Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tommy987
  *****

  Naprosto úžasná sci-fi "haluz". V každom zábere filmu je vidno, ako veľmi sa vybúril každý zo zúčastnených. Luc Besson dokonale oživil svoju bohatú fantáziu, Corben Dallas je snáď ešte coolovejší ako John McClane, Chris Tucker je nádherne uletený, pre Gary Oldmana je slizský Zorg opäť skvelou záporáckou príležitosťou, ktorú naplno využil a Milla Jovovich je proste neuveriteľne krásna. Ešte mi nedá nezmieniť kostýmy. Jean-Paul Gaultiera som vždy považoval za módneho blázna-génia, ale to, čo vytvoril tu, je niečo unikátne a nevídané. Toto všetko spolu s hláškami typu "Chce ještě někdo vyjednávat?" a jedným z najúchvatnejších vizuálnych spracovaní (o príbeh tu skutočne nejde) robí z Piateho elementu v mojich očiach KULT. 10/10(27.5.2005)

 • MM_Ramone
  ****

  "Piaty Element" spoločne s "Leonom" považujem za vrchol tvorby francúzskeho režiséra Luca Bessona. Pravda, nie každý musí so mnou súhlasiť. Čo sa týka snímku "The Fifth Element", tak na ňom jasne vyniká herecké obsadenie, vynikajúce filmové triky a suprové futuristické kostýmy. To sa podarilo na výbornú. Milla Jovovich a Bruce Willis v hlavných úlohách bola geniálna voľba. Dokonale si sadli. Gary Oldman, čo by jednoznačný záporák je tiež celkom fajn. A dokonca aj krátky štek Luke Perryho prišiel vhod. Námet, scenár, réžia i to všetko je dobre zvládnuté. Veľmi podarené francúzsko-americké sci-fi. ****(12.10.2013)

 • Lateef
  *****

  ... kdybych byl tak střelenej jako Luc Besson, tak řeknu, že tohle je dokument o vzniku našeho druhého Měsíce... né, teď vážně. Střelený to je, ale tak nějak správně, stejně jako zábavný, vyvážený, pestrý, je to taková trochu mystická sci-fi pohádka o tom, že láska vítězí nade vším... Můžeme chodit po zemi a dýchat vzduch, ohřát si nohy u krbu nebo využít sílu vodního živlu, ale kdo nepozná lásku, je ztracený. A zjistí to i taxikář Korben Dallas, jemuž jednoho dne spadne na zadní sedačky z nebe samotný Pátý element... Film je plný nápadů, uřvaného Chrise Tuckera a výborných herců - Bruce Willis střílí hlášky cíleně a chladnokrevně, Milla Jovovich to postupem času okouká a tak se z nich stává dost vtipná a fungující dvojice. Jenomže absolutní zlo se blíží a nikdo neví, jak se elementy otvírají. Vítr fouká, oheň pálí... ale to není důležité, nejsilnější je stejně jedno upřímné: "Miluju Tě!" 90% 90 miliónů dolarů(rozpočet)/264 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(10.8.2007)

 • Radyo
  ****

  Jedna z nejlepších scifáren 90. let (a v Evropě určitě nejlepší). Bruce Willis je výborný a Milla Jovovich je úžasně tajuplná. Docela působivá je hlavně úvodní scénka z egyptské pyramidy, v níž se mihne i známý Luke Perry (Dylan z Beverly Hills 90210). Zaujala mě i mimozemská pěvecká diva. Nebýt přílišné extravagantnosti Chrise Tuckera, mohlo být i o jednu hvězdičku více.(6.8.2002)

 • igi B.
  *****

  Vyvedená taškařice. Platonická Leeloo - děva čarokrásná, éterická Plavalaguna - čara divukrásná, šílený moderrrátor Ruby Rhod (kde se hrabe Leoš Mareš), maniakální Jean-Baptiste Emanuel Zorg (zorganizátor, co si to prostě musí nejlíp dělat sám) a korba korbič Korben Dallas (férovej dročkař nejspíš z Texasu) - oj s touhle partou kumpánů se potkávám rád a často. Miluju tenhle ulítlý film. Inťáci prominou. Pět hvězdokup a jednu malou zachráněnou zeměkulku k tomu. Žádnou vědu v téhle nevědecké fikci krucifikc nehledejte! Nakonec, stejně je to vždycky na tý Lásce, že ehm... :-)) - - - P.S. Pro fandíky divy Plavalaguny zde ochutnávka přímo z kuchyně, jak se ta krása tvořila: http://www.youtube.com/watch?v=N7TAH8es7QE&feature=related(4.9.2005)

 • - Film si vysloužil nominaci na Zlatou malinu hned ve dvou kategoriích. Milla Jovovich v kategorii nejhorší herečka ve vedlejší roli a Chris Tucker v kategorii nejhorší nová hvězda, (Beer Ceps)

 • - Diva Plavalaguna (Maïwenn Le Besco) spieva známu áriu "Il dolce suono", inak známu ako scéna šialenstva z opery Lucia di Lammermoor od Gaetana Donizettiho. Bola naspievaná albánskou opernou speváčkou Inva Mula. Moderný doplnok k opernej árii "Il dolce suono" zložil Eric Serra. Keď Serra ukázal svoju partitúru opernej speváčke Inve Mula, tá vyhlásila, že nie je možné konštantne v takej rýchlosti meniť hlas, a tak sa rozhodli všetky oktávy naspievať zvlášť. Žiadna z nich nie je nijak digitálne upravovaná, boli iba zmixované, čo je aj vo výsledku počuť, a teda nie sú naspievané naraz. (Piri)

 • - Jazyk, kterým mluvila Milla Jovovich, byl vymyšlený Lucem Bessonem a herečkou v hlavní roli ještě vylepšen. Na konci natáčení filmu byli schopni se v ní mezi sebou dorozumívat. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace