Nula od nuly pojde (2006)

Ulítlá černá krimikomedie, u které jsem se několikrát od srdce zasmál. Parádní Simon Pegg. 75%

Svěrací kazajka (2005)

Velmi originální pohled na cestování v čase s vynikajícím Adrienem Brodym. Přiznám se, že jsem měl trošku obavy, protože distributorův text sliboval obrovský slepenec všeho možného, ale nakonec jsem byl velice příjemně překvapen. Silné čtyři hvězdičky.

Severní blata (2006)

Temné krimi o tom, jak nás může dohnat dávná minulost a tragicky zaútočit na naše nejbližší, kteří v té době ještě ani nebyli naživu. To vše na pozadí nádherné islandské krajiny. 85%

Pochyby (2008)

Pochyby - to je to, co jsem po zhlédnutí tohoto snímku cítil a to bylo zřejmě i režisérovým záměrem. Střet pokrokovější církve zosobňované otcem Flynnem s tou zkostnatělou starou v podání sestry Aloysius je tu vykreslen působivě a spěje k nezadržitelnému konfliktu, ve kterém je předem jasné, kdo bude mít navrch. Ale i přesto je člověk na pochybách, jaké jsou pohnutky k vyostření celé situace a je-li to všechno pravda. Meryl Streep podala fantastický výkon a stejně tak její protihráč Philip Seymour Hoffman, ale od těch se to víceméně čekalo. Kdo mě docela překvapil, byla Amy Adams, kterou jsem měl do této doby zafixovanou jako Kathryn z totálně nepovedených Velmi nebezpečných známostí 2, ale roli sestry James zvládla na jedničku. Zkrátka a jednoduše vynikající drama. 90%

Ivanhoe: Balada o statečném rytíři (1983)

Je to zvláštní, ale nejlepší film o anglickém rytíři natočili Sověti. Do kina jsem se na to dostal až na třetí pokus, ale dosud si pamatuju, jak jsem měl oči navrch hlavy a když jsem to pak viděl o deset let později, tak to nic na svém kouzlu neztratilo.

Krvavý diamant (2006)

Akční dobrodružná podívaná, která přináší i otřesný obraz občanské války v Africe a při které jsem se ani minutku nenudil. Mělo to spád, mělo to myšlenku a neslo to v sobě posleství. Všichni tři hlavní představitelé podali výborné výkony a zejména Djimon Hounsou mě příjemně překvapil. Jinak nemám rád nějáké přehnané happyendy s tím tradičním "a vzali se", ale tentokrát jsem si ho opravdu přál. 90%

Odpor (2008)

Velmi povedené válečné drama o partyzánské skupině bratrů Bielských a nijak nepřikrášlený pohled do života lidí, kteří byli postiženi ruskou invazí a byli nuceni se celá léta ukrývat. Je tu sice vidět americká režisérská ruka, takže se dočkáme i jisté dávky patosu, ale srovnám-li to s jinými snímky podobného ražení, tak to dávkování zase není tak přehnané. Trošku jsem se obával dlouhé stopáže, ale příběh ubíhá plynule bez výraznějších hluchých míst a herci v čele se Schreiberem, Craigem a Bellem podávají velmi dobré výkony. A musím přiznat, že málem došlo i na slzy. 85%

Disturbia (2007)

Shia LaBeouf opět prokázal svůj nesporný talent a to samé musím říci o jeho vrstevnici Sarah Roemer. Téma samo o sobě už bylo zfilmováno mnohokrát, ale tahle verze, u které jsem měl občas pocit, že se dívám na teenagerovskou komedii, mě docela bavila. Zejména poslední čtvrthodinka byla vydařená. Snad jen škoda, že více prostoru nedostala Carrie, ale halt pro ní nezbylo ve scénáři místo. 75%

Zodiac (2007)

Solidní krimi o jednom z nejzáhadnějších vrahů v novodobé historii. Jake Gyllenhaal zahrál novináře, který případu Zodiaca doslova propadne, velmi dobře a stejně tak si počínali Downey v roli novináře Averyho a Ruffalo jako inspektor Toschi. Jen mi přišlo, že stopáž byla zbytečně natahovaná, ale i tak to byl výborný zážitek. 85%

Noc patří nám (2007)

Dvě třetiny filmu byly výborný - Phoenixe a Wahlbergem mam rád a Eva je fakt kus, ale pak se to podělalo, sklouzlo to do toho příšernýho americkýho patosu plnýho otřepaných klišé frází a poslední čtvrthodinu jsem skoro brečel, že to takhle zkonili. 50%