Po letní dovolené, která překvapivě napravila věčně nabručeného revizora Pražských dopravních podniků Gustava Anděla, se s ním tentokrát setkáme jako s hlavou rodiny, která má starosti s dospělým synem Mirkem, jenž se chystá ke svatbě. A protože to není jen tak, rozhodne se starostlivý otec nastávající snachu důkladně prověřit. Využije k tomu jedinečnou příležitost - poukaz na zimní dovolenou ve Vysokých Tatrách, který dostala i Mirkova Věruška. Nepoznán tak může sledovat chování synovy vyvolené. Potíž je ovšem v tom, že si ji splete s její kamarádkou stejného jména. A ta nejenže je poněkud rozverná, ale navíc má s sebou svého přítele a Anděl s nevolí sleduje, jak se domnělá snacha nechá obletovat nápadníky, a ještě se nevhodně chová. Nenápadné sledování mu navíc způsobí řadu nečekaných trapasů a dostává do choulostivých situací nejen jeho, ale také kamaráda z letní dovolené Vyhlídku, s nímž se tu opět setká. Ten si totiž místo hudebního nástroje veze s sebou novomanželku. A té se vůbec nelíbí, k čemu všemu ten podivný kumpán Anděl jejího manžela navádí. (TV Nova)

gezper

Agitační patos již nedostává tolik prostoru. Marvan se posune z morouse do role šmíráka-dobráka, bručouna si střihne Rudolf Deyl a Kemrův Vyhlídka zde dostává již více místa. Oproti tomu vtípky jsou zde naředěny, je jich méně a spíše se jede na nosnou story stalkera Anděla, ale i tak je to pokračování daleko přijatelnější. [50%] ()

pold odpad!

Komunistická agitka. Už jenom idea, že se jezdí na dovolenou jak určí komise, po jednom, a na určená místa, je na pěst - pro všechny zúčastněné. Fujtajxl. Sice o něco menší hnus než jednička, ale stále hluboko v záporných hodnotách. Žádná z eventuálních "kvalit" filmu nemůže ani z 10% vyvážit všudypřítomnou komunistickou propagandu - to se nám to dobře pod vedoucí úlohou strany a SSSR dobře rekreuje, že, soudruhu. Tož co by ne, píše se rok 55, kulaci jsou už povětšinou v lágrech, hajzlové, hlavní nepřátelé státu visí nebo kroutí doživotí, a ostatní sebranka přispívá budování socialismu jáchymovským uranem, tak co bychom se my vyvolení loajální soudruzi a soudružky nerekreovali. Humus na n-tou. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

JesterKruger

Až se divím tomu, jak se mi to jako malému dítěti líbilo. Dneska bych možná dal 4*, ale s tou nostalgií musím dát 5*. Nádherná vzpomínka na mladší časy. Vzpomínám si, jak si moje mamka a moje babička udělali kávu, povídali si, a popíjeli u toho. ()

PTuranyi

Výborná situačná komédia čerpajúca zo skvelého hereckého výkonu Jaroslava Marvana a jeho mrzútskej postavy revízora Aněla, ktorá vďaka zámene osôb priateľky jeho budúceho syna zažíva množstvo bláznivých situácií, do ktorých vťahuje celé blízke okolie. Zároveň môžeme zažiť kúsok Slovenska v centre československého filmu a prekvapivo Karola Machatu vo vedľajšej úlohe hovoriaceho česky. Marvanovi skvele sekunduje Josef Kemr na svadobnej ceste so Stellou Zázvorkovou ako Máničkou. 75% ()

Joee

Herecký výkon Marvana nemá chybu. Na tomhle filmu je nejhorší komunistická propaganda. Podobný snímek z dnešní doby by byl brán jako parodie, ale v roce 1955 to bohužel byla skutečnost. ()

eFrankie

Druhý díl je určitě lepší než první, v prvním dílu totiž bylo všechno tak úžasné a dokonalé, až to bylo chvílemi i protivné... Hromadné nadšení již není tolik znát. Určitě se shodneme, že film je to vcelku příjemný, hezká příroda, ALE TEN FILM JE SÁM O SOBĚ O NIČEM, NEZAJÍMAVÝ, takže v podstatě by se měl ztratit někde v propadlišti dějin s jednou hvězdou... To by ale nesměl být na scéně úžasný, skvělý, nenapodobitelný a nenahraditelný Jaroslav Marvan. On ten film posouvá strmě vzůru tak, jak by to nedokázal nikdo jiný (možná by se mu dokázal přiblížit Sovák)... No pro mě je to jeden z nejoblíbenějších českých filmů a zejména kvůli Marvanovi dávám za 5***** ()

Slouby

Ještě lepší než první díl....tu akrobacii na lyžích obdivuji=), kdo se dokáže udržet na lyžích když jede takovýmto způsobem je opravdu výborný lyžař=) ()