Tajemství loňského léta (1997)

Neumím zhodnotit, koho tento teen-horor má ve skutečnosti postrašit. Na svojí dobu to byl jistě hit první velikosti, který inspiroval stovky následujících vyvražďovaček. Nemohu se ovšem zbavit dojmu, že nikoho nad deset let tohle dostat nemůže. Já osobně se u něj hrozně bavil, zvlášť při vzpomínání na Scary Movie, která některé zdejší pasáže, geniálně paroduje. Nejvíce mě dostala hláška ze začátku filmu, kde čtyřčlenná posádka srazila chodce na silnici a projevila velmi opodstatněnou obavu "všichni dostaneme křeslo", pokud by dostal křeslo každý člověk, který by srazil chodce, půlka našeho senátu by nežila. Film je v dnešní době totální brak, ovšem v devadesátkách přesně tohle letělo a dnešní třicátnící u toho srali bobky, vidět dnes už postarší herce v mladém podání, nikdy nezaškodí. 60% 04.07. 2010

Drtivá porážka (2008) (pořad)

Ano! Nový Takešiho hrad, nové Hry bez hranic. Tohle je přesně dle mého gušta, strašně rád bych si to jednou zkusil. 85%

Zombie Apokalypsa (2009)

Další film, který potvrdil mé dlouholeté přesvědčení. Francie a horor, předem zpackaná záležitost. La Horde zjevně inspiroval španělský REC a za každou cenu ho chtěl převést do francouzského prostředí. Vybral si k tomu socialistický, polorozpadlý panelák s deseti obyvateli a dopadlo to přinejlepším průměrně. Imigrantsko-narkomanská skupina postav je celkem v pořádku, ta policejní je až směšná. Filmu chybí rohled a mě rozhodně mnohem víc zajímalo, co se děje ve městě. Scénárista jistě moc nepřemýšlel a ani nenašel rozumné vysvětlení, proč poslal tisíce zombíků k práznému paneláku, když ve městě je mnohem více "jídla". Čím víc koukám na podobné braky, tím víc si vážím filmů, jako Úsvit mrtvých a 28 dní... Tyto filmy mají inteligentní scénáře, kde vše zapadá dokupy a divák si nemůže klást otázky. Tohle je jen ubohý pokus natočit film se stříkajícím mozkem, který stejně neuvidíte. Zombie žánr v posledních letech sliboval pokrok, pokud se tohoto tématu dál budou ujímat podprůměrní tvůrci a herci, pak se vše pomalu vrátí do undergroundových vod. 55% 02.07. 2010

Sexy dívky od vedle (2000) (seriál)

Kdyby mi bylo jedenáct a nikdy v životě neviděl porno, asi bych dal plný počet. Komu tyhle pořady, co dávají? Pokud se u softu někomu postaví, měl by si zašukat.

Vrah od Green River (2004) (TV film)

Nudně zpracované, bez šťávy, emocí a náboje. Sterilně zahrané, sterilně podané. Tuctový televizní film.

V pasti (2005)

Komentář obsahuje spoilery. Sterilní jak stařena v tangách. Zajímavé pouze prvoplánovým odhadnutím situace, která se záhy uplně změní. Morální apel ze začátku nefunguje, přát někomu spoutání a mučení jen za to, že má v sejfru náhou fotku nějáké teen holky, která je vydávaná za to nejtvrdší dětský porno na trhu, prostě nejde. Lolitka to po domě pěkně rozjíždí, ale je příšerně nepřijemná a protivná, tu holku bych nejradši zabil a to by ani nemusela předstírat, že mi řeže obě koule a pak je hodí do drtičky odpadu. Tahle scéna mimochodem zabírá hezkou třetinu celého filmu, celých třicet minut se totiž řeší "kauza varlata". Konec postrádá grády a inteligenci. 55% 02.05 2010

Podivní (2010)

Žánrově si tenhle film splnil vše, co si splnit měl. Pro lidi, kteří horory s tímto tématem sledují sporadicky, to byla skvělá podívaná, pro absolutní neznalce průměrný film. Já tyhle filmy miluju, infekce, nákaza, postupný rozklad společnosti, to je přesně pro mě. The Crazies je skvěle zvládnutý film, ale je bohužel bez napětí. Vyděsit mě Eisner nedokázal ani jednou, zato mi nabídnul velmi kvalitní a originální scény. Odvoz lidí a třídění bylo geniální, scéna s vidlema se stane kultovní, stejně tak myčka aut. Hlavní herecké duo působilo velmi sympaticky, celkově herecké výkony byly nadprůměrné, škoda pouze té sterility, když mělo být pořádné dusno a ztísněno. Nadprůměrný film, který je ve skutečnosti tak na 80%. 10% přidávám za můj nejoblíbenější subžánr, který se povedl a Timothy Olyphanta, který mě utvrdil o svých kvalitách. 90% nejočekávanější film roku 2010

Klub osamělých srdcí (2009) (TV film)

Dát tomu odpad ve čtvrt na devět, když film začal v osm, zajímavé.

Závrať (2009)

Trapná tuctovka, která u zkušeného hororového diváka nemůže obstát. Francouzi neumí točit horory, tohle přesvědčení jsem měl před zhlédnutím, zůstalo mi i po. Film přitom ze začátku nepůsobí vůbec špatně, pár zajímavých scén se najít dalo. Dostání prvních dvou horolezců bylo provedeno celkem poutavě, ale ten zbytek byl tradiční výsměch logice, fyzickým zákonům i anatomie těla. Stupidita lidí, kteří utíkali před vrahem byla do očí bijící, konec naprosto nudný. spoiler Kdo zůstal poslední ze skupinky? Ano, žena. Nechápu perverzní myšlenky scénáristů, kteří v každé hororové vyvražďovačce nechají přežít ženu, která pak se zlomenou nohou, rukou, páteří i vazem dokáže nakopat prdel útočníkovi, který hravě zmlátil všechny muže na hromadu, senzačně uchylné a stereotypní. Včera jsem uchcával nadšením z The Collector, dneska se směju francouzské hororové tvorbě, která mě vždy pobaví svojí amatérštinou a nudností. 40% 25.04. 2010

The Collector (2009)

Absolutní vrchol žánru. Čekal jsem další ubohou řezničinu ve stylu Saw, nebo Uvnitř, kde se hraje primárně na množství krve na stropě, mozků na stěně a střev na podlaze. Opak je pravdou. Sběratel je filmem, kde hlavní roli sehrává napětí, řezničina je sekundární záležitostí. Hrají zde charismatické postavy, které dokáží diváka chytnou za koule, děti, které jsou průserem skoro v každém hororovém filmu, sem pasují a filmu přidávají. Celkově film hraje na honosnou strunu, kde nic nevypadá levně a bečkově. Hudba je úžasná, neobehraná a skvěle dokresule film, který skvěle graduje a bez pár logických chybek je téměř dokonalým. Vadí mi pouze a opět konec, který se nenaučí scénáristé ze zámoří snad ani za sto dalších let. 90% 24.04. 2010