Zvláštní film, který se mi na první shlédnutí vůbec nelíbil. Ale časem se něco zlomilo a já ho vidím úplně jinak. Klasik Willis, dokonalý Oldman, zajímavá Jovovichová a řada dalších postav (hlavně kreténsky geniální Chris Tucker) rozjíždějí scifi-archeologický koncert, na kterém se rozhodně neštěřilo. Pan Besson rozhodně umí.(27.6.2006)

Hravý, zábavný a až překvapivě výtvarně propracovaný, to je Pátý element. Je vidět, že Luc Besson dal do filmu trochu toho srdíčka a vyhrál si se spoustou detailů, které prohlubují zdejší fikční svět a pěkně vykreslují dobu utopické budoucnosti. Není na škodu, že Pátý element je snad až lehce pohádkový, nijak mu to neubírá na stylovosi, o kterou se samozřejmě stará Bruce Willis. Do takto pestrého a možná i šíleného komplexu pak hravě zapadne i upištěný Chris Tucker. 8/10(17.6.2014)

Když jsem na to šla 13 let zpátky s bratrancem do kina, čekala jsem napínavé akční scifko ve stylu Alienů... a ona se z toho vyklubala komedie, jaké zklamání! O několik let později už jsem věděla, co za ptákovinu to v TV poběží a vida - zklamání se nekonalo: nachechtala jsem se až hrůza. Jediný negativní dojem byl z dabingu Chrise Tuckera, ten bukvicoidní negřík byl v originálním znění docela zábavný a ne protivný k poblití. Drsný Bruce Willis, krásná Mila Jovovich a hlavně úžasný záporák Gary Oldman! Myslím, že se časem na "Pátý element" ráda podívám i potřetí. 79%(6.8.2010)

Nehledě na to, co tvrdí film, tím skutečným "pátým elementem" jsou peníze, což bohužel záhy docvaklo také Bessonovi a toto nenakažlivě blbé, přepestře pestré sci-fi dobrodružství lze označit za jeho labutí píseň, za nevybledávající symbol zašlých časů. 70% Zajímavé komentáře: Lateef, Bebacek, Shaqualyck, hudryhudry(20.5.2005)

Výborná, dnes už jedna z hodně kultovních scifáren. Besson umí točit, scifi materiálu se zhostil s velkou lehkostí a velkým umem. Willisova jedna z nejlepších rolí, Milla na sebe poprvé pořádně upozornila a jako obvykle výtečný Gary. Atmosféra parádní, na triky se dá jestě pořád dívat a tajit dech, má to své kouzlo. "big bada bum" Edit : V rámci Future Gate 2018 jsem měl možnost vidět tuto pecičku v kině Lucerna, bylo to opravdu boží! neskutečně jsem se bavil, je to klasika.(4.12.2005)

• - Spoiler: Na začátku filmu zůstane mimozemšťan uvězněn v chrámu a předává klíč ochránci k jeho otevření. Když do něj však po staletích vstoupí hlavní hrdinové, nikde nejsou ani známky po jeho ostatcích. (Timak)

• - FIlm byl nominován na sedm Césarů, z nichž vyhrál tři, a to za nejlepší režii, nejlepší kameru a nejlepší produkci. (FMJ)

• - Film byl oceněn cenu BAFTA za nejlepší vizuální efekty. (FMJ)