Asterix v Británii

• Francie Astérix chez les Bretons (více)

Maličký Asterix a jeho mnohem větší kamarád Obelix, bojovníci z poslední galské vesnice, stále svobodné po římské invazi, se vydávají na výpravu, aby doručili sud slavného kouzelného lektvaru od svého druida, který má pomoci Asterixovu bratranci v Británii bojovat proti nájezdu římské armády. (TV Minimax)

dozana

Zase jeden z povedených dílů Asterixe a Obelixe....v británii je s nimi zase zábava....a konec psaní je pátá a já musím na horkou vodu..... ()

Prochy38

Asterix nikdy nebyla série úplně mojí krevní skupiny. Ale tento díl patří určitě mezi ty nejpovedenější. Škoda, že ten Caesar tam byl tak málo. "Přišel jsem, viděl jsem a nevěřil vlastním očím!" :)) ()

mortenka

Komixy s Asterixem mám moc ráda, přečetla jsem snad všechny, ale filmy mě zas tak nenadchly. Sice je tenhle díl věrná kopie komixu, ale kouzlo to jaksi ztratilo.. ()

peetriss

Animovaná série o Asterixovi a Obelixovi u mne bezesporu patří mezi největší legendy animovaného filmu. A asi nikdy z ní nevyrostu. Jejich britské dobrodružství je postaveno na famózním popichování britských zvyklostí a šťouchání do povah konzervativních a suchých Britů, které dokáže rozesmát i po stém shlédnutí. ()

Paldiny

Najvyrovnanejší a najdospelejší z Asterixov. Sympatické prostredie, všade hmla, dážď a teplé pivo, jednoducho nič pre Frantíkov, ktorí sa vydali na pomoc bratrancom z Británie. Vtipná konfrontácia dvoch odveky znepriatelených krajov je cítiť a moc dobre sa na to pozerá. Fungujú prakticky všetky, dokonca aj opakujúce sa fóry (šmykľavá podlaha), nechýba tiež vypointovanie podaktorých (čajové lístky). Zachytil som narážky na staré diely (chudáci piráti) a moc potešilo vyústenie príbehu s posolstvom „viera v seba samého silnejšia než kúzelný lektvár“. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "Prišiel som, videl som a neveril som vlastným očiam."     Asterixove príbehy ma nikdy nebrali, takže ani trochu nezdieľam to všeobecné nadšenie tu na ČSFD (je inak zaujímavé, ako diametrálne sa líši tunajšie hodnotenie od hodnotenia na IMDb). Dokážem ešte oceniť celkom peknú výtvarnú stránku (hlavne vykreslenie prostredia, napr. lesa a domov) a aj peknú hudbu známeho skladateľa Vladimira Cosmu (veľmi pekná je i titulková pieseň "The Look Out is Out" skupiny Cook da Book), nie však už ten prostučký príbeh, otravne doslovné dialógy a predovšetkým nie ten jednoduchý humor, ktorý mi pripadá pramálo vtipný (založený dookola na tom istom, hlavne na trieskaní sa po gebuliach). Pobaviť ma dokázalo len zopár vtipných scén (vyslobodzovanie z veže, psík s elixírom) a zopár narážok na britské stereotypy (najmä na ich povestnú kuchyňu).     "Kopni to pivo do seba, než ti vychladne." ()

GreatestFan

Skvělá zábava, kterou stojí za to vidět ,,Ten mud je sůj.. teda ten sud je můj'' a spoustu dobrých hlášek jsou v tomto dobrém starém animáku s poněkud lacinou animací. Piráti, římani atd jsou super... ()

El Loco

Z tejto časti mám trochu zmiešané pocity...Je to už dobrých 15 rokov, čo som to videl naposledy, no vtedy sa mi to zdalo originálnejšie a vtipnejšie a na druhej strane, asi je to, s ohľadom na cieľovú skupinu divákov, logické....Objektívne však treba priznať, že pravidlo „stokrát omieľaný vtip už nie je vtipný“ sa tu priam ukážkovo uplatňuje....Sem-tam sa objaví nejaká lastovička v podobe nerecyklovaného gagu (v iných častiach AaO) ako napr. striktne dodržiavaný tea-time počas boja, strety s pirátmi, či scénka s totálne naslopanými Rimanmi, no vyššie uvedená neoriginálnosť a infantilnosť zrážajú v mojich očiach kvalitu tohto dielu. ()

Kratoc

Nejlepší Asterix, ty novobobé nemají už to kouzlo. Vtip za každým dialogem i když Italové (potažmo Římané) musí mít úsměv poněkud pokřivený ;) ()

waits

Směle se může dívat i ten, kdo říká, že kreslený komiks je nenahraditelný. Lamsweerde tuhle podívanou připravil citlivě o předloze, s vtipem a noblesou. Vedle Luckyho Luka a bratrů Daltonů je tenhle film jedním z mála, který pouštím dětem i několikrát do roka. Od počátku, ve kterém Britové popíjejí horkou vodu s mlékem o páté a dodrržují víkend až do konce je to vkusná a zábavná podívaná pro všechny. ()

reich

Druhý můj nejoblíbenější Asterix a Obelix, kteří se vypraví na pomoc Asterixově příbuznému v Británii. Film je naprosto geniální, opět skvělý český dabing a nařachaný vtipy. 95%  ()

Czernozub

Konfrontace Francouzů a Britů tentokrát neskončila válkou, ale asi nejhumornějším animákem co znám. Je to film mého dětství, na něm jsem vyrostl a doteď jsem ho schopný téměř celý odcitovat. ()