Pamätám si akoby to bolo včera, keď dávali Piaty element v kine. Bol som vtedy na výške, pred skúškou. Potreboval som nejaké rozptýlenie a tak som na to išiel. A neoľutoval som. Je to dodnes jeden z mojich najobľúbenejších sci-fi akčňákov, a vďaka Willisovi je to aj slušná komédia. Hlavnou hviezdou tohto filmu však bol G. Oldman. Páčil sa mi aj v úlohe prešibaného Kulihráška v Interstate (2002), ale jemu skrátka rola záporáka sadne ako uliata a tu sa teda vybúril do sýtosti. Bavil som sa od začiatku do konca, príbeh nemal žiadne hluché miesta, dokonca aj Jovovich potešila. Keby nebolo toho klišoidného záveru s láskou tak dám plný počet. 85/100(21.2.2014)

Druhou šanci si nezaslouží jen krásná holka, ale i film, kde krásná holka hraje. No a tak slibuji, že se k Elementu vrátím, i kdyby to mělo trvat dalších pět tisíc let. Těžko říct, co může za to, že mě tahle nadsazená parodie nechala nevzrušeně ležet na mém sofa. Možná to, že Luc ze sebe scénář vyprdnul už na střední. Tam se přece mají psát hlavně milostná psaníčka a zprávy domů, že přijdete až zítra...(27.10.2012)

Konečně! Už žádní jednoduší Muži v černém nebo beletrie Den nezávislosti. Pátý element má vše, co si vaše fatazie jen dokáže představit pod pojmem fantasy vesmír. Vetřelci jsou velmi živí a přesvěšdčiví. Zbarvení, stroje a zajímavosti jsou velmi originální a oděv Jean Paul Gaultierové je neobyčejný. Tento film je oku potěšující a velmi neamerický. Bruce Willis je jedno velmi přijemné klišé. Tato představa o budoucnosti je velice cynická a ovlivněná knižními sci-fi trháky. Luc Besson odvedl svůj kus práce dokonale. Fantastický film!(20.9.2005)

"Piaty Element" spoločne s "Leonom" považujem za vrchol tvorby francúzskeho režiséra Luca Bessona. Pravda, nie každý musí so mnou súhlasiť. Čo sa týka snímku "The Fifth Element", tak na ňom jasne vyniká herecké obsadenie, vynikajúce filmové triky a suprové futuristické kostýmy. To sa podarilo na výbornú. Milla Jovovich a Bruce Willis v hlavných úlohách bola geniálna voľba. Dokonale si sadli. Gary Oldman, čo by jednoznačný záporák je tiež celkom fajn. A dokonca aj krátky štek Luke Perryho prišiel vhod. Námet, scenár, réžia i to všetko je dobre zvládnuté. Veľmi podarené francúzsko-americké sci-fi. ****(12.10.2013)

Je to vydarený akčný sci-fi film od Luca Bessona. Má pomerne dobrý príbeh odohrávajúci sa vo vzdialenej budúcnosti, kedy sa k Zemi blíži samotné zlo a ľudstvo môžu zachrániť iba štyri vzácne kamene a hlavne piaty element, ktoré vlastní priateľská inteligentná mimozemská rasa, lenže kvôli mocnému mužovi a jeho pomocníkom, nepriateľským mimozemšťanom dôjde k narušeniu pôvodnému plánu, ale piaty element sa podarí zachrániť a je ním zvláštna žena. A tak taxikár, bývalý špičkový vojak spolu s ňou dostane za úlohu získať aj kamene a odvrátiť tak hroziacu katastrofu. So spracovaním som veľmi spokojný, síce celý film pôsobí na prvý pohľad prakticky úplne brakovo a preplácane, ale v tomto prípade s tým nemám ani najmenší problém, keďže je to jasným zámerom a navyše to vyšlo snáď najlepšie, ako vôbec mohlo. Tu po celý čas skutočne vidieť, že tvorcovia k tomu pristúpili s úprimnou radosťou a ani chvíľu sa neberú vážne a preto z toho vznikla dynamická zábava s množstvom skvelých nápadov, bez jediného slabého miesta, kde jedna nezabudnuteľná situácia strieda druhú a všetky tie absurdnosti, či už menšie, alebo aj zásadné pôsobia tak zaujímavo. No pochváliť musím aj to celé univerzum, ktoré je úplne netradičné a originálne, preto sa dá stále tešiť na to, čo zase príde a tak tu vlastne ani nemám čo vytknúť, veľmi ma to bavilo od začiatku až do konca. Akcie je tu priemerné množstvo a v rámci svojej kategórie je výborná. Samozrejme ani akcia sa tu nedá brať vážne, ale všetky akčné sekvencie sa vydarili, od najmenších prestreliek až po vesmírne akcie. A najradšej mám celú časť na dovolenke, ktorá využije klasický akčný koncept, len tentoraz s mimozemšťanmi. Tentoraz sa mimoriadne vydaril aj humor, je ho tu plno, či už rôzne hlášky alebo aj celé scény a je to výborná zábava. Herecké obsadenie je skvelé, Bruce Willis v jednej zo svojich najlepších úloh, Milla Jovovich v netradičnej úlohe, zaujímavý záporák Gary Oldman a množstvo výborných vedľajších postáv ako Ian Holm, Chris Tucker, Tommy Lister, Brion James a mnoho iných. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, Luc Besson tu odviedol skvelú prácu, hlavne jeho netradičná vízia budúcnosti, všetky tie zbrane, dopravné prostriedky, kostými, mimozemšťania, to všetko ma bavilo, rovnako aj celý ten zámerný béčkový štýl, tu nemám čo vytknúť. Toto nie je práve film, ktorému by som dokázal dať plné hodnotenie, ale aj tak je Piaty element skvelá kombinácia akcie, sci-fi a humoru, na ktorú sa dá pozerať opakovane. 80%(18.10.2013)

• - V budoucnosti se nachází Central Park v New Yorku na stejném místě, má i stejnou velikost. Jenom je asi 200 metrů ve vzduchu. (don corleone)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 80. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Nejvíce záběrů bylo pořízeno v Pinewood Studios v Anglii, další byly natočeny v Mauretánii. (FMJ)