• hippyman
  *****

  tohle je prostě ztělesněná pohádková krása... halit supra aurum! 100%(24.12.2010)

 • Dadel
  ***

  Klasická pohádka, která mezi mé nejoblíbenější ale nepatří. Jan Werich se snaží seč může, ale v Císařově pekaři toho díky lepšímu scénáři dokázal mnohem víc. A především - s ideologií propagovanou tímto filmem nesouhlasím (film nejspíš sponzorovaly nějaké solné závody nebo co). Já nesolím skoro vůbec, a všechno mi chutná! Příliš soli v jídle a zprostředkovaně v celém těle zvyšuje krevní tlak a může vážně poškozovat mozek a srdce infarktem či mrtvicí a vede k problémům s ledvinami: # Sůl v organismu působí velmi dráždivě a zabraňuje vylučování odpadů látkové výměny. # Choroby ledvin se často projevují otokem, což je důsledek nadměrného množství soli v organismu. # Chlorid sodný také brání vylučování močoviny a zhoršuje příznaky revmatismu a ekzémy. # Pokusy prováděné na zvířatech, která měla nadměrný přísun soli v potravě, ukázaly, že jejich játra byla plna krystalů močoviny a jejich selhání byla příčinou smrti.. Takže pozor na to a nenechte ssebou manipulovati!(23.10.2003)

 • Djkoma
  *****

  Klasika nad klasiky. Milovaný Jan Werich a další.... Zlatá generace našich herců...(26.11.2004)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Spát se mi co? Chce. Chce se mi co? Spát! Krásné princezny, krásný rybář, kouzelná babička, trochu natvrdlý král, rázná žena z podhradí a rádce, který nejen, že neví, co to je tajtrlík, ale je si jist, že ho to uráží. Tahle pohádka opravdu právem patří do zlatého fondu.(25.4.2011)

 • B!shop
  *****

  No, samotna pohadka sice nejak uchvatna neni, navic jeji stopaz je lehce prestrelena a konec zbytecne protahovanej, ale to, co tuhle pohadku dostava na maximalni hodnoceni, jsou dva herci. Vystupy Wericha a Buriana jsou totiz naprosto dokonaly a neskutecne vtipny. Nebejt jich, jedna se jen o prumer.(1.1.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace