Obdivujem jedinečnú fantáziu režiséra Luca Bessona. Táto snímka si ma získala sympatickým humorom, oslnivou farebnosťou a impozantnými maskami. Taktiež jej nechýbalo skvelé herecké osadenstvo na čele s neuveriteľným Gary Oldmanom, neopakovateľnou Milou Jovovich a na prvý pohľad arogantným Bruceom Willisom. Jediné, čo mu môžem vytknúť, je povrchnosť a obsahová absencia. Pri tomto trikmi nabitom scifi je sotva badateľná, no po dopozeraní sa vo mne nezakorenila nijaká hlbšia myšlienka, ktorá by ma nenechala ľahostajnou. Škoda nevyužitého potenciálu.(19.2.2008)

Jedna z nejlepších scifáren 90. let (a v Evropě určitě nejlepší). Bruce Willis je výborný a Milla Jovovich je úžasně tajuplná. Docela působivá je hlavně úvodní scénka z egyptské pyramidy, v níž se mihne i známý Luke Perry (Dylan z Beverly Hills 90210). Zaujala mě i mimozemská pěvecká diva. Nebýt přílišné extravagantnosti Chrise Tuckera, mohlo být i o jednu hvězdičku více.(6.8.2002)

Na to, že jde o 15 let starou scifárnu, má pořád šmrnc a solidní úroveň. Milla snad nebyla nikdy krásnější, přirovnala bych ji k éterické víle a celkově herecké obsazení nemá chybu. Když přijde na scénu vlasatý blonďák Bruce a řekne: "Tak jo", nikdo nepochybuje, že tím zmáčkl červený spínač s nápisem AKCE. Kdo by čekal, že se splní i taková absurdita, jako že se Černoch stane prezidentem. Jak s oblibou říkám, co není může být...Jako zábava to funguje a závěr je jedním z nejhezčích, co znám.;-) P.S. Po přečtení pár kritik na adresu Tuckera musím souhlasit, že byl na zabití. Ale co před časem bavilo, dnes vypadá jako směšná trapárna, protože tehdy byl buzerantský jednorožec rarita, dnes je běžná realita.☺(15.7.2012)

V7borná Mila Jovovich. Hlavně v první pulce když její postava neuměla pořádně mluvit anglicky a teprve se učila životu předvedla že má opravdu nadání pro komické role. Film jako clek slušná zábava, stále se tu něco děje, ale několikrát se mi stalo že jsem ztratil pozornost a vůbec nevnímal co se děje na obrazovce. bylo to trochu moc přeplácané. Bruce Willis - zase hraje tvrdáka ve stylu smrtonosných pasí a skauta, ale tontokrát celkem nevýrazný. Takže celkově slušná zábava, nic víc, nic mín.(23.4.2006)

Z dob, kdy Besson ještě měl co říct. Zajímavý příběh, výborný Bruce Willis, spousta zajímavě ztvárněných vedlejších postav a v neposlední řadě i dobré vtipy, to všechno dělá z Pátého Elementu výjimečný film. Milla Jovovich ve své nejlepší roli - neodolatelně roztomilé Leeloo, její nezapomenutelná lámaná angličtina a samozřejmě úžasné oranžové vlasy (nádherná je obzvlášť scéna, kdy Leeloo skáče z mrakodrapu mezi vzdušnou dálnici). Všechny "bessonovské" vychytávky, které se s jeho posledními filmy přejedly a staly otravnými, jsou tady ještě zábavné a inovativní, takže mi nezbývá než držet Lucovi palce, aby se mu ještě alespoň jednou podařilo dosáhnout nebo přiblížit kvalit svého Pátého Elementu.(24.2.2008)

• - Na výtvarné stránce filmu se podíleli komiksoví kreslíři Jean „Moebius“ Giraud a Jean-Claude Mézières. (Chřástal)

• - Luc Besson napsal původní scénář k filmu ještě když byl na střední škole. (don corleone)

• - Číslo pět se ve filmu objevuje v několika zjevných případech. Je zde pět elementů, Korbenové (Bruce Willis) licenci zbývalo pět bodů, Zorg (Gary Oldman) zastavil bombu, když zbývalo pět sekund, Manglarova (Clifton Lloyd Bryan) bomba začíná s pětisekundovým časovačem, Ruby Rhod (Chris Tucker) těsně před koncem filmu říká "There's a bomb going off every 5 minutes". Doktor na konci říká, že Leeloo (Milla Jovovich) a Korben potřebují ještě pět minut. Rubyho show je v pět. When Leeloo poprvé vejde do Fhoston Paradise, podívá se nahoru a obdivuje pětici oken. (KucC)