poster

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází

 • USA

  13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

 • USA

  13 Hours

 • Slovensko

  13 hodín: Tajní vojaci v Bengázi

 • Slovensko

  13 hodín: Tajní vojaci z Bengházi

 • Nizozemsko

  13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

Akční / Drama / Historický / Thriller / Válečný

Malta / Maroko / USA, 2016, 144 min

Externí recenze k filmu (11)

 • AVmania.cz (Marek Čech) **

  "S útokem teroristické bojůvky se film mění ve videoherní army střílečku. Islamisté jsou v ní prezentováni jako anonymní skrumáž zombíků, která se snaží zaútočit na lidská obydlí. A ochránci tohoto obydlí jsou titánští vojenští polobohové, šířící heroický patriotismus a správné rodinné hodnoty." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ***

  "Michael Bay však nezvládol všetko tak s prehľadom, ako akčné scény. I keď, možno je to naopak a zvládol to všetko rovnako. Chaos v akcii vadiť nemusí, ale tu je prítomný aj v mnohých iných scénach. Viacero liniek je naznačených, vyzerajú sľubne a rýchlo sa stratia. Časť z nich by mohla byť pomerne…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Tomáš Aberl) ****

  "Smícháním propracovaného děje a nakonec i drsné akce, spolu se sentimentální hodnotou příběhu, dostáváme koktejl až bravurní chuti. Za lehký kaz, na jinak čistém vysvědčení, bychom mohli označit snad jen lehký zmatek během prvního útoku na americkou ambasádu, kdy se divák začne tak trochu ztrácet,…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Jaroslav Mrázek) **

  "Snímek 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází totiž ve své podstatě představuje pouze bezmyšlenkovitou oslavu amerického správňáctví, v níž vizuální stránka válcuje na plné čáře obsah." (více)

 • Filmpress.sk (Erik Binder)

  "Večná škoda nevyužitého potenciálu, film sa mohol stať pri opatrnejšom narábaní s formou, v kombinácii s lepšie napísaným hovoreným slovom, podobne hodnotným dielom ako Greengrasov Let číslo 93 (2006) a je mi tak trochu záhadou, prečo si film pseudodokumentárny štýl zachováva viac menej iba pri…" (více)

 • LaCultura.cz (Petr Vít)

  "Snímek mě příjemně překvapil tím, že děj je i přes časté akční scény přehledný, samotná akce vypadá velmi realisticky a dokonce se podařilo udržet na uzdě očekávaný patriotismus a sentiment. Ke kladům bych také přidal to, že zde byli obsazeni neokoukaní herci a jejich projev byl uvěřitelný a…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ***

  "Jakmile padne první výstřel, samozřejmě dostanete army orgie prvotřídní kvality. Popálení, krví zbrocení obři s nabitými zásobníky odrážejí další a další vlny útočníků. Poměr killů je samozřejmě vysoko ve prospěch Američanů, asi jako když hrajete Call of Duty na nejnižší obtížnost, a některé…" (více)

 • NaFilmu.cz (Lukáš Vaněk) **

  "Michael Bay se pokusil o akční válečné drama podle skutečné události a všem jasně ukázal, že to nebyl dobrý nápad. Výbuchy nechyběly, akce nechyběla, ale smysluplné dialogy a pevná ruka režiséra, který umí vyprávět příběh, ano." (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Černý jestřáb sestřelen na stereoidech. Michael Bay se vrátil s další bokovkou, která byť patriotistická a naivní až hrůza, funguje výjimečně dobře, akce šlape jak po másle a celé víc jak dvě hodiny utečou neskutečně rychle. Pokud jsou militaristické akce vaší krevní skupinou a nevadí vám trochu…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ***

  "Michael Bay adaptoval čerstvé a palčivé téma způsobem, jenž ho vyloženě neuráží, zároveň mu ale přidává pramalou hodnotu a je obyčejnou polodokumentární rekonstrukcí, v níž se ovšem zplošťují charaktery a vše podléhá uniformitě. Z informativního a ilustračního hlediska má 13 hodin poměrně smysl…" (více)

 • 25fps.cz (Jaroslav Stuchlý) ****

  "Tím nejdůležitějším je však samozřejmě boj, ve 13 hodinách rozdělený na dvě části. V té první (nasnímané a sestříhané ve zdánlivě chaotickém stylu Paula Greengrasse) vyrážejí mariňáci po jistém váhání a vyjasňování si kompetencí na nepřátelské území, přesněji řečeno na pozemek právě dobývané…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace