• Pohádka

Z pekla štěstí 2 (2001)

Pouhopouhé nastavování úspěchu za každou cenu. Nepovedlo se to u PRINCEZNY ZE MLEJNA a v případě Z PEKLA ŠTĚSTÍ už vůbec ne. Sice to Troška okořenil zlatou rybkou a sedmimílovými botami, které se do prvního dílu nevešly, jenže ten zbytek byla katastrofa. Celé je to postavené na zákeřné Doře, která si stále myslí na Honzu a je proto schopna zabít Markýtku s jejím dítětem. Opět se tu nachází podle mě nejhorší princezna českých pohádek - uřvaná a upištěná Laurinová. Ovšem nejhorší ze všeho byl Karel Gott v roli Boha. To byla absolutní tragédie. Naopak v roli Lucifera se mi líbil. [14830. hodnocení, 250. komentář, 21%, 137. nejhorší film]

Arachnid (2001)

Přijde mi, že Arachnid je inspirovaný knihou PAVUČINA od Johna Wyndhama, v níž byl také ostrov plný pavouků a především těch obrovských. I zde jsou tisíce pavouků, různých i nových druhů a v závěru i extrémně obrovští jako tomu bylo v PAVOUČÍM TERORU. Podle mě je Arachnid natočený hodně kvalitně oproti podobným filmům. Má to logiku, že na odlehlém ostrově zmutuje rasa pavouků jako tomu bylo v ARACHNOFOBII, kde zmutovali pavouci v Amazonii. Snad jen béčkově bije do obočí ten obří pavouk. Na druhou stranu byl krásný a propracovaný. Nic otřesného polystyrénového jako tomu bylo v ARACHNII. I těch jiných, menších, pavouků je zde spousta. A nejodpornější byly ty nechutné potvory, co vypadaly jako obrovští chrobáci, kteří vylejzají z lidských těl. Tohle mi zase připomnělo VETŘELCE. [2440. hodnocení, 86. komentář, 18%, 95. nejhorší film]

Rambo III (1988)

Ve třetím díle se Rambo pokusil ukrýt někde v Indii u Bangkoku, kde si pěstními souboji vydělává na obživu a staví buddhistické chrámy. Mimo jiné moc pěkné chrámy. Jenže i zde je objevem svým bývalým velitelem, který se ho marně snaží překecat, aby šel bojovat do okupovaného Afghánistánu Rusama. Odmítne, ale to si brzy rozmyslí, když se dozví, že jeho velitel byl zajat. V tu chvíli se Rambo vydává do války zachránit svého bývalého velitele. Než nalezne pevnost, kde je uvězněn, tak si Rambo prohlídne hory a poušť Afghánistánu a především si zahraje zdejší národní sport buzkaši (hře buzkaši je věnován film JEZDCI s Omarem Shariffem). Samozřejmě že je v ní hned nejlepší. :-) Poté už přijde to hlavní - obrovský masakr, který začíná náletem ruských bojových vrtulníků na vesnici, kde je zrovna Rambo. Ten si stoupne za protiletadlový kulomet a kosí jeden vrtulník za druhým. Pak vtrhne do pevnosti a rozpoutá hotové peklo, které naposledy rozpoutal Arnold Schwarzenneger ve filmu KOMANDO. Všude samá exploze, desítky mrtvých, vrtulníky a tanky lítají do vzduchu, no prostě paráda. Těmi vrtulníky mi to i trošku připomíná film ŽELEZNÝ OREL, jenže tam byly stíhačky. Tento třetí díl je podle mě hned po jedničce tím nejlepším. Jsou zde krásné záběry na bojové scény s vrtulníky, tanky a kulomety. Děj je také přímý, což mi chybělo ve dvojce. Oproti dvojce se mi líbí i záběry na Afghánistán, Vietnam mě prostě neokouzlil. [20287. hodnocení, 519. komentář, 61%]

Premiér (2019) (seriál)

Podívat se na tento sitcom jsem se rozhodl poté, když jsem zde spatřil, že Premiér je na prvním místě mezi nejhoršími seriály. Bylo zde necelých 5000 hodnocení a téměř všechno odpady a jen dvě procenta hodnocení. To mě navnadilo, jak asi může vypadat seriál s tak strašným hodnocením. A když jsem zjistil, že je to od stanice Barandov a Premiéra tu hraje Jaromír Soukup, tak mi to začalo docházet, ale přesto jsem neodolal. Ještě více mě navnadily zdejší komentáře. Podíval jsem se na čtvrtý a poté první díl a již úplně chápu, proč je tento sitcom tolik diskutovaný a nenáviděný. Nebo proč je terčem vtipů. Jenže na rozdíl od asi 5600 hodnotících uživatelů odpadem (z 5636 hodnocení) jsem se rozhodl dát tu jednu hvězdičku. Přece je to první sitcom z českého prostředí a někdy ty arogantně a vulgární vtipy jsou přece ještě trošku vtipné. I když možná vtipné spíše ironicky. Naopak oceňuji snahu, že je denně natočen nový díl na aktuální politické či společenské téma. Jsem zvědavý, jak to dlouho vydrží. Ovšem také tímto ředitel Barandovu dokázal, že je ještě větší trotl než jsme si mysleli. I když možná z těch jeho pořadů, které vysílá na své stanici, v níž dělá snad vše od ředitele, moderátora, herce až k uklízečce, je tento pořad snad nejlepší. Když jsem se podíval na jeho pořady, v nichž vystupuje, tak vše kromě dokumentu MÁME NA VÍC je v černém. Tohle nemá ani Casper Van Dien! A to o něm koluje vtip: Jak poznáte špatný film? Hraje v něm Casper Van Dien a není to HVĚZDNÁ PĚCHOTA. Jsem zvědav, zda někdo to opraví i na pana ředitele Barandovu. [5636. hodnocení, 568. komentář, 2%, 1. nejhorší seriál]

