• Krátkometrážní

RocknRolla (2008)

Je to vtipný a to hodně. To však platí zhruba do půlky filmu. Pak se tempo začne zpomalovat, věci se začnou opakovat a celkově už to není ono. Hromada tichých míst, hromada vtipů co se opakovali... no prostě nic moc. Děj se (pro mě) začal zbytečně komplikovat hromadou keců a nesmyslnejma kecama... no, hele, ta druhá polovina mi moc nešmakovala. První polovina (nebo spíš první třetina) mi silně připomínala Sbal prachy a vypadni a fakt to byla sranda. velice rychlý a svižný začátek sliboval rychlý a svižný konec, avšak...! Dle mého by se dalo dokonce i říci, že za to může začátek, za to, že stanovil nějaké tempo, které však nešlo dodržet. I když... to je asi blbost.      Vcelku solidní film s dobrými herci a postavami, které však po chvíli začnou přicházet o jakýsi šmrnc a zůstanou stát na místě.  Ale líbilo se mi to a zbytek byl udělanej docela dobře. A Karel Roden je borec!  7/10

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

,,Já musím snít!'' napadalo mě během filmu. A že sním moc pěkný sen. Skutečně jsem si myslel, že spím, protože ta kamera tak vypadala (dlouhé záběry, splývající barvy (kvůli sněhu a vodě)). Toto brutální surové syrové drama je něco tak velkolepého, že té dokonalosti nemůžete pomalu sami uvěřit a váš mozek si zkrátka začne myslet, že sníte. A CGI tohoto filmu na snovém pocitu jen přidávala, jelikož vypadalo skvěle, téměř uvěřitelně, ale i tak jste viděli, že toto nemůže být pravé. Úžasná kamera, které šéfuje úžasný režisér, a dopomáhají mu úžasní herci typu DiCaprio, Hardy či Gleeson. Soukromá poznámka k tomuto filmu: viděl jsem ho již mnohokrát, a je zajímavé, jak se mění můj pohled na něj (na herce); Na poprvé mi přišlo, že již zmíněný DiCaprio celý film jen slintá a tak, a že jediný skvělý výkon podává již zmiňovaný Hardy. Včera se můj názor změnil. bohužel mi přišlo, že hardy dostává mnohem méně prostoru a že ho příliš nevyužívá. A Dicaprio teda proto hrál skvěle. Celkově mi to na druhé zhlédnutí přišlo celé moc uspěchané (i když to má dvě a půl hodiny), ale co se dá dělat? Jo, a ještě doporučuji knižní předlohu! 9/10

Gangy z Birminghamu - Série 4 (2017) (série)

Čelist spadlou až na zem mám od druhé série a myslím, že tam ještě zůstane (i do budoucích sérií). Tohle je prostě něco velkolepého! Herecké koncerty nemalé skupinky herců vám zůstanou v mysli a podvědomí ještě dlouho, nejen díky skvělému Cillianu Murphymu (jehož hluboký hlas mě vzhledem k jeho výšce docela překvapuje), či chytře vtipnému Tomu Hardymu, nebo Adrienu Brodymu, kterému nelze kvůli jeho přízvuku (který sice hraje) skoro rozumnět. A to je na něm to perfektně děsivé, co z něj dělá jednoho z nejlepších záporáků. I další nové postavy jsou skvěle zahrané (to ale nic nemění na tom, jestli si je oblíbíte, či ne)  Příběh série je skvostně perfektní, promyšlený a celkově dobrý. Zajímavé, jak vlastně nyní skoro furt těží z minulých sérií, kde něco provedli a teď z toho mají problém.   Skvělá série!!!!     9,5/10  mimochodem, moje oblíbená postava je Kudrna :)

Gangy z Birminghamu - Série 3 (2016) (série)

Tohle je úžasnej seriál, ale tahle série zrovna úžasná není. Bohužel mi přišlo, že se všichni tvářili, že se stane (nebo že se plánuje) něco velkolepého, ale ono se tam ani nic pořádně neplánuje a v poslední epizodě se stane něco úplně jinýho (tak na 75procent). Bylo to takové nudné a zdlouhavé a nic moc se nedělo (a nepomohly tomu ani nové postavy - kterých je tedy hodně).   Ale jinak velký pokles kvality nevidím. Peaky Blinders jsou zkrátka úžasní (jak gang tak seriál). 7,5-8/10

Super-Blb (2022)

To je ale blbost! Ale naprosto perfektní! Francouzi mají naprosto perfektní komedie, a tato za nimi nezaostává (skoro). Myšlenka, herce, co ztratí paměť a myslí si, že je pravý superhrdina který je naprosto neporazitelný, je dokonalá (jen trošičku málo využitá). Strašná hromada geniálně promyšlených parodií na MCU, X-men a DC (včetně Batmana), u kterých jsem se málem zadávil popkornem, jak moc jsem se smál.  Herci hrajou přiměřeně svým rolím, a přiměřeně celkově komediím tohoto typu. Vtipy prostě vtipné (a i aktuální (,,Vždyť mi nic není! nemám žádné příznaky! A kdo vám řekl, že jsem snědl netopýra?!?''). Hudba parodujíc známe melodie převážně MARVEL skvělé.   Jediné co, byla má naivita, že to nebude (chvílema) tak sprostý - šel jsem na to totiž bráchou, který je kapku mladší a... no, myslím, že teď má do konce života dostatečně pokřivenou mysl.  A nevím jestli to bylo dabingem nebo kinem  (nebo obojím), ale byla tam ozvěna.  Skvělá parodie   6,5/10    videorecenze     po důkladném shodnocení nakonec o stupeň známku snižuji, na tři hvězdy

