl film Disturbia, ktory si poziciava namet prave z tohoto filmu. Zo zaciatku sa toho moc nedeje, ale postavy su dobre napisane, takze to az tak moc nenudi. Navyse film vobec nie je predvidatelny takze aj vdaka vyborne tvorenej atmosfere, ktoru som si uzil hlavne v druhej polovici ma film uputal. Okno Do Dvora je po Psychu a Vertigu mojim tretim filmom od Alfreda Hichcocka, takze som cakal ze sa ku koncu dostavy nejaky zaverecny zvrat, ktory vsetko co som doteraz videl zmeni. Tento krat sa to vsak nestalo, ale vobec ma to nemrzi. Finale je dokonale atmosfericky vygradovane a rovnako ako cely film skvele zrezirovane. Keby nebolo taj nudnej uvodnej polhodiny siel by som zhodnotenim na plny pocet.

Zathura: Vesmírné dobrodružství (2005)

Film Zathura si poziciava namet z o dost lepsieho Jumanji, ale aj tak je to celkom dobra aj ked zo zaciatku trosku nudna rodinna komedia. Ako nahle sa vsak hra zacne tak sa na to da pozerat a na zabitie nedelneho popoludnia je toto vesmirne dobrodruzstvo ako stvorene.

Zpívání v dešti (1952)

Jednym slovom genialne. Hlavna trojica tancujuco-spievajucich hercov je uzasna. Ich tanecne umenie natocene z minimalnym poctom strihov je uzasne. K tomu vsetkemu bolu aj vynikajucimi hercami a Genne Kelly bol aj vybornym reziserom. Jean Hagen zo skreklavym hlasom tak isto vyborna. Na tomto filme je vlastne dokonale vsetko. Spievanie v Dazdi je jednoznacne najlepsim muzikalom aky bol kedy natoceny.

Spolek nemilosrdných (2009)

Po pozreti traileru som sa celkom tesil na pohodove becko, ktore mi nametom trosku pripominalo film Tajomstvo Minuleho Leta. Aby som pravdu povedal cakal som ovela viac. Prvych zhruba patnast minut je celkom slusnych a aj vrazdy vo filme su zrucne a celkom aj zabavne natocene, ale celkova pointa filmu je nedoveryhodna a smiesna. Sorority Row je ciste becko z ackovou produkciou, zo schopnou reziou, ktoru zraza katastrofalny scenar, ktory sa snazi byt az moc zabavny. Herecke obsadenie je poskladane z peknych dievcat, ktore sice film ozdobia, ale z podpriemeru ho nevytiahnu. Casto ma pri sledovani napadlo, ci su tie americke rozmaznane dievcata v tych ich spolkoch naozaj take hlupe a povrchne. Ale asi na tom predca nieco bude.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Priznavam, ze aj na mna dopadla hypermania Twilight. Po pozreti jednotky, ktora ma zaujala svojou stylovostou a pribehom som si zohnal aj knihy a precital ich. Bohuzial nadsenie netrvalo dlho. Zistil som ze spisovatelka Stefani Mayerova sice nasla zaujimavu temu, ale prevedenie na papier je rutinerske a aj celkom nudne. A kde nie je dobra predloha tam sa ani od filmu vela ocakavat neda. Scenar je takmer totozny z knihou, ale pre neznalca kniznej predlohy je celkovy pribeh nepochopitelny, pretoze vo filme chyba dost vysvetleni takze nezasvetenemu divakovi sa moze zdat film prazdny, nelogicky a mozno aj hlupy. To ze bola kniha tak trochu nudna neznamena, ze aj film musel byt taky. Stacilo ho skratit minimalne o pol hodiny a myslim, ze to mohlo dopadnut ovela lepsie. Takto sa musime pomaly hodinu divat na utrapenu Kristen Stewart, o ktorej si stale myslim, ze patri medzi najvacsie talenty mladej hereckej generacie, pretoze ma o tom presvedcila v jej skorsich filmoch, ked sa este o sage Twilight este ani nevedelo. Lenze ani ona nemoze vo filme toho vela ukazat, pretoze jej postavu Bellu nuti scenar robit veci, ktore by normalne dievca nikdy nerobilo. O Robertovi Pattinsonovi a Taylor Lautner sa radsej ani nejdem vyjadrovat. Ty chlapci moc hereckeho talentu do vienka nedostali a prehravaju takmer vo vsetkych scenach. Aj napriek vsetkej tejto mojej kritike z hodnotim film ako priemerny. Urcite to mohlo byt lepsie, ale rozhodne to tiez nie je ziadny odpad. Za dobre v tomto filme povazujem sundtrack a Kristen Stewart, ktoru ja proste mozem v kazdom filme. Dufam ze nalepku Twilight sagy dokonale zmyje jej novy filmom Runaways.

Rebel bez příčiny (1955)

Rebel bez priciny, patri jednoznacne medzi najnadcasovejsie z filmovej klasiky. Pribeh tohto filmu je stale aktualny, a aj ked dnes sa uz teenegery bavia a dokazuju si svoje ego trosku inak, v podstate ide stale o to iste. Je velika skoda, ze James Dean tento svet opustil v tak mladom veku. Takto sa nikdy nedozvieme ci by z neho niekedy bol druhy Marlon Brando, ku ktoremu ho tak velmi prirovnavali. Je vsak iste, ze bol vynikajucim hercom a svojho Rebela zahral dokonale. K pridaniu poslednej piatej hviezdicky mi brani fakt, ze som tento film videl az teraz. Keby som sa narodil skor, alebo ho videl v rannej puberte bol by to urcite plny pocet.

Pařba ve Vegas (2009)

Jedna z najlepsich blaznivych komedii, ake som za poslednu dobu videl. Tento film si asi ozaj uziju iba chlapi co maju radi zivot. A aj som sa pri nej teda bavil skvele. Zacha Galifienakisa som uz v par filmoch videl, ale nejako si ho nevsimal. V tomto filme vsak dostal postavu ako hrom a hral ju vynikajuco. Aj on ma velku zasluhu na tom, ze je tata komedia taka uspesna. Jednoznacne najlepsi film Toda Phillipsa v ktorom si sam zahral aj Mike Tyson a ustedril aj jeden knockaut :-))).Na plne hodnotenie to urcite nie, ale jadza je to paradna a da sa uzit aj viac ako jeden krat.

Zombieland (2009)

No tak po tych pozitivnych ohlasoch som teda cakal uvela akcnejsiu a hlaskami vysperkovanu akcnu jazdu. Po vynikajucich uvodnych titulkoch film plava asi uplne inym smerom ako povodne chcel. Jesse Eisenberg je herec pri ktorom mi jeho civilne vykony nevadia ,ale tu mu to moc nesedelo. Dost casto sa vo filme riesia veci ohladne Eisenbergovej postavy a jeho fame fatale, ktoru stvarnila v tomto filme Emma Stone, ktorej cierne vlasy pristanu ovela viac ako tie rysave V Domacom Mazlickovi. Akciu a zombikov som si uzil az v zaverenych patnastich minutach a to iba vdaka Woodymu Harrelsonovi, ktory bol fakt cool. Keby som bol este skolopovinnym teenegerom isto by som dal Zombielendu ovela viac hviezdiciek ako teraz a preto chapem a respektujem vsetkych, ktorym sa film paci, ale pre mna to uz asi nie je.