Kreslený králík Roger je populární hvězdou animovaných filmů. V poslední době se ale při natáčení nemůže soustředit a všechno kazí. Podezírá totiž svou krásnou ženu Jessicu z nevěry. Majitel filmového studia si proto najme soukromého detektiva Eddieho Valianta. Ten má tajně pořídit fotografie, na kterých Rogerova manželka koketuje s výstředním staříkem Marvinem Acmem. Jedině tak může šéf králíka přimět, aby se rozvedl a začal zase normálně pracovat. Jenže Jessica není králičí samička, nýbrž neobyčejně vnadná barová zpěvačka. Sama o sobě říká: "Já nejsem zlá, jenom mě tak nakreslili." Roger ji miluje, i když se prokáže její nevěra, nechce se jí vzdát. Krátce nato je Acme nalezen mrtev. Pro detektiva Valianta tak začíná největší případ jeho kariéry. (TV Nova)

GodComplex

Film-Noir riznuty Looney Tunes a zaroven dukaz, ze kreslena femme fatale muze byt vic sexy, nez jakakoliv realna zena. Bob Hoskins během natáčení posbíral tolik modřin, že mu manželka zakázala na dovolené svlékat se do plavek, aby si lidé nemysleli, že ho mlátí. 6/10 ()

Laxik

Podle mého je ten film geniální snad ve všech jednotlivostech. Jen se při jejich součtu holt nejedná o lásku na první pohled. Škoda, vidět to poprvé v deseti letech, nezasekl bych se jen u Space Jamu a Králíka s Jessicou a Bobem H. bych sjížděl několikrát do roka, ne-li do měsíce. ()

PKD

Jessica Králíková je totálně nejvíc sexy baba v dějinách filmu i porna. Jasně, i film je sexy, tedy ehm...perfektní. A the best hláška? No dobře, je jich tam fůra, ale za mě...Jessica ,, nejsem zlá, jen tak nakreslili´´. A její manžel ,,Můj táta měl taky problémy s podstatou. Eddie ,,s prostatou ty pitomče!´´ ()

Vojcl

Mistrné spojení animovaného filmu s hraným.. Robert Zemeckis opět představuje jedno velice zábavné dílo, ve kterém nechybí ani trocha akce... ()

blackrain

Kreslené postavičky si mimo světla reflektorů žijí svým vlastním soukromým životem a chovají se stejně jako lidé. Mají i úplně stejné vlastnosti, které dobře vykreslují jejich charaktery. Líbilo se mi perfektní skloubení kresleného světa s tím hraným. Pro skutečné herce to musela být pěkná makačka. Robert Zemeckis odvedl skvělou práci. Myslela jsem si, že snímek je daleko mladší. Proto mě hodně překvapil rok výroby. Takže, můžu říct, že vlastně vůbec nestárne. ()

kaylin

Tenhle film jsem měl strašně rád už jako dítě a zjistil jsem, že i po letech ho naprosto zbožňuji. Teď už to není tak kvůli postavičkám, i když i ty jsou báječné, ale hlavně pro to, jak Zemeckis, jako nikdo před ní a nikdo po něm, dokázal trikově spojit herce a animaci - technicky dokonalé - ale navíc tomu dal ještě příběh, který je zábavný, napínavý a parádně ujetý. ()

Neffy

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. V dnešní době spojit hraný film s animací není žádný problém, ale tohle natočili před více než 20 lety. Opravdu velmi povedená technika a jako dítě jsem věřila, že "kreslouni" můžou žít s námi. Odjakživa se mi líbila Jessica Rabbit - prostě kus ženské. Velmi vyzývavá, nebezpečná zrzka, ale zároveň milující svého králíka-manžela. Však sama ve filmu říká: "Já nejsem špatná, jenom mě takhle nakreslili." Líbí se mi, že ostatní studia dovolila využít známé postavičky jako Mickeyho Mouse, kačera Donalda, slona Dumba, králíka Bugse či kanárka Tweetyho, bez nich by byl film chudší a Kresloun by nevypadal tak "skutečně". Příběh má vtip a rozhodně se na to můžu dívat kdykoli - tohle mě neomrzí. ()

