Reklama

Reklama

Zajímavosti k filmům (33)

Osada - Epizoda 9

Osada - Epizoda 9 (2021) (epizoda)

Když na začátku Ivana (Pavla Beretová) vystupuje z auta, v záběru zevnitř auta si odepne pás. V zápětí je záběr zvenku, jak auto zastavuje a pás si odepíná znovu.

Bohéma - A přece se točí

Bohéma - A přece se točí (2017) (epizoda)

Filmový Arnošt Žák je zamlada levák (píše a kreslí levou rukou), ale ve stáří pravák (kouří cigaretu).

Docent - Lesní vražda

Docent - Lesní vražda (2023) (epizoda)

Benzínka, kde dvojčata ve večerních hodinách pátrají po oběti, je benzínová pumpa Šafránka na Jeremiášově v Praze – Stodůlkách.

Strážmistr Topinka - Zločin na křižovatce

Strážmistr Topinka - Zločin na křižovatce (2019) (epizoda)

Když Topinka (Robert Mikluš) poprvé nalezne figurínu, naloží ji do kufru auta „na stojáka“. Aby se tam vešla, musel by ji však zlomit nebo uříznout nohy, protože je v životní velikosti. Když ji však vyndavá u starosty, je celá.

Strážmistr Topinka - Zločin v penzionu

Strážmistr Topinka - Zločin v penzionu (2019) (epizoda)

Na začátku dílu má strážmistrova matka zle spálenou pravou ruku, stále si ji drží a nic s ní nedělá. Když však jde opravit houkačku na autě, bez problému si s ní nasadí brýle a otevře dveře od auta.

Devadesátky - Sudy

Devadesátky - Sudy (2022) (epizoda)

Před vytažením druhého sudu Kozák skočí po hlavě do vody. V zápětí, po epizodě s novináři, stojí na palubě člunu a má suché vlasy i plavky, což lze poznat, když má na sobě tričko, jelikož to je suché, přitom když měl mokré plavky, tak by mělo být tričko také mokré.

Devadesátky - Kleopatra

Devadesátky - Kleopatra (2022) (epizoda)

Střelba v klubu Kleopatra se ve skutečnosti udála v říjnu 1998, tedy již poté, co byli orličtí vrazi dopadeni a odsouzeni.

Boží mlýny - Provaz

Boží mlýny - Provaz (2021) (epizoda)

Studio televize TVY, kde reportérka Markéta natáčí rozhovor s kadeřnicí Leonou, je karlínský newsroom Economie. Ve stejných prostorách ve skutečnosti natáčí rozhovory DVTV.

Devadesátky - Poprava bodyguarda

Devadesátky - Poprava bodyguarda (2022) (epizoda)

V devatesátých letech měl Jonákův Discoland Sylvie červenou fasádu, kterou filmaři z dnešní bílé pochopitelně nemohli tak snadno přemalovat.

Toman

Toman (2018)

Německý dopis s oznámením o příchozí platbě na švýcarské konto obsahuje hrubé gramatické chyby. V překladu asi takto: „Vážená kliente. Informujeme Tě o Vaší příchozí platbě 25000 Fr. Den 13. květen 1946.“ Taktéž název banky obsahuje chybu, v němčině by se psal „Rudolfer Privatbank“, ne „Rudolfer Privat Bank“. V zápisu částky je použit chybný oddělovač řádů tisíců, ve Švýcarsku se při zápisu peněžních částek píše „25'000“ namísto „25 000“.

The Grand Tour - Survival of the Fattest

The Grand Tour - Survival of the Fattest (2019) (epizoda)

Při kempování na konci dne, kdy potkali teepee (přibližně v půlce filmu), Clarkson, Hammond a May vaří na ohni z parádních suchých borovicových polínek. Široko daleko však nikde nebyly žádné stromy, natož suché, a do té doby pálili jen dřevo z transportních beden.

The Grand Tour - Pick Up, Put Downs

The Grand Tour - Pick Up, Put Downs (2019) (epizoda)

Na úplném začátku, když Clarkson „zalévá zahrádku“, kola jeho VW Amaroku se točí. V dalším záběru záběru, kdy leží na zemi, se netočí a o moment později se opět točí. Voda z hadice však celou dobu stříká.

The Grand Tour - Colombia Special Part 1

The Grand Tour - Colombia Special Part 1 (2019) (epizoda)

Krátce po přejetí mostů, ve scéně, kdy Jamesovi přestane startovat auto, je v záběru z Jeremyho auta na moment vidět bílá dodávka s kameramanem.

Vodník - Epizoda 2

Vodník - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Scéna na začátku epizody, kdy Lenka jde na střešní parkoviště supermarketu za svým otcem, je točená na střeše OC Šestka v Praze Ruzyni v bezprostřední blízkosti Ruzyňského letiště. V záběru vpravo od lampy, částečně skryté za křovím, jsou vidět typické navigační reflektory runwaye 30.

Vodník - Epizoda 2

Vodník - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Knihovna, ve které pracovala Magda, je ve skutečnosti Ústřední knihovna ČVUT v Praze Dejvicích.

Modré stíny - Epizoda 4

Modré stíny - Epizoda 4 (2016) (epizoda)

V okamžiku, kdy Baran projíždí přes cinkající železniční přejezd, jsou závory už téměř dole. Následuje záběr na Barana v kabině auta, jak se ohlíží se. V dalším záběru je vidět jeho auto opět zvenku, notný kus za přejezdem, avšak závory znovu klesají.

Reklama

Ovládací panel