Asterix dobývá Ameriku

• Německo Asterix in Amerika (více)

Asterix a Obelix se vydají zachránit mága Getafixe, který byl Římany vystřelen na kraj světa. Potřebují totiž jeho medicínu, ve které je ukryta jejich síla. Na své pouti se dostanou do Ameriky, kde bojují s Indiány, zachrání náčelníkovu dceru před splašenými bizony, porazí největšího bojovníka kmene a osvobodí dva přátele od mučednického kůlu. Najdou také Getafixe, o jehož medicínu usiluje místní kouzelník, aby dosáhl neomezené moci. Po všech strastech se dostanou všichni domů, kde zachrání vesničany a Caesara pošlou tam, kam patří. (oficiální text distributora)

tribys

Nikdy bych neřekl, že Asterixovi dám dvě hvězdičky, ale nemohu jinak. Roztahané, nudné, až trapné, a celé je to tak nák divně animované. Pár dobrých vtipů to nezachrání. ()

uprchlice

Asterix a jeho nejlepší přítel Obelix tentokrát v Americe. Další z bláznivě zábavných dobrodružství vás opět pobaví. ()

johnnymay

Je vidět, že tento animák je dělaný Němci, kteří opravdu nemají o klasice Asterixe ani tušení. Vtipy chybí, přehnaně předvídatelné, dialogy naprosto příšerný, což dokopal ještě český dabing - jelikož klasického Asterixe (Kleopatra, Galové, 12 úkolů atd...) dabuje Libor Terž, Ota Jirák pak Obelixe, tak zde není nikdo z klasického obsazení. Panoramix přejmenován na Getafixe, nehledě na ostatní členy galské vesničky. V druhé půlce se nám z obyčejného animáku stává Pocahontas, což ještě shodilo film dolů. Na druhou stranu musím říct, že loučení Obelixe s Hepčí (opravdu se tak jmenovala!) za hudby Bonnie Tyler-Say Goodbye, mě opravdu trošku dostalo do "měkké" nálady. Bohužel ale právě i tímto songem a dalšími z filmu je film opět shozen dolu, jelikož v žádném jiném starém Asterixovi žádné takové písně nebyly pokud si pamatuji dobře. Až tedy v nových Vikinzích (ale to byl další úlet). Dal bych filmu max 2 hvězdy, ale musím tři, jelikož když jsem to viděl poprvé jako malý a poté si to na kazetě stále pouštěl, byl jsem naprosto ohromen, a musíme se na to také koukat, že je to film pro děti. ()

qwxyz

Takřka totální zničení Asterixe. Ve filmu se vyskytují stokrát už známé pasáže bez nějakého nového nápadu a navíc snížené na nižší úroveň než se vyskytovala u předchozích(narozdíl od tohoto filmu vtipných) dílů. Vše podtrhuje katastrofální dabing uváděný na TV Prima. Objektivních 35%(možná-autoři, teda vlastně ničitelé asterixe by zasluhovali daleko méně). ()

padlar

Sice to mělo několik vtipných chvilek, ale bylo jich opravdu velmi pomálu - zbytek byla nuda. Naprosto mě ale odrovnal dabing. Ten byl hrozný. Navíc vůbec neseděli jména některých postav. Jednoduše řečeno zklamání. ()

billcarson

Kvalita jde bohužel dolů díky fritzům, ale i tak se člověk místy dobře pobaví. K tomu Bonnie Tyler, která to částečně zachránila. ()

Randall

Naprosté zklamání. Hloupý scénář na úrovni slabšího dílu včelky Máji a navíc výtvarný styl k Asterixovi se nehodící. Čekal jsem, ze kterého rohu na mne vykoukne Gargamel a Šmoulové. Máte-li rádi Asterixe, stejně se na to podíváte - ale byli jste varováni. ()

DonStefano

Říšský příspěvek do série animovaného asterixe je těžká slabota. Pokud mne paměť nešálí tak i dabing poněkud pokulhával. Při sledování tohoto dílu jsem měl neochvějný pocit, že mi nebe padá na hlavu. ()

pujec

Asi nejhorší ze série, děj hodně slabý a dabing příšerný. A proč proboha přejmenovali skoro všechny postavy? 1 hvězda, protože jinak Asterixe miluju. ()

milos.bradik

Naprosto slabý odvar z Asterixe, nejslabší ze všech filmů o těchto dvou Galech, vtipy nejsou vtipné ale trapné a celkově je to hrozná slátanina. Možná i proto, že místo Francouzů se o film pokusili Němci a opravdu se jim to nepovedlo. ()