Posuneme se o pár set let do budoucnosti, kde svět bičují lítající automobily a kde nám hrozí zkáza lidstva. Od toho nás musí zachránit blonďatý taxikář Corben a pátý element. Němci, neboli ufouni nevypadali moc věrohodně, jinak i nějaký ten vtípek tu byl, hlavně v podání černého moderátora, takže každý si tady najde kousek toho co ho baví.(16.7.2012)

John McClane ve vesmíru? Přesně tak!! Willis si jenom trochu obarvil vlasy a vyměnil povolání, ale z hlášek neubral ani trochu a perfektně se vžil do toho, co mu jde nejlíp - střílet a zachraňovat nebohé oběti (tentokrát dokonce v celém vesmíru). K tomu si přičtěte Bessona ve vrcholné formě, překrásnou Milu Jovovich, Willisovi perfektně sekundujícího pitoreskního Tuckera, Oldmana v jedné ze svých nejlepších záporáckých rolí a navíc neuvěřitelně úžasný fantaskní svět budoucnosti (ne-nepřipomínající ten z Blade Runnera) a máte z toho jasných 5 hvězdiček a další kultovní film!(19.4.2007)

Mezi nepřeberným množství novodobých sci-fi braků, je tohle klenot. Asi není náhoda, že někdo kdo konečně natočil inteligentní sci-fi není amík, ale frantík. Všechny nejlepší sci-fi vznikly mimo USA (Alien, Blade Runer, 2001, Brazil). Evropskému publiku totiž asi nestačí bezduchá řežba (Bojiště:země) ani sci-fi agitace (Independence Day, Armagedon), evropani asi mají lepší vkus.(17.11.2004)

| Scenár: Robert Mark Kamen, Luc Besson | Hudba: Éric Serra | Produkcia: Patrice Ledoux | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Gaumont Film Company | Rozpočet: 90 miliónov $ | Tržba: 263,920,180 $ | Film, ktorý mal v sebe niečo jedinečné. Atmosféra bola fakt dobrá, napriek tomu, že sa tie rôzne tvory niekedy chovali fakt blbo. Pesníčka Divas Dance mi však tak prirástla k srdcu, že dnes je už pre mňa klasikou (s partou si ju pospevujeme v Q dure a Z mole :) Besson, ďaľší nadpriemer...(9.12.2006)

Akční snímek s prvky komedie má sice do naprosté dokonalosti daleko, ale už jen výborným obsazením a originální vizí budoucnosti zaujme snad každého. Samotný příběh je také velmi kvalitně zpracovaný a byť film trvá téměř dvě hodiny, nenajdou se tu skoro žádná hluchá nebo nudná místa. Co se herců týče, Gary Oldman vzbuzuje i se svou prapodivnou vizáží velký respekt a dokazuje, že záporáky umí jako málokdo. Bruce Willis určitě také nezklame své příznivce, když tu vystřílí několik zásobníků, rozfláká své auto a nacpe své nadřízené do ledničky. Zato Chris Tucker je pro mě největší slabina Pátého elementu a Bruce ho měl hned při prvním setkání nakopat do prdele. Nečekejte žádný zázrak, ale opomenout si tento zajímavý film plný akce a povedených hlášek rozhodně nezaslouží.(23.4.2011)

• - Do role generála Munra (Brion James) byl zvažován Kevin Costner. (007.)

• - Ve své době šlo o nejdražší film studia Gaumont a zároveň nejdražší film, který se natočil mimo Hollywood. Náklady na film se pohybovaly okolo 80 milionů amerických dolarů. (don corleone)

• - Pieseň "Diva Dance" z opernej scény sa považuje za neinterpretovateľnú ľudským hlasom. Najbližšie k jej reprodukcii sa dostali čínska operná speváčka Jane Zhang a ruská diva Evgenia Laguna. (DJW)