• Krátkometrážní

Květiny v podkroví (2014) (TV film)

Ide o prvý diel, ktorý bol natočený podľa románu Virginie Andrewsovej. Rodinná dráma sleduje osud štyroch súrodencov. Tí sa po otcovej smrti ocitnú doslova "v podkroví" u despotickej babičky. Aj keď námet je trochu bizarný, mne ten film úplne sadol. Starší zo súrodencov Chris a Cathy boli od začiatku sympatickí, ako sa pekne starali o mladších. Navyše výber hercov je výborný (Kiernan Shipka, Mason Dye), dobre sa na nich pozeralo.

To nic, drahá (2022)

"Čo robíme? Meníme svet. Kedysi ste boli cudzí, zatiaľčo teraz ste jedna veľká rodina." Chris Pine stojí na čele nejakej záhadnej utopickej spoločnosti a priznám sa, že celý film ostal pre mňa záhadou. Hlavná myšlienka tohto snímku prešla popri mne a ja som ostala niekde mimo. Ale oceňujem pekný vizuál, slnkom zaliate prostredie i krásne dobové šaty. Aj Harry Styles bol celkom milý, ako sa motal v kuchyni a chystal večeru pre svoju manželku. Ostali mi však zmiešané pocity.

Láska na první pohled (2023)

Jeden z lepších romantických filmov. Ústredná dvojica sa zoznámi v lietadle počas letu do Londýna. Vedú príjemný dialóg a ja som tú chémiu medzi nimi cítila. Herci mi prišli sympatickí, film prebiehal plynulo bez nejakých hluchých miest. Páčila sa mi výprava aj vizuál filmu.

Kaskadér (2024)

Byť kaskadérom bol jeho dream job. Po zranení sa Colt vracia do filmovej brandže. Ryan Gosling a Emily Blunt tvoria sympatickú dvojicu, na ktorú sa dobre pozerá. A dobre sa pozeralo aj na toho fešiho Aarona Taylor-Johnsna v tom župane, s tým blond prelivom vo vlasoch. Vizuál bol výborný, skvelý soundtrack tomu dodal tie správne emócie. A akčných scén tu bolo ozaj dostatok, mne sa páčil ten útek v motorovom člne a akcia s vrtuľníkom. Bežte na to do kina.

Euforie (2019) (seriál)

Seriál s mnohými postavami, čo zaručuje určitú pestrosť. Len škoda, že väčšina z nich je nesympatická. Rue je stále na drogách a vyzerá zle, Nate vlastne nevie čo a koho chce, Cassie nemá sebaúctu, Fezco sa točí v bludnom kruhu a Jules je zvláštna a precitlivená. Divadelná hra v druhej sérii je úplne absurdná a prináša len ďalšie hádky. Scenár a dialógy ukazujú, že mladá generácia je potopená v klamstvách, drogách a hádkach. Seriál o vzťahoch, kde vlastne žiadny vzťah nefunguje.

Hráči se smrtí (1990)

Režisér Joel Schumacher predkladá námet klinickej smrti. "Nehodlám umrieť, zaklopem na smrť a dostanem odpoveď. Trochu rajského plynu, rád odchádzam v nálade." Kiefer Sutherland ako prvý z medikov skúša experiment sám na sebe. Nasleduje ho skeptický Kevin Bacon a neskôr sukničkár William Baldwin. Skúsenosť si nenechá ujsť ani Julia Roberts, ktorá je zase zvedavá na zosnulého otca. Každý sa však vracia z druhého brehu s nejakými výčitkami svedomia. Výborný film, kde každá z postáv mala zaujímavú dejovú linku.

Svátek matek (2016)

Milujem mozaikové filmy od režiséra Garryho Marshalla. Tento mal výborný scenár, dobré zápletky a herecké hviezdy. Samozrejme nechýbal Hector Elizondo, ktorý sa objavil vo všetkých jeho filmoch a maličké roly si tu strihli aj tri deti Julie Roberts. Najprv som si musela zvyknúť na jednotlivé postavy, ale potom to už išlo a výhodou je, že som sa nestihla nudiť. Kate Hudson s indickým manželom a ich udobrenie v karavane, rozkošný chlapček Taner, vtipné stand up vystúpenie Zacka s dcérkou aj stretnutie vdovca s Jennifer Aniston v nemocnici pri automate. Správne vyváženie romantiky, humoru a životnej múdrosti.

Stejná srdce (2014) (TV film)

Vo filme vnímam dve roviny. Tou prvou je mobilizácia gay komunity v boji proti AIDS, kde pomocnú ruku podáva angažovaná lekárka (Julia Roberts). Tá druhá rovina je vzťah dvoch zrelých mužov (Mark Ruffalo, Matt Bomer). Snímka je pretkaná emóciami a hrá na city diváka, čo vôbec nie je zlé. Zvlášť dojímavý je pohľad na vychudnutého Matta Bomera i  na vnútornú bolesť oboch partnerov. Veľmi emotívny snímok.

Ben Is Back (2018)

"Môj chlapče, vráť sa mi." Odkiaľ sa berie tá neskutočne silná a ničím neprekonateľná materinská láska? Tá láska, ktorú nič a nikto nezastaví. Aj o tom je táto vynikajúca rodinná dráma. Ben (Lucas Hedges), ktorý sa lieči zo závislosti, prichádza na sviatky domov. Zrazu sa vracia nielen jeho túžba po zmene života, ale aj jeho temná minulosť. Nádherný film o návrate syna, túžbe po náprave, o nezdaroch, nedorozumeniach ale aj súdržnosti a podpore dobrých ľudí. Film o jednej úžasnej matke (Julia Roberts). Ani chvíľu som sa nenudila.

Nevěsta na útěku (1999)

Námet filmu je nevšedný, mladá Maggie opakovane uteká spred oltára. Novinár Ike prichádza do provinčného mestečka, aby si to overil. Julia Roberts a Richard Gere opäť spolu. A celkom im to pristane.

Časové pásmo bylo změněno