More Than a Game (2008)

Pro neznalce mého kalibru, kteří znají pouze LeBrona a na basket koukají jen na Olympiádě, poučující. Zpracování dokumentu je vizuálně přitažlivé, různé upravy fotek do 3D je cool. Problém vidím se střihem, který je místy až tragický. Musím se přiznat, že jsem se nedokázal vyznat v zápasech, které Irové zrovna hráli. Celou dobu mluvili o nejdůležitějším zápase, aby o pět minut později označili další zápas za ten nejdůležitější. K tomu, aby se v tomhle dokumentu člověk vyznal, potřeboval by podrobně znát americké školní ligy, konference atd. Irové hráli zhruba 5 finálových zápasů, ale já se nedozvěděl, jestli je to státní, národní, nebo okresní, , zkrátka místy až chaotické pro nezasvěceného diváka. Různé nesmyslné přeskakování děje, který se vrací, ale ne k původnímu, ale uplně novému. Možná mám pár nesrovnalostí kvůli nedokonalým titulkům, které byly tak lajdácké, že se to ani nedá popsat. Dávám za 80%, konec byl dobrý a celkem dojemný. 17.06. 2010

Repo Men (2010)

Ale ano, proč ne. První půlhodinu jsem byl nadšen. Zajímavé řeznické téma, které je hlavními herci podáno tak samozřejmě, že i já jejich práci po chvilce začal brát zcela normálně. Jakmile nastane hlavní twist v ději, začíná to jít od deseti k pěti. Nový románek nedokáže zaujmout, film ztrácí tempo a divák pozornost. Vše vytrhne z letargie až nový útok Unie a následné "soukromé scény", které na konečný děj nemají žádný vliv. Konec mě velmi potěšil, zajimavý a nečekaný. Musím vyzvednout režiserovu práci v soubojích a to hlavně těch, v který je Law. Tak skvělé souboje s nožem jsem snad ještě neviděl. Až na občasnou přehnanost v tom, co lidé vydrží za jatka, skvělé. Stopáž zbytečně dlohá, srazit jí o jednu čtvrtinu, byl bych mnohem spokojenější. I tak za solidních 70%. 16.07. 2010

The Canyon (2009)

Šíleně průměrné, prázdné a lehce za zenitem. Tenhle druh filmů táhl na konci osmdesátých a začátkem devadesátých let. V roce 2010, předem odsouzeno k neúspěchu. První půlhodinka má jakžtakž náboj, pozornost na sebe strhává krásná Strahovski, která bohužel nevypadá stejně dokonale, jako v Chuckovi, proto se brzy okouká a divák se zaměří na děj. Ten je předem ztracený, nenabídne nic inovativního, snad jen útok hadů za něco stojí. Zbytek je plácání z bodu A, do bodu B, kde se odehraje zbytek děje a scénaristu bohužel nenapadlo nic jiného, než zapojení vlčí hrozby. Plusem filmu je fakt, že nabízí ukázku, jak pracovat v přírodě, když se něco posere. Konec je sterilní a okopírovaný, Mlha (2007) ukázala, jak si poradit s takovou scénou. 55% 13.07. 2010

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

DOKONALOST! Tento film je další ukázkou toho, že dnešní divák je přemlsaný a filmy, které by ještě před 10 lety byly kultem největšího kalibru, dnes přechází s opovržením. Po příšerné jedničce, na které byl vidět mizerný scénář, rozpočet, herecké výkony a hlavně způsob lovení, přišla inovativní dvojka, která splnila přání všem fanouškům Aliena a rozpoutala peklo přímo v hustě obydleném městě. Zapadlé město, spousta vražd, nové techniky Predátora, nové způsoby zabíjení, dokonalé triky, žádné servítky (mrtvé děti, zrození Aliena z těhotné ženy, infikování nemluvňat), rozsekaná armáda, kvalitní herecké výkony, dobrý příběh a sympatické postavy. Proč to má do prdele 47%? Lidi jsou magoři, tohle je prvotřídní nábuch, který trvá jen 90 min. přitom diváka udrží v pohotovosti po celou dobu, protože děj kvalitně graduje a přichází pořád s něčím novým. Mám skvělý pocit naplněnosti a nic co má podobný film mít, tam prostě nechybělo. 100% 13.07. 2010, prozatím jeden z nejlepších filmových zážitků tohoto roku!

Tyranosarie (2004) (TV film) odpad!

