Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Krátkometrážní

Zajímavosti k filmům (231)

Kimi no na wa. (2016)

Přestože je Itomori vymyšleným městem, bylo vytvořeno na motivy skutečného města jménem Hida.

A.C.O.D: Děti rozvedených (2013)

V jedné scéně řekne Amy Poehler, že ona a Adam Scott jsou stejně staří, na což on odpoví, že on je o rok mladší. Je tomu tak i ve skutečném životě, kde je Scott o rok a půl mladší než Poehler.

A.C.O.D: Děti rozvedených (2013)

Film je částečnou autobiografií. Scenárista a režisér Stu Zicherman skutečně díky svatbě svého sourozence pomohl usmířit dlouhodobý konflikt svých rozvedených rodičů.

Lupin sansei: Cagliostro no širo (1979)

Režisér filmu Hajao Mijazaki nikdy nebyl s výslednou podobou filmu zcela spokojen. Kvůli přísnému produkčnímu rozvrhu (tvorba filmu trvala pouhé čtyři měsíce) musel několikrát i v postprodukci přepsat scénář, aby mohl výsledný snímek vůbec dodat včas. Jaká měla být původní podoba ale nikdy neupřesnil.

Dočasný domov (2013)

Brie Larson řekla při castingu režisérovi Crettonovi, že se po přečtení scénáře přihlásila do dobrovolnického programu pro pomoc znevýhodněným dětem, aby se do role pořádně vžila. Ten byl jejím rozhodnutím nadšen a až mnohem později se dozvěděl, že Larson skutečnost trochu přibarvila, protože byla všemi organizacemi, kam přihlášku poslala, odmítnuta.

Kekkai sensen (2015) (TV seriál)

V 11. epizodě se na fotografii objeví trojice starých mužů, kteří se pravidelně objevují napříč seriálem Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998).

Akta X - Hollywoodský šéf (2000) (epizoda)

Scullyová v epizodě říká Mulderovi, že se do něj zakoukala Téa Leoni. Mulder (Duchovny) odpovídá "Jak by se mohla Téa Leoni zakoukat do mě?" Ve skutečnosti je Téa Leoni Duchovnyho manželkou.

Akta X - Série 2 (1994) (série)

Zmizení Scullyové během druhé série bylo původně plánováno jako vysvětlení absence Gillian Anderson, která byla tehdy těhotná. Později se z této zápletky stal klíčový bod k ústřední mytologii seriálu.

Kekkai sensen (2015) (TV seriál)

Scénárista Yasuhiro Nightow původně plánoval napsat příběh o lovu upírů, zasazený do prostředí moderního velkoměsta. Celý seriál pak nakonec vyznívá humorněji a fantastičtěji, než bylo původně zamýšleno a vzdáleně se inspiruje jiným Nightowovým seriálem jménem Trigun.

Blue Jay (2016)

K filmu neexistoval klasický scénář. Herci dostali pouze plánovaný nástřel děje a popis charakterů a zbytek byl čirá improvizace.

Penny Dreadful (2014) (TV seriál)

John Logan napsal roli Evelyn Poole / Madam Kali přímo na tělo Helen McCrory. Ta také od samého začátku věděla, jak bude její postava důležitá pro druhou sérii.

Před půlnocí (2013)

Malou roli Patricka hraje Walter Lassally, ve skutečnosti slavný britský kameraman, jehož filmografie čítá přes sto titulů.

Před půlnocí (2013)

Film je věnovaný Amy, osobě, která byla inspirací pro film Před úsvitem (1995). Režisér Richard Linklater s ní strávil noc tak, že jen chodili po Philadelphii a povídali si. Později ale nebyli v kontaktu a Linklater mohl jen hádat, kam ji osud zavedl. Až v době mezi filmy Před soumrakem (2004) a Před půlnocí se dozvěděl, že Amy již před lety zemřela při autonehodě. Třetí kapitolu příběhu tak věnoval její matce.

Smash (2012) (TV seriál)

Becky Ann Baker a Dylan Baker, kteří hrají rodiče Karen, jsou manželé i ve skutečném životě. Oba manželé současně patřili i ke stálicím muzikálů na Broadwayi.

Smash (2012) (TV seriál)

Několik herců ze seriálu skutečně účinkovalo v broadwayských muzikálech. Megan Hilty (Ivy) hrála Glindu ve slavném „Wicked“, Christian Borle (Tom) si zahrál v kontroverním „Spamalotu“. Brian d’Arcy James (Frank) se objevil v muzikálových verzích „Titanicu“ a „Shreka“, Wesley Taylor (Bobby) pak v „Addamsově rodině“ nebo „Rock of Ages“. Will Chase (Michael Swift) účinkoval v „Rent“, „Aidě“ nebo „Billym Elliotovi“. Anjelica Houston (Eileen) nikdy v muzikálu nehrála, ale v roce 1969 ztvárnila Ofélii v broadwayské produkci „Hamleta“.

Reklama

Reklama

Reklama