Rambo II (1985)

Dvojka Ramba byla udělána spíš pro mlsné oko milovníka akčních scén, při kterých je veliká zásoba munice a pyrotechniky. Akční scény jsou vyhnané do extrémů, a to na úkor děje. Lepší by bylo, kdyby Rambo jel do Vietnamu je americké vojáky rovnou osvobodit a ne jenom zjistit, zda jsou na živu. Což nakonec sice udělal, ale musel překonat, že na něj byla ušita past a vlastně tam měl zemřít. Prostě takový přímočarý jednoduchý příběh, kterým se pyšnila jednička. [23796. hodnocení, 582. komentář, 74%, 869. nejoblíbenější film]

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Rambo IV to jsou všude možně poházené vnitřnosti, urvané končetiny a stříkající krev v barmské džungli. Není se čemu divit, když všude leží nášlapné miny a tamní vojáci považují za nejlepší zábavu střílet do místních civilisty, honit je minovými poli a vyvražďovat celé vesnice. Rambo to asi celé jen tak přehlíží, až do doby, než se v džungli objeví blonďatá Julie Benz a padne do zajetí. V tu chvíli Rambo famózně povstane se svým lukem a šípy a už z tak brutálně surového dílu se stanou naprostá jatka zasviněná blátem zdejší džungle. Ačkoliv je to podle mě nejbrutálnější film celé kinematografie, tak je to především mistrně natočený akční díl s brutálními scénami do těch nejmenších detailů. Veliká čest Stallonemu, který se zhostil i samotné režie, že takové záběry se podařilo natočit. Rambo IV je brutální akční majsterštyk prolitý krví od začátku do konce. [30930. hodnocení, 1509. komentář, 79%, 479. nejoblíbenější film]

Brácha za všechny peníze (1978)

Volné pokračování poklidné čsl. komedie pro nedělní odpoledne ještě tehdy s mladými herci Šafránková - Hrušínský. Tentokrát již jsou manželé a mají tak tříleté dítě. Mají před rozvodem a vše opět zachraňuje prcek (Hrušínského bratr). Nejlepší přesto na celém filmu je to, jak si prcek domluví u pana ministra zemědělství schůzku, že chce studovat střední hnojárnu a ten mu poté zajistí prohlídku JZD. [8785. hodnocení, 91. komentář, 59%]

Ratatouille (2007)

Ratatouille je jedním z nejznámějších animovaných filmů z počátku 21. století. Podle mě právem. Pixar věděl, kam má šáhnout. Do režie obsadil osvědčeného Brada Birda (ŽELEZNÝ OBR a ÚŽASŇÁKOVI) a Čechoameričana Pinkavu (GERIHO HRA). A tak dokonalá animace ve 3D už nemohla překvapit ani v době vzniku samotného filmu. Děj je zasazen do restaurace Paříže, což zaujme hned nadvakrát. Tím prvním prvkem je přitažlivé prostředí restaurace. No kdo by nechtěl pracovat v pětihvězdičkové restauraci a obzvláště být v ní šéfkuchař. Tím druhým prvkem je samotná Paříž. Pár prostřihů z ní stačí do jakéhokoliv filmu. Pro dětské oko je zapotřebí zvířete, a tak hlavní postavou je roztomilá krysa, která vaří lépe než kdokoliv jiný. Škoda jen toho, že mě tyhle animované filmy tak nebaví jako ostatní. [64160. hodnocení, 1256. komentář, 85%, 193. nejlepší film, 263. nejoblíbenější film]

Království křivých zrcadel (1963)

Nelíbí se mi americká Alenka a tahle sovětská už vůbec ne. Nejhorší jsou kostýmy, masky a kulisy. Možná v 60. letech byly pro malé děti líbezné. Možná i pompézní. Dnes ale už se zdají nevkusné až hnusné. [677. hodnocení, 22. komentář, 61%]

Upír z Feratu (1981)

To auto je pěkný. Takovej českej Kid z Knith Rideru. Krásnější už ve filmu byly jen odhalená prsa Břežkové. Ale celkově ten film je slabej průměr. Ty děsivé postery filmu měly jen nahnat diváky do kina na docela slabej horor. [2298. hodnocení, 106. komentář, 53%]