Asterix v Británii

• Francie Astérix chez les Bretons (více)

Maličký Asterix a jeho mnohem větší kamarád Obelix, bojovníci z poslední galské vesnice, stále svobodné po římské invazi, se vydávají na výpravu, aby doručili sud slavného kouzelného lektvaru od svého druida, který má pomoci Asterixovu bratranci v Británii bojovat proti nájezdu římské armády. (TV Minimax)

RadimFišer

Tak jsem se právě konečně dodíval na Asterixe v Británii a jsem si jist, že je to nejzdařilejší kousek, jaký jsem měl dosud příležitost vidět. Dokonale vychytaná výslovnost v anglickém jazyce. Animování nádherně beroucí dech. Ta krása, to dobrodružství, ten boj, te úžas. Dojalo mě to. Asterix se svým lehce boubelatým přítelem Obelixem se nudí u nich na malém poloostrově, protože římané bojují v Anglii. Až do té doby, než přijde žádost o pomoc v podobě slušného angličana, který je prosí o omluvu, ale potřebuje jejich zázračný nápoj. Sám ho ale v sudu neunese a tak se mu ujme pomoci Obelix. Jdou cestou necestou, potkávají piráty, opijí se, římané jim ukradnou sud, poté ho ukradne zloděj a tak to jde až se soudek rozbije někde v Temži u londinia. Co by ale neudělal chytrý Asterix, kdyby neuvařil normální čas a nepřesvědčil tyto statné brity, že je to úžasný nápoj.Tímto způsobem tak odstraní římské nebezpečí a oslavují a slaví. Bohužel však Obel spěchá domů, protože má hlad. Inu, velké prase s omáčkou není tak dobré jako doma. Nakonec snad ještě doplním, že piráti radši probořili trup, než aby s nimi měli opět tu čest. A tady to končí. Krásné, zachoulené a působivě dojemné. Nemohu dát podle svého hodnocení pět, neboť jsem v tom nenašel žádný hlubší význam pro svůj život. ()

grerar

Bohužel jsem to viděl jako komix, takže některý části filmu to snížilo. Na druhou stranu je to pořád "klasika". Vůbec to není špatné, i když pro mně jsou lepší Úkoly. Jsou to lepší 4*. ()

Pidzey

Nejlepší Asterix. Asterix je pro mě srdeční záležitost i přes to že jsem si knihy začal shánět až nyní(což je peklo). Tento díl je nejlepší z mnoha dúvodů…má nejlepší kresbu,je asi nejrealističtější,a je tu hromada pro mě legendárních hlášek a vtípků…např.“Zapiš písaři..Přišel jsem,viděl jsem a nevěřil vlastním očím.“ Nebo best vtip…“Máte tu často tak hustou mlhu? Ne,mlha není jenom když prší.“ 10/10 ()

SirJames

"Je to pivo dost teplé? Nechceš, abych ti ho ještě trochu přihřál?" "A je tu naše specialita, kanec v mátovém sosolu!" "Bojujte srabi! Nemůžete si přece jen tak přestat!" legendární... ()

tragos

Bijte mě, řežte mě, hoďte mě Galům, ale mně se víc líbí hraná verze :) (mluvím o prvním filmu, druhý byl propadák). ()

Pradlík

Asi druhý nejlepší Asterix charakterizuje ten impulzivní ostrovní národ na západě Evropy a samozřejmě jejich podivné zvyky. Spousta vtípků, skvělý dabing a již zmíněná dokonalá charakteristika Britů a skvělé scény v čele se závěrečným ragby turnajem nebo návštěvě vinného sklípku. Caesar: Zaznamenej: Přišel jsem, viděl jsem a nevěřil vlastním očím! ()

Heroine

Jeden z těch animáků, který baví děti i dospělé. Je to vtipné, rychlé, na můj vkus možná až moc rychlé, ale je sranda to sledovat. ()

Evander

Parodie na britské zvyky v podání Asterixe a Obelixe, to je velká zábava. Pro mě pravděpodobně nejlepší díl. 80% ()

pravo

Pozitíva : 1.) hlavne postavička Obelix dokáže takmer zakaždým rozosmiať. 2.) zaujímavá paródia Angličanov. 3.) účinky alkoholového opojenia u Rimanov a Obelixa. Negatívum : pomoc Angličanom v boji proti dobyvateľským Rimanom sa obmedzuje iba na akciu so sudom a záverečná bitka je naozaj kraťučká. ()

Filmárik

Výborné spracovanie rovnomenného komiksu . S papierovou verziou tá filmová sedí viacmenej presne s viacerými pridanými scénami kôli dlhšej (ale aj tak krátkej) stopáži. Takže opäť nieje núdza o hromadu pohotových gagov a vtipných dialógov ( zpanikárený rozhovor fenického kapitána s posádkou nemá chybu ).Čiže celkovo opäť kvalitný oldschol kreslený film. ()

Jeand´Boa

Krásný příklad toho, jak si lze vkusně tropit legraci nejen z těch bláznů Římanu, ale rovněž ze zvyklostí ostrovního národa, který - ač evropský - se od kontinentu v mnohém liší a který nám v mnohém musí připadat podivný...a kdo jiný by jim to měl naservírovat než Francouzi?...a kdo jiný z Francie než právě naši oblíbení hrdinové?... ()

zekkx

Jako bych viděl naprosto jiný film než ostatní zde. Asterixe (kór toho kresleného) mám rád, ale u tohoto filmu jsem se téměř nezasmál. ()

kilobyte

"Tady nejsou dva tlusťoši, jenom jeden a ten není tlustej." Pro mě je tenhle díl spolu s výletem do Egypta nejlepší. Obsahuje spoustu super hlášek, intelektuální diskuse na téma čerstvosti ryb, školení nových pirátů v přepadávání lodí a výborný útěk z vězení. Prostě vše, co Asterix má mít a možná ještě víc. :D ()

Arequipa

Jó, to by nebyli frantíci, aby si nechali ujít příležitost utahovat si ze svých sousedů za kanálem La Manche - námořní bitvy, hledání toho správného sudu Římany nebo ragbyový zápas. 12 úkolů bylo jen o maličko lepší. "Přišel jsem, viděl jsem a.... nevěřil svým očím!" ()

FireTight

Dřív mi tenhle díl připadal ze všech nejslabší, jenže když jsem se na něj díval pořád znovu a znovu, začal jsem jej postupem času milovat... :D Zpracování anglické kultury do podoby antiky má opravdu něco do sebe, i po těch 24 letech. "Fuj, to je hnusný!" "Co? Zdá se ti to pivo málo teplé, synu? Mám říct kuchaři, aby ti ho víc přihřál?" ()