amokey

Nemám tuhle pohádku od malička ráda a pokud počítám ty nejznámější české pohádky, tak tahle se mi líbí nejmíň. I když zde hrají velcí herci, nikdy jsem si ji neoblíbila ()

AIMÉE

Přiměřeně.. přiměřeně! Herecká lahůdka v pohádkovém hábitu. Nezapomenutelné duo pan Werich a pan Burian. Ale Miloš Kopecký jako jeden z princů je taky výtečný. ()

Oyer

těžko jinak hodnotit pohádku, s kterou člověk vyrůstal od ranného dětství a k tomu ještě v těch nejpohodovějších chvilkách - o vánocích. To vše zpříjemní tuto pohádku. Ona sama je též dokonalá. Jan Werich- Vlasta Burian- Miloš Kopecký - Lubomír Lipský- Miroslav Horníček - František Černý... netřeba dodávat více, nejrkásnější pohádka v době, kdy jsme měli nejlepší herce naší historie československé kinematografie... Nejstarší filmový počin, který u mne získává pět hvězd. ()

patrik221

Najznámejšia, najopozeranejšia a najkrajšia rozprávka bez ktorej si popri mojej rodine a zemiakovom šaláte neviem predstaviť Vianoce ()

Movie Gourmet

Jedna z nejlepších a nejvtipnějších českých pohádek s hereckým koncertem Jana Wericha a Vlasty Buriana. Spolu s dalšími úžasnými herci - Františkem Černým, Lubomírem Lipským, Milošem Kopeckým, Miroslavem Horníčkem, Terezií Brzkovou, Milenou Dvorskou a dalšími tvoří nezapomenutelné dílo, které fakt stojí za to. Verdikt: 5* a 90 %. ()

Mikino00

Úžasně vtipná a milá pohádka, kde v hlavní roli exceluje dvojice Werich-Burian, jejich slovní výměny jsou velmi zdařilé a i po tolika letech neuvěřitelně vtipné. Vedlejší postavy, hlavně kuchař, skvěle doplňují svérázný králův dvůr. Děj, trochu poplatný době (princezny si vezmou pracující dělníky), je postaven na chytré morální zápletce parodující lidskou hloupost, nabízí tak svéráznou jinou pohádku. ()

filipvrbik

Podobných pohádek je málo,akorát ten Vlasta strká do kapsy i samotného velkého (doslova i přeneseně) Jana Wericha... bohužel i ve 21.století jsou peníze až na prvním místě a pohádka je stále aktuální..90% ()

Ollie235

Klasika, která mezi českými pohádkami patří k těm nejlepším. Werichův král, Burian jako Atakdále, bába kořenářka, Maruška - to všechno jsou nezapomenutelné postavy a především díky nim si tuhle pohádku o svátcích vždycky rád pustím. ,,Co tomu říkáte? To se bude solit, co?" ()

mira007

Dávám pět hvězd za to, že to je legenda, za to, že to má hlavu a patu jako příběh a za to, že se tady sešly poprvé a naposled dvě legendy československého filmu ikdyž to bylo v hrozných letech komunistického teroru. ()

spiritus

Letos jsem změnil ze 4* na 5*. Jak ten čas plyne, tak si čím dál tím víc uvědomuju hodnotu pohádek, jako je Byl jednou jeden král a to i s ohledem na to, jaký pohádkový brak vzniká v poslední době. ()

thunnus

Herecký koncert Jana Wericha v jedné z nejlepších pohádek kombinujících klasickou pohádku Sůl nad zlato a Shakespearova Leara. Škoda jen že Vlasta Burian nedostal víc prostoru (Já jsem tajtrlík, ty jseš tajtrlík) ()

Brejlil

Je to barevné, je to oblíbené, je v tom Werich, Burian, Horníček, Lipský (ten je obzvlášť dobrý) a další... Jsou zde silné momenty... Ale není to povedený film, nedrží pohromadě, a občas nudí. Nuda by se pohádkám měla vyhýbat. ()

Tigran

Pohádky nemám moc v lásce, ale tahle je jedna z mála vyjímek, u které se vždycky pobavím. Werich s Burianem jsou věční! ()