B. Willis má charisma a natočit s ním vyloženě špatný film, tomu říkám umění. :-) Naštěstí tahle výprava za pátým elementem mezi ně ani náhodou nepatří, ba naopak, zábava je to nesmírná...nebo vesmírná...jak chcete :-) Vynikající hudba, kostýmy, in-exteriéry, story a love story...a herci s velkým H. Takže Herci. :-) No prostě sci-fi jak se patří... + to, že v HD to vypadá, jakoby šel právě do kin... :-) 78%(19.6.2009)

„Ahoj, vy jste Němci..?“ Himl, hergot, krucajs, Pátý element, tohle mě vážně baví a to hlavně proto, že na každém políčku tohoto sci-fi plného nadsázky, parodie a šílených kostýmů lze vycítit lásku k žánru a nadšení, s kterým k tomu autor přistupoval. Zábavný kněz Bilbo Holm, Willis jak ho máme nejraději, "Mul-ti-pas“ Milla a král parchantů Gary. Dokonce i ta nesnesitelnost Tuckera nepatrně pominula, když ztratil pod nohama sebevědomou půdu suprzeleného D.J. Rubyho. Bessonovo nejen z pohledu evropského sci-fi "Velké Bada Bum!“(1.9.2008)

Bessonova druhá hvězdná hodinka, při první si to řádně užil s Leonem. Po této dnes již ultraklasické skifárně odkráčel do modrých čísel... A - byť mě to může v očích některých přísnějších arbitrů vkusu absolutně dehonestovat - Milka Jovo mě při prvním shlédnutí totálně očarovala. Udržel jsem však uzdičku na uzdě a proto mě pustí do kina i dnes. Prostě mi za třísnění na veřejnosti nesebrali MULTI - PASSSSSS. Árie, vystříhnutá avatarovitou divou se mě dokonce pokusila přivést k opeře. Marně. Rozhodně nejlepší evropské science fiction, nejžhavější role Joviny a Bruce Willis v životní formě.(3.6.2012)

Vybodovaný taxikář Corben Dalllas a jeho černá pasažérka Leeloo se pokoušejí zachránit svět v podobě, jak ho ještě neznáme. Civilizace je vyspělá natolik, že gravitační zákony jsou již nepodstatné, auta si létají po ulicích, lidé o víkendech místo supermarketů navštěvují vzdálené planety a asijské bistro připluje k zákazníkovu oknu ve stém patře mrakodrapu v podobě vzduchem nadnášené džunky. A do této pohody přilétá ZLO, aby naši planetu zničilo. Kdyby zlo tušilo, že vyvoleným bojovníkem za lidskou rasu je Bruce Willis, tak by pravděpodobně zalezlo do nějaké černé díry, ale takto bude muset s nevědomostí sobě vlastní utrpět drtivou porážku.(13.6.2009)

I když je námět téhle sci-fi dost ohraná písnička, dokázal z něj Besson za pomoci vtipu a zajímavé stylistiky obrazů a střihu vytřískat vizuální zážitek, který je i po deseti letech chytlavý a zábavný. Hodně rozporuplně tu pro mě vychází casting - zatímco třeba takový Willis nic nekazí, nevím co si mám myslet o Mille Jovovich, Gary Oldman je špičkový padouch, ale Ian Holm mi zase vůbec nesedí... No a Chris Tucker - toho si buď zamilujete nebo naopak, něco na způsob Jar Jara ze Star Wars. 70%(16.11.2006)

• - Když otec Vito Conelius v chrámu vysvětluje použití kamenů, vezme mu Corben jeden kámen z ruky a jde k podstavci. U něj už ale drží kámen s jiným symbolem. (Jacinda)

• - Nejvíce záběrů bylo pořízeno v Pinewood Studios v Anglii, další byly natočeny v Mauretánii. (FMJ)

• - Když Leeloo rozbíjí sklo v laboratoři, je vidět jeho předbití. (Geriel)