| Scenár: Robert Mark Kamen, Luc Besson | Hudba: Éric Serra | Produkcia: Patrice Ledoux | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Gaumont Film Company | Rozpočet: 90 miliónov $ | Tržba: 263,920,180 $ | Film, ktorý mal v sebe niečo jedinečné. Atmosféra bola fakt dobrá, napriek tomu, že sa tie rôzne tvory niekedy chovali fakt blbo. Pesníčka Divas Dance mi však tak prirástla k srdcu, že dnes je už pre mňa klasikou (s partou si ju pospevujeme v Q dure a Z mole :) Besson, ďaľší nadpriemer...(9.12.2006)

Pátý Element mě teda rozhodně nijak nenadchnul a nezasáhl, už jednou kdysi jsem viděl začátek a párkrát prostředek, možná někdy na nově i konec ;-). Až dnes jsem se ovšem odhodlal si film pustit celý. Má své světlé stránky, párkrát rozechvěje bránice, ale většinou spíše irituje, aspoň ale nenudí. Bruce Willis je mage sympaťák, film hodně zvedá, stejně jako mumlající, roztomilá Milla Jovovich, ale co je to platné když je v každé scéně tuna klišé? Masky jsou slabé, padouši mizerní, Chris Tucker jako Ruby Rhod na zabití. Tolik patosu v jednom filmu…Humor mi přišel dost dětinský a ani GP nefungovalo. Slabší průměr, jednou a stačilo.(15.12.2008)

Výborná, dnes už jedna z hodně kultovních scifáren. Besson umí točit, scifi materiálu se zhostil s velkou lehkostí a velkým umem. Willisova jedna z nejlepších rolí, Milla na sebe poprvé pořádně upozornila a jako obvykle výtečný Gary. Atmosféra parádní, na triky se dá jestě pořád dívat a tajit dech, má to své kouzlo. "big bada bum" Edit : V rámci Future Gate 2018 jsem měl možnost vidět tuto pecičku v kině Lucerna, bylo to opravdu boží! neskutečně jsem se bavil, je to klasika.(4.12.2005)

Ukrutně barvitá a po všech stránkách přepálená záležitost, která pobaví, chvílemi i strhne, nadchne několika legendárními hláškami a trikově naloženými, přeexponovanými sekvencemi. Zároveň donutí k zamyšlení nad zajímavým mixem žánrů a vizuálních stylů, plejádou hereckých hvězd, které zaštiťuje Evropa z pozice režiséra a odérem legendy, která se z tohoto výtvoru za ty roky dozajista stala. Je to celé příliš ulítlé a crazy na vyšší hodnocení, ale v mnoha aspektech by Besson tímhle dílem mohl mraky jeho kolegů vyučovat.(21.2.2014)

Hravý, zábavný a až překvapivě výtvarně propracovaný, to je Pátý element. Je vidět, že Luc Besson dal do filmu trochu toho srdíčka a vyhrál si se spoustou detailů, které prohlubují zdejší fikční svět a pěkně vykreslují dobu utopické budoucnosti. Není na škodu, že Pátý element je snad až lehce pohádkový, nijak mu to neubírá na stylovosi, o kterou se samozřejmě stará Bruce Willis. Do takto pestrého a možná i šíleného komplexu pak hravě zapadne i upištěný Chris Tucker. 8/10(17.6.2014)

• - Když se objeví mimozemšťané, Profesor se ptá "A... A... Are you German?" (Jste Němec?) V německé verzi se ptá: "Sind Sie... hier von der Erde?" (Jste ze země?). (tequilla)

• - Původně se jmenovala postava Chrise Tuckera Loc Rhod, ne Ruby. (don corleone)

• - Ve filmu se nikdy nestřetnou hlavní hrdina a hlavní padouch. Ani spolu nijak nekomunikují. (don corleone)