Damiel

90 % - Průlom při spojení animace a hraného filmu. Na některé scénky fakt nezapomenu, třebas jak to mimino pleskne tu krasavici přes prdel... :-))) ()

katuska138

Obdivuji Boba Hoskinse. Ani malinko na něm nebylo poznat, že hraje "do prázdna". Vypadalo to, jako by tam ty kreslené postavičky byly s ním a ne, že byly až později přidány. Skvělý příběh, skvělý králík a skvělé efekty. ()

džanik

Můžu film-noir a můžu Jessicu! Že tento film je, vím s určitostí od roku 1999. V dalších letech jsem na něj tu a tam jistě narazil, ale měl jsem většinou "důležitější" divácké cíle. A nakonec "1001 filmů, které musíte vidět, než... " a hele ho! Nečekal jsem tolik, kolik jsem nakonec dostal. Lidi, tahle hraná kreslená krimi komedie se "zlým Dr. Brownem" a supersexy mutací Rity Hayworth a Scarlett Johansson má přes třicet let! Plný počet!! ()

Aleee89

Další z mezníkových filmů, které je třeba vidět, a proto jsem nesmírně uvítala, když se Falešná hra s králikem Rogerem dnes objevila v televizi, nemohla jsem to zkrátka vynechat. Když se řekne název tohoto filmu, nevím proč, ale vybaví se mi především Jessica. Tu jsem znala už předtím, co jsem film viděla. Pánové tvůrci měli geniální a spásný nápad, to tu ještě nebylo a vznikl tak naprosto průlomový film, kde se vedle skvěle hrajících herců (zkuste hrát a nemít vedle sebe parťáka a vydávat všechny ty emoce apod.) prohánějí roztomilé kreslené postavičky. Film oceňuju hlavně pro tuhle inovaci, myslela jsem si, že se budu trochu více bavit. Děj byl takový klasický, ale docela dobrý. No rozhodně se nebudu bránit a na Králíčka se klidně někdy podívám znovu. ()

kajas

Ve své době rozhodně revoluční počin, který se ke mně bohužel dostal až dost pozdě. Mojí dětskou láskou byla videokazeta "Space Jam" a i když se Bugs, Duffy a spol objevují i zde, více jsem si je užila právě ve spolupráci s basketbalisty a Billem Murrayem. ()

honajz2

Zajímavý, že mě Zemeckis vždycky dokáže mile překvapit. A ještě zajímavější je to, že čím více filmů od něj vidím, tím víc je pro mě Forrest Gump v mém osobním žebříčku jeho filmů nízko. Každopádně, Who Framed Roger Rabbit je velice příjemná komedie se skvělým nápadem propojení hraného a animovaného světa. Nejsem si jistý, jestli byl první, ale každopádně se mi ten nápad hodně libí a dalo by se s ním do budoucna dost pracovat (a klidně i na vážné téma, bez groteskních vtípků, kdyby na to měl někdo koule - a co já vím, třeba měl). Jako komedie to ale funguje velmi dobře, i ten svět, ve kterém se to odehrává, je nějak logicky (tz. své vlastní nastavené logiky) vymyšlený (ačkoli bych o jeho fungování chtěl vědět ještě víc, ale po komedii to asi moc chtít nemůžu) a je to dost zdařilé i po filmařské stránce. Škoda jen slabého a utahaného konce, jinak bych byl možná i nadšený, takhle jsem "jenom" spokojený. Klidně bych si ale ten film pustil znova a asi bych se u něj bavil stejně. Zemeckis prostě uměl filmy všech žánrů a za to ho nikdy nepřestanu obdivovat. 4* ()

Martin741

Kvalitna podivana od rezisera Roberta Zemeckisa. Aj ked som nikdy nebol fanusikom hraneho a animovaneho filmu, musim za hlasky dat aspon 72 % ()

joker.george

Líbí se mi jak Zemeckis experimentátor, tak Zemeckis v odlehčenější a filmařsky o něco serióznější podobě. Tady pochopitelně zvládá obojí a já jsem z kombinace filmu-noir a animace nadšený. Jen by mě jako fanouška Disneyho potěšilo ještě více prostoru pro jeho postavičky. A dneska by z toho klidně šel udělat temný thriller se společenským přesahem. ()

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011