Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ****

  Jedno z nejlepších sci-fi, které jsem kdy viděla .. úžasná Milla!(25.5.2008)

 • Lateef
  ****

  ... kdybych byl tak střelenej jako Luc Besson, tak řeknu, že tohle je dokument o vzniku našeho druhého Měsíce... né, teď vážně. Střelený to je, ale tak nějak správně, stejně jako zábavný, vyvážený, pestrý, je to taková trochu mystická sci-fi pohádka o tom, že láska vítězí nade vším... Můžeme chodit po zemi a dýchat vzduch, ohřát si nohy u krbu nebo využít sílu vodního živlu, ale kdo nepozná lásku, je ztracený. A zjistí to i taxikář Korben Dallas, jemuž jednoho dne spadne na zadní sedačky z nebe samotný Pátý element... Film je plný nápadů, uřvaného Chrise Tuckera a výborných herců - Bruce Willis střílí hlášky cíleně a chladnokrevně, Milla Jovovich to postupem času okouká a tak se z nich stává dost vtipná a fungující dvojice. Jenomže absolutní zlo se blíží a nikdo neví, jak se elementy otvírají. Vítr fouká, oheň pálí... ale to není důležité, nejsilnější je stejně jedno upřímné: "Miluju Tě!" 90% 90 miliónů dolarů(rozpočet)/264 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(10.8.2007)

 • Brouk
  *****

  Nehorázná "vizuální poívaná" od L.Bessona prokládaná super hláškami. G.Oldman je v tomhle filmu vzorem všem antihrdinům, záporňákům.(5.2.2004)

 • novoten
  ****

  Opravdu škoda účasti Chrise Tuckera. Jak dokáže jindy pobavit, tak tady je více než otravný a ničí svými výstupy jinak skvěle fungující podívanou. To samé nakonec platí i o samotném Bessonovi, který sice stvořil báječně fantastický svět s fascinující mytologií, ale hlavně okolo prostřední třetiny svou představivost neudržel na uzdě a děj pak působí trochu přeplácaně a (hlavně co se týče Corbenova vývoje) uspěchaně. Největšími plusy filmu jsou samozřejmě k sežrání roztomilá Milla Jovovich a slizoun Gary Oldman.(4.9.2006)

 • Tom Hardy
  *****

  Styl francouzských komedií + vizuální žranice hollywoodských rozměrů + akční orgie + Bruce Willis + nádherná Jovovichová + skvělá režie = největší Evropský film historie... P.S. Kolik znáte filmů, které ustály operní vystoupení, aniž by to nenudilo, případně to nebylo směšné?(26.9.2002)

 • - Celý príbeh, ktorý Luc Besson písal mal 400 strán. Samozrejme do filmu zahrnul len určitú časť príbehu a ďalšie chcel využiť v pokračovaniach, ktoré sa však neuskutočnili. (Greenpeacak)

 • - Jazyk, ktorý vymyslel režisér a Milla Jovovich mal iba 400 slov. (Greenpeacak)

 • - Podle filmu byla v roce 1998 vytvořena stejnojmenná videohra pro počítače i konzole PlayStation. (FMJ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace