• Krátkometrážní

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Býval bych dal čtyři hvězdy, díky naprosto dobrému (jiné slovo mě nenapadlo) konci, ale pak jsem si uvědomil, jak probíhal zbytek filmu, takže tři (ale silný). Je to vlastně o chlapech, co si pořád potřebujou dokazovat, že se nestali impotenty a že pořád koule maj, takže se začnou sázet naprosto destruktivními způsoby (a kdo to nedodrží ,,je sráč!''). Film o chlapech pro chlapy (jak napsal uživatl Fr), který může i občas dojmout (především konec, který nehodlám spoilerovat).  Jediná věc, co mě tak trochu štvala bylo to, že ten zvuk byl strašně potichu (nebo tam tak trochu přeskakoval a já nevěděl, jestli televizi zesílit nebo ztišit). Vtipy perfektní, příběh jednoduše božsky geniální, herci perfektní a prostě se mi to líbilo!  tři hvězdičky, i když hodnocením čtyři  7/10

Simpsonovi - Speciální čarodějnický díl XXXII (2021) (epizoda)

I když normálně epizody seriálu nerecenzuji, zde mi to nedalo. Je smutné, jak se můj (dozajista nejen můj) oblíbený seriál propadá čím dál do většího zatracení vtipy, které však již za vtipy moc pokládat nelze. Čarodějnické díly žeru, ale v posledních pár sériích mi vadí, že začínají parodovat skvělé slavné a především chytré filmy, avšak to již není parodie dělána pro radost a chytře, ale je nudná, nucená a zkrátka špatná (jako v tomto díle na film Parazit, či v některé z minulých sérií na film Tvář vody). Škoda je to...

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Je to vtipný, chytrý, přesný, a celkově dobrý. Ale i tak nemůžu jít do pěti hvězd. Nevím čím to je... Všechno je zkrátka perfektní! Herci hrajou dobře a vtipně, epizody vtipné a chytré, vědecké poznatky chytré a přesné (ani bych se nedivil, kdyby si scénáristé neodnesli Nobelovku za nějaký objev), postavy napsané přesně a jsou prostě výstižné. Zároveň mi z toho ale je trochu smutno, protože když se nad tím zamyslíte, ty lidi prostě jenom proplouvají svým životem zasvěceným komiksům, hrám a oboru ve kterém tak snadno neprorazí.    Ale i tak to je vtipný. A postava Sheldona... ta je napsaná perfektně... a je skoro až děsivé, že takový lidé existují (myslím děsivé v tom smyslu, že si z toho dělají srandu, ale přitom to může mít kdokoliv z nás). Ale i tak je vtipnej a jedním slovem geniální.   Perfektní sitcom, s trochu pomalejšími prvními sériemi, ale i tak prostě GENIÁLNÍ    8/10         tento komentář platil jen na prvních 11 sérií - po shlédnutí 12 série musím říct, že je to skvělý! poslední dva díly mě dokázali plně vtáhnout a konečně ve mně probudit nějaké pořádné emoce! skvělé!!!

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Kdybych nebyl debil, co si to pustil tolikrát, až tím sám sebe otrávil, tak bych šel i na pět hvězd, ale jelikož jsem debil, co sám sebe neustálým pouštěním tohoto skvostu otrávil, tak jen čtyři. Teda, skvost na pohled, příběhově by se to ani nezdálo, ale jelikož děj obsahuje plno malých nenápadných momentek, je i tadyta slabší část tohoto filmu něco božského. Ale jelikož to je film co hraje na efekt, tak to zkrátka musím nazívat skvostem. Kamera, střih, zvuk, kostýmy, výprava, makeup, hudba a všechno naprosto perfektní, ale je zde ještě něco, co to povznáší na novou, úplně nejvyšší úroveň. Kdyby se za to rozdávali Oscary, tak by si to odneslo; kaskadéři! Epické kaskadérské kousky jsou v tomto filmy skutečně všude, ale jelikož jsou prostě jednoduše EPICKÉ, tak jsem měl hubu spadlou až na zem. Do toho podruhé zmíněná mrazící hudba Junkieho XL... klasa! Perfektní! Ale bohužel jsem to (já debil) viděl už moc  8,5/10 - ÚPRAVA: a nebo jsem taky debil, co to sice viděl moc, ale teď mu došlo, že by si to klidně pustil znovu

Rodina na baterky (2021)

Tenhle film mě zkrátka a dobře nasr*l. Musíme v tom všichni žít každý den, a tahleta oddychovka to moc nezjednodušuje (na mě to bylo skoro až depresivní psycho). Ale nemůžu říct, že jsem se nesmál.  Tahleta pro mě až děsivá doba se skvěle hodí na zparodování a na otázky co kdyby...?, a tenhle film si je toho jist a perfektně to zachycuje. Abych se přiznal, vztahem k těm technologiím mám ze všech z té rodiny nejblíže tomu otci (h*vno tomu rozumín a štve mě to). Lidstvo se tedy mým podivným myšlením řítí do záhuby. ,,Stálo mě to 28 minut a spoustu slz, ale už umím skoro s počítačem!'' Po příběhové stránce perfektní, po animační... je neuvěřitelné, co již jde. Animace je opět o jednu příčku výš. Postavy perfektní; skvěle napsané, tudíž i skvěle zachycené a vztahy mezi nimi jak v životě.   Jinak ten film byl občas až moc ujetej, ale občas dost emotivní... jak v životě. Parádní jízda, co ale umí špatně naladěného člověka co tuto dobu zvládá ztěží dost nasr*t  9/10     menší spoiler!; fascinuje mě, že ty lidi na konci nejsou vystrašení (nebo výrazně poučený)

1917 (2019)

Už jsem to viděl dvakrát a vždy mě to plně vtáhne a emočně zasáhne. Tohle je čisté filmařské řemeslo, za které jsem upřímně rád. Je skvělé vidět, že ne každý film této doby se točí v interiérech přecpanými zelenými plátny a na místo toho se postaví pořádná, poctivá a přesná výprava (s opravdu málo efekty), kterou to však celé jen začíná. Je skvělé vidět, že existují herci, co dokáží hrát skvěle i nejen kvůli tomu, že když to pos*rou, tak ten pětivteřinovej záběr natočí znova. Je dobré slyšet kulervoucí hudbu. A pak ta kamera! Ne, já skutečně nemám co tomuto filmu vytknout! 10/10

Americká krása (1999)

Asi to potřebuji vidět znova a až pak mluvit...

Tenet (2020)

Rok 2020 byl rok, kdy jsem si uvědomil, že miluji filmy (díky karanténě na to byl čas). Hledal jsem jakoukoliv záminku navštívit kino. A tak jsme s kámošem jednoho dne vyrazili do kina na toto (a dokonce na premiéru). Zážitek to byl neskutečný, ale po filmu jsme si oba přiznali, že jsme tomu h*vno rozumněli. Kámoš sám vlastně asi nevěděl, proč na to šel (ale i tak byl asi za kino rád (nemohu mluvit za něj)). Já na to šel kvůli jednomu jménu: Christopher Nolan (a to jsme o něm slyšel ten měsíc poprvé - páč jsem se pokoušel najít jakoukoliv záminku, proč jít zrovna na tohle do kina (teda, viděl jsem od něj ještě Počátek a Temný rytíř triologii, ale to jsem se ještě o jména nezajímal)).  Jinak filmařsky téměř dokonalý. Naprosto šokující akčňí začátek (ve kterém po podrobném rozebrání můžete zahlédnout, že namátko střílejí mezi spícími lidmi (netrefí je, ale i tak)), ze kterýho jsme byli s kámošem totalus na větvi a jen si říkali, jak tohle bude dokonalý.   Pak se to začlo komplikovat... a díky tomu mi jaksi unikla informace o tom, co to sakra má být ten tenet?   Film obsahuje mnoho akčňích precizně odvedených scén, které jen víří nápady a ze kterých budete mít čelist až na zemi (ale hned poté vám ta čelist vyleze zpátky nahoru a ohromení trochuá zmizí).  A pak to už mělo jen naprosto fantastický konec, kterej byl... co to K*RVA bylo?!? To byl jedním slovem BORDEL!   Po druhém zhlédnutí mi to již bylo jasnější trošku víc... no, prostě 8/10      (rok stará videorecenze, ze které si nic nepamatuji, takže jestli tam melu kraviny tak se omlouvám)

Hra (1997)

Zajímavý film. Od Finchera jsem viděl upřímně už jenom Klub rváčů (který mne plně oslovil) a přišlo mi, že toto má strašně zdlouhavé rozhovory, ve kterých se toho moc neděje (a že jich tam je až moc). Celé se to zbytečně natahuje, že jsem uvažoval o dání pouhých tří hvězd. Celé se to však zachránilo naprosto úderným a nečekaným (i když občas předvídatelným) koncem. Teda, myslím 20-7 minut před koncem, dokud to nezačlo být takové, jak to jen říci, trochu moc klišé na klišé - takový hlavně aby to mělo šťastnej konec. (zde by se dalo citovat Kiss Kiss Bang Bang ,,Producenti chtějí šťastný konec, takže všichni co zemřeli musí rázem ožít, a tak'')  Jinak režie, scénář, herci, hudba, všechno je dobré, takže dávám čtyři (trochu slabší) hvězdy 7/10

C'mon C'mon (2021)

Ten pocit, když si uvědomíte, že až doposud jste v kině viděli jen samé akčňáky bez výrazné myšlenky, a že najednou sedíte v sále, před vámi hraje toto, a vy si ucvědomíte, že toto je skutečný film. Já to zažil ve třinácti letech (a většina mých vrstevníků to nejspíš nezažije).  Takhle si sedím v kině, koukám na přiblblé reklamy, když v tom sál potemní a ozve se hlas Joaquina Phoenixe. A pak ta hudba! Film má v sobě neuvěřitelnou emotivní sílu, která vzniká úspěšným mixem herců, hudby, kamery a klidného a milého příběhu, který je sám o sobě velice chytrý a emotivní. Budete brečet? Ano! I když... jak tam je takový skoro až podivný střih, kde se střídají scény plny smíchu se scénami, u kterých byste brečeli. Ale jak máte z minulé scény ten úsměv na tváři, tak mi brečet nějak nešlo.  Postavy filmů jsou skvěle propracované... jak napsané, tak zahrané. Ani jsem netušil, že i takhle malé dítě věku devět let dokáže hrát takhle přirozeně.     Já tomu zkrátka nemám skoro co vytknout.  9/10        Je dobře, že se stále točí takovéto filmy. Má to myšlenku, příběh, herce... důkaz, že i kvalitní filmy v sobě nemusí mít ani kapičku krve. A za to jsem velice rád.      VIDEORECENZE