"Lidé si mysleli, že pádem meteoritu před 65 000 000 lety, vymřeli všichni Dinousauři. Omyl, oni stále žijí a svojí identitu drží v tajnosti, každý, kdo se o tom dozví, musí zemřít". Vynikající scénář, úžasné triky, prostě parádní nízkorozpočtová sračka s Baldwinem a "tím druhým", který si očividně hraje na Christiana Balea. 10% 10.07. 2010

Invictus: Neporažený (2009)

Mistr Eastwood se svojí osobitou režií zde není vůbec poznat, bohužel ani v náznacích. Je to přesné zachycení skutečných událostí, takže nezbyl žádný prostor pro jeho geniální improvizace a scény, které jsou jemu vlastní. Vybral si očividně téma, které ho zajímalo, má úctu k Mandelovi a jeho práci, proto se rozhodl mu tímto sklonit poklonu. Rozhodně mu to nezazlívám, protože celému světu ukázal příběh, který nikdo neznal. Možná mohl trochu podškrtit stopáž, která sice odpovídá jeho stylu práce, ale proškrtnout pár scén a zkrátit film na 100 minut, by neškodilo. Eastwood je Bůh a já ho obdivuji, tady to bohužel neměl jak dokázat, snad v dalších filmech. 80% 08.07. 2010

Steven Seagal - Muž zákona (2009) (pořad)

Souhlasím, Seagal je zkrachovalec, jeho filmy jsou odporně nudné a amatérské. Z nadějné akční hvězdy 90. let se stala jen tlustá kobliha, která bohužel postrádá sebereflexi a musí si sama produkovat nové a nové sračky, v kterých pak hraje hlavní roli. Fakt, že tento pořad pochází rovněž z jeho produkce jistě nikoho nepřekvapí. Celý díl je one-man show, kterému sekunduje zbytek sboru a vytváří kompars zadarmo. Všichni se láskyplně přetvařují před kamerou na bezdomovce a zastavují puberťáky na ulicích, aby si mohli vyndat zbraně a na stará kolena si připadat důležitě. Problém je v tom, že mě to perfektně zabavuje na nudné večery. Seagal je možná egocentrik, ovšem v nějakých pseudotrefných komentářích má pravdu a nahlédnout na večerní policejní hlídky v Americe, které na rozdíl od těch našich něco dělají a neujíždí před bordelem na ulicích do Mc Drive, bodne 80% 08.07. 2010

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Takeshi Castle byla čistá prdel, která sloužila pouze pro pobavení. Wipe-Out je rovněž spíše pro srandu, než cokoliv jiného. Ninja Faktor je čistě sportovním pořadem, kde nejde o držkopády, trapasy, ale čistě o výkon a posun v soutěži. Rozhodně se nedá s ničím srovnávat, zvlášť ne s Fear Factor. Japonci byli vždy trochu uchyláci, proto sledovat soutěžící přinese legraci samo o sobě. České televize by se mohly konečně pustit do podobných projektů, rozhodně bych na to koukal radši, než na řezaní ksichtů na plastické chirurgii. 80% 06.07. 2010

Kick-Ass (2010)

Hned od začátku na nás vlitne tisíce vtipných scének, které ocení zvláště teenageři, nebo lidi, co si období dospívání čerstvě pamatují (můj případ). Bohužel, po 45 minutách tento unikát přestává fungovat, ačkoliv momentálně nemá jinou filmovo-komediální konkurenci. Zapojení Hot Girl do akce mi nejprve nevadilo, později unavovalo a ke konci iritovalo, jak moc jsem si přál, aby tu malou pičku někdo sejmul. Kick-Ass hudebně, to je jedna velká vykrádačka za druhou, použít profláklé melodie z jiných filmů rozhodně nebylo to nejlepší rozhodnutí a pokud někdo stvořil hudbu čistě pro tento film, pak byla velmi neoriginální. Celkově je Kick-Ass obstojnou komedií, která přinesla skvělé a vtipné scény, překvapivě i originální a nečekané, na druhé straně je tuctovým filmem, zřejmě pro mládež, která slibovala loosery v převleku a nakonec představila ještě větší losery, kteří vyvraždí celou mafii. 60% 05.07.2010

Solomon Kane (2009)

Ano! Takové filmy chci vidět. Jednoduchý příběh, namačkaný do nabouchaného balení. Na čistě evropský film, bez účasti akční velmoci, naprosto famózní. Česká krajina v 90% filmu, uspokojující. Solomon Kane je zajímavým vykreslením skutečnosti, že Zlo dokáže porazit jen větší Zlo. Akčních scén je nepřeberné množství, až na pár vyjímek, jsou nepřehledné. Zjevně záměrně, díky malým zkušenostem filmařů, s tímto druhem akce. Co oceňuji, je reálnost jejich provedení. Kapitán není nadčlověk, ale pouze kvalitní bojovník, který občas máchne vedle a občas se mu nějáký úder nepovede. James Purefoy hraje skvěle, drsné pózy a gesta jsem mu uvěřil. Pokud bude Evropa natáčet podobné filmy, budu nadšen, pokud se budou točit u nás, nadšen budu dvakrát tolik, pokud se jednou dočkám toho, že u českého hradu nebudu číst titulek "England", pak se poseru blahem. 90% 05.07. 2010