... kdybych byl tak střelenej jako Luc Besson, tak řeknu, že tohle je dokument o vzniku našeho druhého Měsíce... né, teď vážně. Střelený to je, ale tak nějak správně, stejně jako zábavný, vyvážený, pestrý, je to taková trochu mystická sci-fi pohádka o tom, že láska vítězí nade vším... Můžeme chodit po zemi a dýchat vzduch, ohřát si nohy u krbu nebo využít sílu vodního živlu, ale kdo nepozná lásku, je ztracený. A zjistí to i taxikář Korben Dallas, jemuž jednoho dne spadne na zadní sedačky z nebe samotný Pátý element... Film je plný nápadů, uřvaného Chrise Tuckera a výborných herců - Bruce Willis střílí hlášky cíleně a chladnokrevně, Milla Jovovich to postupem času okouká a tak se z nich stává dost vtipná a fungující dvojice. Jenomže absolutní zlo se blíží a nikdo neví, jak se elementy otvírají. Vítr fouká, oheň pálí... ale to není důležité, nejsilnější je stejně jedno upřímné: "Miluju Tě!" 90% 90 miliónů dolarů(rozpočet)/264 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(10.8.2007)

Pátý Element mě teda rozhodně nijak nenadchnul a nezasáhl, už jednou kdysi jsem viděl začátek a párkrát prostředek, možná někdy na nově i konec ;-). Až dnes jsem se ovšem odhodlal si film pustit celý. Má své světlé stránky, párkrát rozechvěje bránice, ale většinou spíše irituje, aspoň ale nenudí. Bruce Willis je mage sympaťák, film hodně zvedá, stejně jako mumlající, roztomilá Milla Jovovich, ale co je to platné když je v každé scéně tuna klišé? Masky jsou slabé, padouši mizerní, Chris Tucker jako Ruby Rhod na zabití. Tolik patosu v jednom filmu…Humor mi přišel dost dětinský a ani GP nefungovalo. Slabší průměr, jednou a stačilo.(15.12.2008)

Skvělé, vtipem prosáklé sci-fi, které se jaksi vymyká Hollywoodským zásadám hrdinských filmů. Absurdní řešení některých situací, naprosto "cool" dialogy, výborně zahrané role (zejména Oldman), velmi zajímavá výprava a hudba. Pro mě je to jasné (hodnocení).(3.3.2003)

Nehledě na to, co tvrdí film, tím skutečným "pátým elementem" jsou peníze, což bohužel záhy docvaklo také Bessonovi a toto nenakažlivě blbé, přepestře pestré sci-fi dobrodružství lze označit za jeho labutí píseň, za nevybledávající symbol zašlých časů. 70% Zajímavé komentáře: Lateef, Bebacek, Shaqualyck, hudryhudry(20.5.2005)

Besson timto filmem dokazal, ze je nejen vyborny reziser “malych” evropskych filmu, ale ze se umi prosadit i v Hollywoodu.(27.7.2002)

• - Alejandro Jodorowsky a Jean „Moebius“ Giraud žalovali - neúspěšně - Luca Bessona za plagiátorství. Měl se až příliš inspirovat jejich komiksem "Incal". (Chřástal)

• - Celý príbeh, ktorý Luc Besson písal mal 400 strán. Samozrejme do filmu zahrnul len určitú časť príbehu a ďalšie chcel využiť v pokračovaniach, ktoré sa však neuskutočnili. (Greenpeacak)

• - Diva Plavalaguna (Maïwenn Le Besco) spieva známu áriu "Il dolce suono", inak známu ako scéna šialenstva z opery Lucia di Lammermoor od Gaetana Donizettiho. Bola naspievaná albánskou opernou speváčkou Inva Mula. Moderný doplnok k opernej árii "Il dolce suono" zložil Eric Serra. Keď Serra ukázal svoju partitúru opernej speváčke Inve Mula, tá vyhlásila, že nie je možné konštantne v takej rýchlosti meniť hlas, a tak sa rozhodli všetky oktávy naspievať zvlášť. Žiadna z nich nie je nijak digitálne upravovaná, boli iba zmixované, čo je aj vo výsledku počuť, a teda nie sú naspievané naraz. (Piri)