Falešná hra s králíkem Rogerem

Who Framed Roger Rabbit

• slovenský

Kto obvinil králika Rogera?

Animovaný / Fantasy / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 1988, 104 min

Co se týče zábavnosti, nadsázky a částečně i parodie, ještě, než přišel třeba Pixar, diváci si mohli užít tohle. JÁ NEJSEM ŠPATNÁ. JEN MĚ TAK NAKRESLILI.(19.4.2007)

Boží(5.6.2008)

Úžasná podívaná na animáče pro dospělé, vtip tento film určitě má, bohužel při koukání se vtip opakuje a už ubývá na srandě, proto 4 hvězdy.(24.10.2009)

Na svoji dobu naprosto převratné skloubení animáče a hraného filmu. Obdivoval jsem králíkovu nádhernou milenku, nádherné auto Boba Hoskinse a obdivoval jsem Christophera Lloyda v roli opravdu nádherného zloducha. Nezapomenutelná je úvodní čistě animácká sekvence a přechod do "reálu" :-)(17.3.2003)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $156,452,370Tržby Celosvetovo $329,803,958Tržby za predaj Blu-ray v USA $728,196 //počet predaných kusov 33,744║ V rámci technického spracovanie ide o veľmi dobrú prácu, škoda že dej nie je viac prepracovaní, zopár takých zvrhlejších či brutálnejších scén by som vystrihol moc to v takejto forme nesedí, dejovo to je len taká naháňačka za myšou, taktiež o niečo šikovnejšiu zábavnosť by som bral ale v celku spokojnosť. /75%/(14.5.2010)

• - Políčka filmu byla zvětšena a přenesena na fotografie, přes něž animátoři natáhli folie a ručně na ně dokreslili figurky a dekorace. Pracovali na tom dvacet hodin denně, více než rok. (Dr.Okamura)

• - Jako úplně první živá postava se ve filmu objeví v roli režiséra Raoula Joel Silver, producent filmových sérii Predátor, Smrtonosná past, Smrtonovsná zbraň, Matrix, pro kterého to byla jediná herecká zkušenost. Režisér Zemeckis chtěl, aby první člověk, který se ve filmu objeví, byl úplně neznámá tvář, nikoliv jiný herec. (dopita)

• - Film definitívne dokončili až 12 hodín pred oficiálnou premiérou. (Hystory)