Reklama

Reklama

New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (1 131)

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Druhou šanci si nezaslouží jen krásná holka, ale i film, kde krásná holka hraje. No a tak slibuji, že se k Elementu vrátím, i kdyby to mělo trvat dalších pět tisíc let. Těžko říct, co může za to, že mě tahle nadsazená parodie nechala nevzrušeně ležet na mém sofa. Možná to, že Luc ze sebe scénář vyprdnul už na střední. Tam se přece mají psát hlavně milostná psaníčka a zprávy domů, že přijdete až zítra... ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Z dob, kdy Besson ještě měl co říct. Zajímavý příběh, výborný Bruce Willis, spousta zajímavě ztvárněných vedlejších postav a v neposlední řadě i dobré vtipy, to všechno dělá z Pátého Elementu výjimečný film. Milla Jovovich ve své nejlepší roli - neodolatelně roztomilé Leeloo, její nezapomenutelná lámaná angličtina a samozřejmě úžasné oranžové vlasy (nádherná je obzvlášť scéna, kdy Leeloo skáče z mrakodrapu mezi vzdušnou dálnici). Všechny "bessonovské" vychytávky, které se s jeho posledními filmy přejedly a staly otravnými, jsou tady ještě zábavné a inovativní, takže mi nezbývá než držet Lucovi palce, aby se mu ještě alespoň jednou podařilo dosáhnout nebo přiblížit kvalit svého Pátého Elementu. ()

Reklama

Ruut 

všechny recenze uživatele

UPGRADE 2018: Trošku jsem vylepšil gramatiku :-) Pátý element je taková lehce trhlejší variace Arnieho Total recall, které je zase lehce trhlejší variací Blade Runnera. Krásná zábava. ------- V7borná Mila Jovovich. Hlavně v první pulce když její postava neuměla pořádně mluvit anglicky a teprve se učila životu předvedla že má opravdu nadání pro komické role. Film jako clek slušná zábava, stále se tu něco děje, ale několikrát se mi stalo že jsem ztratil pozornost a vůbec nevnímal co se děje na obrazovce. bylo to trochu moc přeplácané. Bruce Willis - zase hraje tvrdáka ve stylu smrtonosných pasí a skauta, ale tontokrát celkem nevýrazný. Takže celkově slušná zábava, nic víc, nic mín. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Opravdu škoda účasti Chrise Tuckera. Jak dokáže jindy pobavit, tak tady je více než otravný a ničí svými výstupy jinak skvěle fungující podívanou. To samé nakonec platí i o samotném Bessonovi, který sice stvořil báječně fantastický svět s fascinující mytologií, ale hlavně okolo prostřední třetiny svou představivost neudržel na uzdě a děj pak působí trochu přeplácaně a (hlavně co se týče Corbenova vývoje) uspěchaně. Největšími plusy filmu jsou samozřejmě k sežrání roztomilá Milla Jovovich a slizoun Gary Oldman. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Pokud v nějakém filmu hraje Gary Oldman "záporáka", tak mu můžete opravdu věřit, že to myslí vážně. Vždycky tam ještě šoupne špetku šarmu a humoru a proto je asi nejlepší padouch současného Hollywoodu. Ale pátý element není jen o záporácích, je také o vtipu, nadsázce a originalitě. Prostě se mi takhle pojatá sci-fi o záchraně světa líbila. ()

Galerie (154)

Zajímavosti (57)

  • Pieseň "Diva Dance" z opernej scény sa považuje za neinterpretovateľnú ľudským hlasom. Najbližšie k jej reprodukcii sa dostali čínska operná speváčka Jane Zhang a ruská diva Evgenia Laguna. (DJW)

Související novinky

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

11.12.2020

V noci na pátek v Lotyšsku nečekaně opustil filmový svět režisér a scenárista Kim Ki-duk. Podle dostupných informací populární a oceňovaný korejský tvůrce zemřel na komplikace spojené s nákazou… (více)

Zemřel herec z Pána prstenů Ian Holm

Zemřel herec z Pána prstenů Ian Holm

19.06.2020

Ve věku 88 let zemřel britský herec Sir Ian Holm. Diváci jej znají asi nejlépe jako představitele Bilba Pytlíka z fantasy ságy Pán prstenů. Slavný herec se ovšem objevil i ve filmech jako Vetřelec,… (více)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (více)

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate

07.02.2018

Pátý ročník festivalu science fiction filmů zavítá do pěti měst. Jako každý rok představí časem prověřené klasiky i filmové novinky, a nově i dokumenty, workshopy, velkolepý koncert nebo diskuse se… (více)

Reklama

Reklama