poster

Falešná hra s králíkem Rogerem

 • USA

  Who Framed Roger Rabbit

 • slovenský

  Kto obvinil králika Rogera?

Animovaný / Fantasy / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 1988, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ****

  Poctivý kus zábavy. Robert si odskočil mezi Návraty do budoucnosti k ještě odlehčenější zábavě. V králíkovi Rogerovi je dovoleno úplně vše. Celkově se jedná o přímo ukázkovou retro kriminálku, za kterou se vždy rád ohlédnu.(29.3.2013)

 • Madison
  ****

  Zemeckisovská hravosť v temných farbách spletitého film-noiru? Technológia, ktorá vzkriesila legendárne kreslené postavičky, vyráža dych aj v súčasnosti a filmu nechýba brilantne vyvážená kompozícia tajuplnosti, záhady, nevšednosti a zábavy v scenáristických kulisách starých nezabudnuteľných čierno-bielych gangsteriek. Pestrý svet "Kreslounova" a Zemeckisovu nápaditú réžiu sa nedá nemilovať.(31.12.2011)

 • Djkoma
  *****

  Nenápadný, ale velmi kvalitní snímek, který zůstává za všemi Zemeckisovými klenoty pouze do populárnosti pro širší publikum pozadu, jinak je kvalitou vedle všech klenotů jako jsou Návrat do budoucnosti nebo Forrest Gump. Pokud nemáte rádi kreslené postavičky, tak vedle toho, že jste naprosto bezcitné potvory, taky přicházíte o tento retro komediální film, který nejde nemilovat. Bob Hoskins nikdy nepředvedl vtipnější roli a společně s ostatními postavami perfektně zapadá do imaginárního světa, kde i Bugs Bunny by si z vás mohl dělat srandu a Mickey Mouse ukazovat svoje velké uši. Děti se budou bavit určitě, ale také každý, kdo postavám, které změnili svět dá šanci. Ať žije Kreslounov!(7.4.2005)

 • berg.12
  ****

  Úžasně barevná a nápaditá procházka animovaným hollywoodským světem, šmrncnutá navíc atmosférou klasických noirovkek. Čím více jedno i druhé znáte, tím více si film samozřejmě užijete. Je doslova nabitý nejrůznějšími odkazy a citacemi, které však nejsou samoúčelné a fungují vždy v rámci příběhu. I když bych osobně uvítal trochu více toho noiru na úkor disneyovské šarády, je film vlastně i takovým nechtěným a stylovým rozloučením se s jednou érou animace. Disney 90. let je už o něčem trochu jiném a místo terpentýnové kyseliny vymyslel filmový průmysl animaci počítačovou.(30.11.2006)

 • Arbiter
  ***

  Děsivě autentická sonda do světa šíleného kreslíře, ve kterém pro zvrhlé pobavení trestá své výtvory každou sekundou jejich života. Obdařil je totiž rozumem a vědomím sebe sama, ale zároveň část jejich mysli pokřivil různorodými psychickými poruchami a lobotomizující retardací. Do kresleného mozku jim vpálil ADHD, nutkáním neustále ječet, ničit věci a proti jejich vlastní vůli se neustále smát, dokud jim nepopraskají kreslené svaly a z očí neteče krev. On, kreslíř-bůh, jim sebral možnost volby; autoritářky determinoval jejich cestu životem, ze které nelze uhnout. Žijí tak svůj trest pro jeho pobavení; s křečovitým úsměvem na rtech, neustále nuceni fyzicky i psychicky trýznit a poškozovat sebe i své okolí, ztrapňovat se a ztrapňovat, ubližovat (si) a nechat (si) ubližovat. Jsou jako bezmocní diváci svého vlastního utrpení. S paralyzovanou vůli vzepříti se, se pasivně a útrpně podílí na své vlastní noční můře života, který se odehrává znovu a znovu v nepočítaně paralelních realitách televizní přijímačů. Nesmrtelní a uvězněni v bezčasí, ze kterého je jediným únikem vidina toho, že zůstanou zapomenuti. Ani pak si ale v nastalém limbu nikdy nebudou jisti, že jejich klid nenaruší sequel, revival, cameo, pořad pro pamětníky nebo digitalizace archivních materiálů. Poté budou znovu povolání trpět pro zábavu zvrhlých lidí. Bože, jak já nemám rád grotesky.(26.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace