Nouzový východ (2008)

Silný příběh, jehož uvěřitelnost stojí či padá na hereckých výkonech obou hlavních představitelů, což v tomto případě padlo na úrodnou půdu. Kate i Leo se toho ujali s grácií, pěkně obsazené jsou i vedlejší role, je tu nádherná kamera a podmanivý Newmanův soundtrack, který sice znovu recykluje již několikrát použitá témata, nicméně sem se jeho hudba opravdu hodila.

Skrytá čísla (2016)

Velmi dobré. Drama které se snaží vypořádat se dvěmi dramatickými liniemi dohromady, tedy snahu o vypuštění člověka na oběžnou dráhu, a boj o zrušení rasové segragace. Solidně natočené, pěkně obsazené (snad až na Parsonse), dokáže to být i příjemně emotivní, nicméně někdy se tlačí na pilu zbytečně moc, některé postavy by potřebovali víc prostoru a některé zase míň, a konec je na můj vkus až příliš přeslazený.

Ranař (2011)

Taková nenápadná záležitost, o kterou byste normálně nezavadili, přitom je to ale neskutečně zábavné, solidně napsané (výborné dialogy), a netradičně pojatá režie tomu dává šmrnc. Zápasy mají atmosféru, bitky jsou strhující a ještě si to najde prostor na příjemnou romantickou linku.

Bába z ledu (2017)

Určitě kvalitní film, zručná režie, smysluplný scénář a dobrá práce s kamerou. Tohle téma se ale u mě trochu minulo účinkem.

Zlato (2016)

Nemastné, neslané, zoufale to postrádá drive, kterým by si diváka dostatečně podmanil, probudil v něm nějakou empatii s postavami, a optimálně i nějaké emoce. Takhle to je jen další z těch filmů, které můžou mít sebezajímavější námět, ale jeho tvůrci nejsou schopni ho kvalitně uchopit/zpracovat. A ani Matthew s tím nic neudělá, byť se hodně snaží.

Hlídka v Ardenách (1992)

Druhá světová zase trochu jinak. Příběh je přinejmenším bizarní, a stejně tak i jeho vyvrcholení, nicméně jakmile jsem se naladil na stejnou notu, docela obstojně jsem se bavil. Známé tváře určitě potěšili, líbil se mi netradiční zpracování a zajímavý scénář, ale srovnávat to s Saving Private Ryan v tomto vesmíru (ani v žádném jiném) prostě nelze.

Oscar 2018 (2018) (pořad)

Jimmyho Kimmela mám hodně rád, letos ale nedostal tolik prostoru jako minule, a když už se ke slovu dostal, tak ho nijak zvlášť oslnivě nevyužil, a kromě překvapení nic netušících diváků, to bylo dost nevýrazné. Což by mohl být i takový leitmotiv letošních oskarů, protože nevýrazné byli opravdu ve všem.

Kráska a zvíře (2017)

Další pokus o reinkarnaci, a další selhání. Tahle verze ale zabředává místy až do parodie. Emma, ačkoli je to výborná herečka, se sem prostě typově vůbec nehodí. Scénář je doslova odfláknutý lacinými zvraty, které sice víme že přijdou, nicméně tvůrci si s nimi hlavu určitě nelámali. Písničky jsou dlouhé, nezáživné. Vypadá to sice docela pěkně, ale tím už nikoho dneska neohromí. Předchozí francouzká verze s Leou a Vincentem rozhodně lepší.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

No páni! Fantastická sci-fi, zábavná, nápaditá, výborně napsaná, velmi decentně ale přitom geniálně obsazená, se spoustou akce,napětí i emocí. I přesto, že Vás to vrhne do velmi nezvyklého prostředí, všechno to dává smysl, skvěle to do sebe zapadá a je to tak přirozené. Rozhodně netvrdím, že je to nejlepší sci-fi všech dob, ale prostě mi to sedlo, a to hodně.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Za mě spokojenost. Nemalá dávka nadsázky a spousta super vtípků dělá z GotG příjemnou odpočinkovou podívanou. Ničím zvlášť neoslní, zato ale spolehlivě pobaví.