Asterix v Británii

• Francie Astérix chez les Bretons (více)

Maličký Asterix a jeho mnohem větší kamarád Obelix, bojovníci z poslední galské vesnice, stále svobodné po římské invazi, se vydávají na výpravu, aby doručili sud slavného kouzelného lektvaru od svého druida, který má pomoci Asterixovu bratranci v Británii bojovat proti nájezdu římské armády. (TV Minimax)

Slarque

Ono běžné mlácení Římanů by časem i omrzelo, tak je potřeba ho něčím vylepšit. Třeba poslat hlavní hrdiny do nějakých exotických končin, kde má obyvatelstvo prapodivné zvyky, mluvu i stravování. Klasická animace naštěstí přímo vychází z komiksových předloh a zábava je výborná. ()

WANDRWALL

Když je Asterixův bratránek v nouzi, tak Asterix neváhá mu vyrazit pomoci do Británie, která nemá s Francií stále vyřízené účty, ale na vysokou politiku Asterix nemyslí. Na srdci má snahu pomoci bratránkovi, co má potíže s vojskem Cesara, ale že by si s nimi neporadil? ()

Vitason

Zapomeňte na Alexandra, Williama Wallace a na generála Maxima. Největší hrdinové byli dva barbaři ze země galského kohouta. Jeden z nich je ,,chlapík větších proporcím", před kterým by jste jeho postavu nehodnotili ani za zlaté prase, protože je vyzbrojen nadlidskou silou, když jako malý políbil dno kotle s kouzelným lektvarem. A druhý je prcek, který je chytřejší než liška z nejbližšího lesa. V tomto díle se dva pojídači kanců vydali přes velký kanál, aby ukázali Britům, jak se správně dává někomu do čumáku a přesvědčili nás o tom, že Římané dobývali svět a stavěli Hadriánův val jen pro to, aby mohli zabavit všechno galské víno. Tento díl je ozdoben slušným humorem, který si utahuje z britské škrobenosti a stereotypů. Animace je skvělá, ale někdy se zbytečně zaměřuje na detaily a záměrně tak neukazuje, co se děje. Jinak tomu nemám co vytknout. ()

Stanislaus

Nevím proč, ale kdybyste mi tohle pustili před pěti lety, bych byl plný elánu. Ten však za ty roky vyprchal. Žel bohu vidím jen průměrný snímek, který nijak extra nevybočuje z řady. Pro příznivce Asterixe to jsou hody. Pro mě jen tuctový animák. Na druhou stranu musím říct, že se mi líbil starověký Londýn (téměř dřevěný Big Ben a Tower Bridge) a elegantní vsunutí čaje jako národního anglického nápoje nebylo též tím nejhorším nápadem. ()

anderson

TELEVÍZNA PREMIÉRA NA STV: STV 1 = 2.1.2015, réžia slovenského znenia (ATTACK pre MARKÍZU) = MARTIN HOLLÝ (2.1.2015) ()

ScarPoul

Ja som na komiksoch asterixa a obelixa vyrastal a som veľmi rád že som zohnal toto dielko. Je to fantastické balansovanie medzi absurditou a humorom a funguje to fantasticky. Animované rozprávky o asterixovi sú o dosť lepšie ako ich filmový bračekovia a aj keď toto nie je dvaásť úloh pre asterixa stále je to fantastický diel, ktorému by neuškodilo dvatsať minút na vyše ()

BoPo

Animovaná klasika. Pre všetky vekové skupiny. Mal som to rád ako dieťa a v dôchode si to určite pozriem s radosťou zas. Len ešte netuším v akom formáte. ()

maseer2

zábavný a roztomilý Asterix, který si dělá legraci z britských tradicí :) "-řeknu ti, Caesare, už mě to vážně přivádí k šílenství.. ti Britové to každý den zabalí o pátý.. -a to tedy nebudou bojovat až do zítřka? -ó né, Caesare, mají volno až do pondělí.. -cože? -ano, oni tomu říkají weekend.." ()

Marek1991

Niekedy vyznie spojenie minulosti a súčasnosti komicky, niekedy nevkusne a niekedy je to v pohode. Teraz myslím, že to ani neuškodilo a ani neskrášlilo, bolo to fajn, no čakal som viac po takom filme Dvanásť úloh pre Asterixa. Tých zaujímavých motívov tu podľa mňa nebolo nejak veľa a ani zábavných scénok som sa veľmi nedočkal. Animačne približne tak ako to mám rád, čiže celkovo ako film je to pre mňa solídny priemer. ()

liquido26

" Ti Britové jsou ale blázni." :-) Zatím nejzábavnější Asterix, jakého jsem viděl. Současná britská mentalita skvěle zamontována do úplně jiné doby. Prostě bomba :-) ()

corpsy

Filmy o Asterixovi - tie staršie - boli stále na tom vyššom stupni kvality ako iné animované snímky. Je s ním totižto stála zábava. ()