Kreslený králík Roger je populární hvězdou animovaných filmů. V poslední době se ale při natáčení nemůže soustředit a všechno kazí. Podezírá totiž svou krásnou ženu Jessicu z nevěry. Majitel filmového studia si proto najme soukromého detektiva Eddieho Valianta. Ten má tajně pořídit fotografie, na kterých Rogerova manželka koketuje s výstředním staříkem Marvinem Acmem. Jedině tak může šéf králíka přimět, aby se rozvedl a začal zase normálně pracovat. Jenže Jessica není králičí samička, nýbrž neobyčejně vnadná barová zpěvačka. Sama o sobě říká: "Já nejsem zlá, jenom mě tak nakreslili." Roger ji miluje, i když se prokáže její nevěra, nechce se jí vzdát. Krátce nato je Acme nalezen mrtev. Pro detektiva Valianta tak začíná největší případ jeho kariéry. (TV Nova)

Courtemanche

Brilantní, jede to jak z kulometu. Nikdy se nepovedlo takhle dobře skloubit kreslený a klasický film. Ukažte mi lepší. Výhody kreslených postaviček, co jsou nápad, umět kdykoli překvapit, rychlost, smontovali s filmem s citem jaký jsem ještě neviděl. Film vůbec nepřekáží. K tomu gagy na úrovni těch nejlepších kreslených seriálů. A nakonec Bob Hoskins ve své roli je výtečný. 5/5 ()

cocrHeLL

Normálně bych dal hodnocení 4*, ale z nostalgického hlediska dávám bod navíc :-) ... jak už je zde několikrát zmíněno: na svou dobu revoluční, převratné skloubení kresleného filmu s hraným. Ještě k tomu vtipné a nápadité. 80% ()

filmmovier

Sympatická klasika. Vtipná a zábavná komedie s geniálním záporákem (ohromný Christopher Lloyd), skvělým spojením herců a animovaných postav (jsou tady snad úplně všichni, včetně Donalda, Tweetyho a Woodyho) a v neposlední řadě taky povedeným českým dabingem. Je tam sposutu báječných nápadů, skvělých momentů a jako celek to funguje i dnes. Zemeckis je prostě frajer a tenhle film jedním z největších kultů vůbec. Všechny čtyř – a pěti- hvězdičkové komentáře mi tady mluví z duše. Skvělost. 85%. ()

DivX

Hraný a kreslený film dohromady? Ano! Další dobrý nápad jak natočit kriminálku. Perfektní kamera, zápletka a dokonalý vtip. Doporučuji každému ale ať si na to udělá každý svůj názor. 75% (DĚJ *** AKCE ** VTIP **** ANIMACE **** KRIMI *** HERCI ***) IMDb.com: 7,6/10 ()

Hádés

no spíš 3,5*..když jsem na to koukal před několika lety tak bych tomu dal určitě minimálně o hvězdu víc, teď postupem času to už není takové ()

LadyDevil

Chjo, co víc k tomu dodávat než že jsem byla ke sledování příběhu o skutečných lidech a "kreslounech" přemluvená..a divim se, že jsem to dokoukala..animáky prostě e-e-e... ()

T-pack

Švihlej film se skvělým nápadem a slušným provedením. S odstupem času je problém infantilnost kreslounů, dokonce tak velký, že za to strhávám notnou část svého hodnocení. Na druhou stranu silně přidávám za nostalgii, kvůli které jsem se na snímek po těch letech zase podíval, za skvělé představitele a tu naprostou legendárnost, kterou s sebou dílo nese. ()

anli

Kombinace hraného a kresleného filmu,která tady dosahuje absolutní dokonalosti a je příkladem toho,jak má takový film vypadat.Režisér Robert Zemeckis s produkčním Stevenem Spielbergem za zády natočili vskutku technicky revoluční film,kde je ovšem snénář a samotný příběh stejně kvalitní,jako vizuální stránka filmu.Animované městečko Kreslounov je opravdovou pastvou pro oči a přehlídkou úžasných nápadů.Film je jakousi směsí akční komedie,která se chvílemi mění až na parodii drsných detektivek a jejich hrdinů.Bob Hoskins je vynikající,stejně jako super padouch Christopher Lloyd a kreslení hrdinové jsou jako živí a naprosto excelentní.Naprostá většina lidí si musí tenhle film zamilovat,protože ma skvělý nápad,je vtipný,výborně zpracovaný a Alan Silvestri k tomu složil skvělou hudbu.Dokonalá podívaná pro celou rodinu,ke které se rádi budem vracet znovu a zas.Takže kreslím jasných 100% a dodávám,že duo Zemeckis-Spielberg je dvojka k nezaplacení. ()

lennyd

Když je brutálně zavražděn majitel pozemků animovaného městečka Kreslounova, zavládne v obou světech - lidském i kresleném - panika. Zvlášť když hlavním podezřelým je oblíbený králík Roger. Detektiv Eddie Valiant (Bob Hoskins) sice nemá s kreslounama vřelé vztahy, ale je jediným, kdo dokáže Rogera zachránit - tím, že najde toho pravého vraha... Tato pohádka je rozhodně jedním z nejoriginálnějších počinů filmových studií. Spojit dohromady noir detektivku s animovanými postavami a zčásti animovaným celý světem, to byl docela risk. Jenže Robert Zemeckis vzal vše pevně do svých rukou, a tak tu máme ideální film pro starší a pokročilé (dětem bych jej pro jistotu moc nepouštěl, ze závěrečné scény by mohly mít noční můry). Vyzdvihnout musím scénu, kdy se nevrlý detektiv v podání Boba Hoskinse dozví, že svých nepřátel se zbaví díky tomu, že je rozesměje - jeho scénka je naprosto úžasná :) ()

sskrblik

Už si na Falešnou hru s králíkem Rogerem až tak moc nevzpomínám, chtělo by to osvěžit! Ale vím, že to bylo hodně dobrý a jako malej kluk jsem byl potěšen! ()

Brain-D

Totální šílená kombinace animáku a hraného filmu, která se celkem povedla. I tak je to zábava spíše pro děti... ()

JohnSmith

Musím říct, že kombinace hraného a kresleného filmu byla moc fajn. Škoda, že příběh je slabší, určený pro děti, a kreslouni jsou všichni strašně otravní. ()

VanTom

Jasně, dneska už CGI dokáže interakci reálných herců a animovaných postaviček vyhladit k naprosté (sterilní) dokonalosti, ovšem zjevně komplikovaná triková stránka Králíka Rogera stejně udivuje i po více jak 30 letech. Hlavně stále jde (jakože vždycky šlo) o skvělý film ve všech myslitelných ohledech – režii, kameře, hudbě, výpravě. Scénář pak netradičně mixuje noirovou detektivku s kreslenou groteskou, neboli alkoholovou cyničnost s hlasitým (občas až rozjíveně otravným) cartoonovým humorem, balancujíc na hraně dětského PG ratingu (především supersexy Jessicou a spoustou šťavnatých narážek). ()

mirec88

Úžasný film kde hrá množstvo mojich obľúbených hercov - Bugs Bunny, Mickey Mouse, králik Roger... Ale vážne spojenie animovaného a hraného sveta je fakt úžasný nápad a prevedenie bolo jednak na tú dobu úžasné, ale zároveň neuveriteľne zábavné. A hlavná animovaná hrdinka bola fakt sexy :D ()

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011