Gangy z Birminghamu - Série 2 (2014) (série)

(kapku lepší série než předešlá... ale nevím proč:) Hned samím začátek série mi došlo, že tohle bude naprostá pecka (i přesto, že je začátek nějak nezvykle akční, moc věcí tam vybuchuje, atd.). Mírné vybočení z jinak nastaveného pomalejšího tempa (co mi ale naprosto vyhovuje) nijak neubírá, naopak velice přidává. Však pokus o jeho obnovení v prapodivném čtvrtém díle naopak moc nefunguje (ty nepochopitelný zpomalený záběry a prostřihy jak z nějakých krvavích orgíí, co to jako mělo bejt?). A závěrečná epizoda je prostě pecka, i kdyby tam nemuselo být tolikrát, že něco dopadlo dobře, a členům gangu by se mohlo stát více věcí.   A docela mě překvapilo, že má Tomy najednou zhruba tři holky (z toho jednu podivného hybrida Hermiony z Harryho pottera a ještěrky)  perfektní série! 95,3/100

Temný rytíř povstal (2012)

Poslední díl téměř perfektní triologie. Sice trochu přepálená stopáž, ale těch skutečně jen pár hluchých míst mi nevadilo (a užíval jsem si je). Další krimi-thrillero-drama s Batmanem, a je prostě perfektní. Vyzařuje z toho až děsivá energie, za kterou jsem ale rád. Žánr fantasy, co mě štval v prvním dílu triologie se bohužel párkrát objeví, ale jen skutečně párkrát, a atmosféře neubírají. Ještě jedna věc mi to kazí, a to konec, který mi přijde jako klišé na klišé.    Herci hrají taky perfektně (i když většinou mají aspoň půlku obličeje zakrytou) jako v předešlých dílech. Perfektní pokračování. 9/10

Temný rytíř (2008)

Asi nejlepší díl triologie, ale to už přeci psal každý… jeden z nejlepších krimi(komiksovek) filmů co jsem viděl. Dobré na tomto filmu (a celkově Batmanovi) je to, že je to téměř reálný. Už to není takové fantasy jako předchozí díl (recenzovaný minulou recenzi), což dává Batmanovi opět mnoho. A postavě Jokera… jeden z nejlepších záporáků a celkově hereckých výkonů vůbec. Z postavy vyzařuje neskutečně temná energie, ze které jsem byl jak přikován k židli, tak strašně šťastnej. Byl jsem zkrátka úpřímně šťastný za to, co nám zesnulý Heath Ledger předvedl, i když jsem z toho byl vyděšený. Perfektní postava.  A abych se přiznal, film jsem pochopil až na podruhé (aspoň jsem si to mohl nechat projít hlavou). Geniální zápletka! Kamera, hudba, výprava, akce, střih… všechno perfektní a jednoduše geniální! Geniální! Geniální! Geniální! 9,5/10

Batman začíná (2005)

Jakožto origin Batmana naprosto epicky a téměř dokonale podaný… avšak po srovnání s ostatními díly triologie velice slabé (aspoň z mého pohledu). Zatímco ostatní díly jsou geniálně promyšlené krimi-thrillero-dramata, toto mi zkrátka přišlo jako moc velké fantasy. A nesedělo mi to tam. Postavu Batmana mám rád, Christopha Nolana možná ještě víc, ale ani jeden k žánru fantasy (či filmu o asijském bojovém umění) nepasuje.  Jinak všechno perfektní! Herci, scénář (ten je trošku slabší, ale i tak dobrý), kamera, akce… zkrátka dobrý. Ale v porovnání s ostatními díly slabé… a to tak že moc   6/10

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Býval bych dal čtyři hvězdy, díky naprosto dobrému (jiné slovo mě nenapadlo) konci, ale pak jsem si uvědomil, jak probíhal zbytek filmu, takže tři (ale silný). Je to vlastně o chlapech, co si pořád potřebujou dokazovat, že se nestali impotenty a že pořád koule maj, takže se začnou sázet naprosto destruktivními způsoby (a kdo to nedodrží ,,je sráč!''). Film o chlapech pro chlapy (jak napsal uživatl Fr), který může i občas dojmout (především konec, který nehodlám spoilerovat).  Jediná věc, co mě tak trochu štvala bylo to, že ten zvuk byl strašně potichu (nebo tam tak trochu přeskakoval a já nevěděl, jestli televizi zesílit nebo ztišit). Vtipy perfektní, příběh jednoduše božsky geniální, herci perfektní a prostě se mi to líbilo!  tři hvězdičky, i když hodnocením čtyři  7/10