Opravdu pořádný sci-fi se urodí jednou za uherskej rok. Zaplať pánbůh, že Luc Besson ho dokázal trochu oživit, hlavně, co se žánru týče. Pořádný sci-fi totiž musí mít perfektní kulisy a hlavně béčkově vražedný scénář, který dokáže pobavit. Na závěr pak přicházejí kostýmy, které jakoby vypadly z produkce Eda Wooda. Ne Pátý element není tak pitomý film jak se zdá být. Pátý element je sci-fi, které svému žánru ostudu určitě neudělá. Ať už ho doplňují perfektní herci z první řady hlavně Bruce Willis, jako drsný, každou chvíli hlásající taxikář nebo Milla Jovovich, jako právě pověstný Pátý element. Na co ale opravdu nemůžu zapomenout tak na vystoupení Chrisa Tuckera. Jeho pisklavý hlas stojí rozhodně za to. On je zaručenej magor, který tím jaký je dokáže pobavit úspěšně davy. Pátý element je můj dětský film. Viděl jsem ho jako malý kluk a tenkrát mě dokázal překvapit, v dnešní době deset let po jeho premiéře stále dokáže udivit...a nejen na svojí dobu skvělými efekty. --- Našel jsem vaši fotku? - A jak vypadám? - Strašně. - To musí být stará fotka.(17.8.2007)

UPGRADE 2018: Trošku jsem vylepšil gramatiku :-) Pátý element je taková lehce trhlejší variace Arnieho Total recall, které je zase lehce trhlejší variací Blade Runnera. Krásná zábava. ------- V7borná Mila Jovovich. Hlavně v první pulce když její postava neuměla pořádně mluvit anglicky a teprve se učila životu předvedla že má opravdu nadání pro komické role. Film jako clek slušná zábava, stále se tu něco děje, ale několikrát se mi stalo že jsem ztratil pozornost a vůbec nevnímal co se děje na obrazovce. bylo to trochu moc přeplácané. Bruce Willis - zase hraje tvrdáka ve stylu smrtonosných pasí a skauta, ale tontokrát celkem nevýrazný. Takže celkově slušná zábava, nic víc, nic mín.(23.4.2006)

Jedna z najväčších žraníc pre oči . Originalita vizuálnej stránky je naozaj závideniahodná. Scenár o záchrane sveta je samozrejme ako vždy banálny ale podstatné tu je ako je natočené to čo je natočené. Čo ale musím povedať je to, že tento film je naozaj GENIÁLNE nastrihaný v scénach "kde sú kamene", "Diva" atd. Herci sú super a hrajú čo sa od nich čaká. Nechápem čo sa Vám nepáči na Ruby Rodovi je squelýýýý. Perfektné je to, že sa to neberie moc vážne.(14.7.2004)

Luc Besson prý chtěl točit něco takového od svých šestnácti let. Jeho fantaskní futuristický svět sice má své kouzlo, ale já bych k té stylizovanosti rozhodně přidal trochu syrovosti a krve. Pak bych s větší chutí sledoval osudy bývalého vesmírného pilota a nynějšího taxikáře Bruce Willise, kterému do auta doslova spadne půvabná Leeloo. Dívka, která představuje poslední skládačku k záchraně lidstva, což se nelíbí ďábelskému milionáři Garymu Oldmanovi a jeho armádě. Bessonovo bizarní výpravné dílo bylo svého času hodně v kurzu, i dnes o jeho barvité záležitosti mnozí s nadšením vyprávějí. Škoda je, že Besson-scénárista občas moc spoléhá na Bessona-rejžu. Jeho dynamický talent svede leccos, zázraky ovšem nikoliv. A pokud je někdy až moc přepálený, alespoň u mě o body přichází. Tady jsem ještě leccos skousnul.(21.2.2018)

Buďte trošku patrioti! Takovéhle sci-fi made in Evropa (aspoň trochu) se hned tak nevidí. Vlastně se vůbec nevidí, takže nebudeme klást na film přehnané filozofické nároky, promineme toho příšerného Chrise Tuckera a budeme si všímat hlavně Bessonovy obrazotvornosti, která je tady prostě úžasná. Což potvrzuje i skutečnost, že ten film téměř nestárne.(28.8.2005)

• - Do role generála Munroa byl zvažován Kevin Costner. (007.)

• - Milla Jovovich měla původně vlasy obarvené, ale časem si je dokonale zničila, takže pro polovinu natáčení nosila paruku. (don corleone)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 80. (Zdroj: ČSFD.cz)