• Krátkometrážní

Pelíšky (1999)

Klasická česká komedie. Tenkrát ještě Jan Hřebejk uměl točit. Klasický vánoční film. Děj se odehrává před událostmi srpna roku 1968. Objevuje se tu rozsáhlá plejáda českých herců. Jiří Kodet ani nemusel nic hrát. Miroslav Donutil je jako otec voják taky výborný. Opět je tu spousta vtipů a hlášek: "Kde asi udělali soudruzi z NDR chybu?" :D

Zelená míle (1999)

Opět vynikající Tom Hanks. Celý tento film je zahalen do roušky tajemna. Na 4. místo to ale podle mě není... A výrazný Michael Clarke Duncan už bohužel není mezi námi. :(

Sedm (1995)

Skvělá Frincherova detektivka. Brad Pitt, a Morgan Freeman jdou po stopách vraha, který zabijí lidi podle sedmi smrtelných hříchů. Celou dobu po něm jdou, ale nemůžou ho chytit. Hraje tam i mladá Gwyneth Paltrow. :) Konec je ale trochu předvídatelný. Rozhodně to podle mě není film do top 10... " Průkaz do knihovny z toho zmetka génia neudělá!"

Kmotr (1972)

Znovu jsem se po letech k tomuto mafiánskému filmu dostal. Pořád ho ale nepovažuji za skvost a do top 20-ti filmů bych ho nedal. Taky je podle mě zbytečně dlouhý a občas se v něm moc skáče. I tak je to ale zajímavé nahlédnutí do mafiánského života inspirovaný skutečnými příběhy. Filmu dost přidává skvělý výkon Marlona Branda oceněného Oscarem a Al Pacina. Zaměřuje se na život jedné mafiánské rodiny v New Yorku po 2. světové válce. Vzniká napětí mezi jednotlivými rodinami a dochází k boji o moc a teritorium. Vše se neobejde bez personálních čistek. Nakonec může přežít jen ten nejsilnější, který si udrží své teritorium a moc a za použití jakýchkoliv prostředků. Uvidím, jak mě chytnou další díly. "Luca Brassi spí s rybami."

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Kvalitní film od Miloše Formana s Jackem Nicholsonem. Opět bych ho ale nedal na 4. místo. Tenhle film ukazuje, co se s vámi stane v blázinci, kde vás léčí elektrickými šoky. "Hoď ho tam, náčelníku."

Forrest Gump (1994)

Výborným film s Tomem Hanksem v hlavní roli. 1. místo by si podle mě zasloužil víc než Shawshank. Přesto jsou ale filmy, kterým bych ho přál mnohem víc. Tento film má v sobě určitý nadhled a spoustu skrytých odkazů. Zmiňuje se v podstatě o všech významných událostech posledních 50 let. Všechny se Forresta nějak týkaly. Ať už je to: Elvis, John Lennon, Válka ve Vietnamu, známá fráze Shit happens nebo firma na ovoce Apple. :D I když měl Forrest vlastně život plný strastí, vždy se na to dokázal dívat z té pozitivní stránky. Přestože to nebyl žádný chytrolín, měl dobré srdce a dotáhl to celkem daleko. Hlavně se proslavil jako hráč ping pongu. Celý film se vlastně odehrává na lavičce, kde Forrest sedí a vypráví svůj životní příběh lidem, kteří si k němu přisednou. A na závěr přidám jednu z vět, které Forrestova máma říkala: "Život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš." :)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Co k tomuhle filmu dodat? Přestože je opravdu skvělý, 1. místo si podle mě nezaslouží. Ale to je věc názoru no. Jinak je to velmi kvalitní film. Postavu Andyho měl původně hrát Tom Hanks. Kdo ví, jak by to dopadlo. Zajímavé pojednání o životě člověka, který byl neprávem odsouzen za vraždu své manželky. Ve vězení si nadělá spoustu přátel a celé to tam změní. Ze začátku to ale nemá jednoduché. Díky své chytrosti si ale s problémy dokáže poradit. Vylepší jim tam knihovnu, doučuje vězně a dozorcům vyplňuje daňová přiznání a poskytuje jim finanční poradenství. Nakonec se mu po asi 20 letech podaří uprchnout a to velmi mistrným způsobem. Celé si to skvěle zařídil, takže ho nikdo nenajde. Později se na svobodě shledá se svým přítelem Morganem Freemanem. Je zajímavé například ve vězení sledovat, jak se mění móda na plakátech žen, které Andy dostává. "Chtěl bych archeologické kladívko." :D

Život Briana (1979)

Pro mě vrchol Monty Pythonů. O dost lepší než Svatý grál. Tolik vtipů a humoru, že to snad ani není možné. Zřejmě to asi nesedne všem... "Biks Diks" :D

Zlatý kompas (2007)

Nebylo to špatné. Je to adaptace knihy. Od filmu, kde hraje Daniel Craig a Nicole Kidman člověk čeká slušnou podívanou. Ale neděje se tak. Film je hodně protikřesťanský a nějaká holka tam pořád jezdí na ledním medvědovi.

Základní instinkt (1992)

Kultovní film a Michaelem Douglasem Sharon Stone v nejlepší formě. Není nic snazšího, než spáchat vraždu a napsat o tom knihu. Dokonalé alibi..