Asterix v Británii

• Francie Astérix chez les Bretons (více)

Maličký Asterix a jeho mnohem větší kamarád Obelix, bojovníci z poslední galské vesnice, stále svobodné po římské invazi, se vydávají na výpravu, aby doručili sud slavného kouzelného lektvaru od svého druida, který má pomoci Asterixovu bratranci v Británii bojovat proti nájezdu římské armády. (TV Minimax)

Ehax

Po mnoha letech jsem si chtěl oprášit své vzpomínky na Asterixe a Obelixe a proto jsem se šel podívat na CSFD. Jaký díl je dobře hodnocený na CSFD. Začátek se začal vyvíjet slibně skvělá hudba a i docela dobře ozvučení skřípaní vrátek od domku a štěkání Idefixe. A také na mě příjemně působilo pěkně vykreslená krajina, pár vtípků a to asi bylo vše. První čtvrthodiny jsem se náramně bavil i přesto že se tam neukázal ani jeden z hlavních hrdinů. Ale zbytek filmu byl zdlouhavý a nudný. Takže ode mě 3 hvězdičky čekal jsem něco víc. ()

katuuuska

Pro mě nejslabší Asterix. I když má pořád skvělý hlášky, tak ty bohužel neutáhnou celej film a docela jsem se místama nudila. ()

anyonecek

Asi nejsem tak obeznámen s tradicemi Británie a podle toho co tu všichni píšou je to asi chyba a spousta vtipů mi nedávala smysl. Každopádně pár sem jich pochopil, ale to mi nestačilo na nějaký skvělý filmový zážitek, abych tenhle film vyzdvihoval někam do vejšek. ()

JosefTomas

Prozatím vrchol animovaného Axterixova dobrodružství, kterému absence písní prospívá a díky tomu může stopáž okořenit o vynikající fóry, spojené s naprosto úžasnou animací. 80 minut krásné zábavy, při které se nedá nebavit, není-liž pravda. Nápadů požehnaně, děj utíká nehorázně kupředu a kdo by to byl řekl, že running joke v podobě pirátů se mi ještě neomrzí. ()

ali-n

„Zaznamenej: Prišel jsem, viděl jsem a nevěřil jsem vlastním očím!" U mňa podobne ako u Cézara. Veľmi zábavný a trefný 2D animák, plný humorných scénok (ochutnávka gálskych vín) a vtipných hlášok. Milá a veselá ústredná pieseň, ktorá sa ťahá celým filmom. Bolo fajn si pripomenúť Obelixov apetít a prebornícky štýl veslovania. „Do záchranejch člunů!" „Jakejch člunů? Já je prodal." „Za dobrou cenu?" MOJE NAJ - Definícia Veľkej Británie: ostrovná krajina, hlavné mesto Londýnium so známymi slnečnými hodinami na veži, neskôr nazvanej Big Ben, krajina pestovaných trávnikov a radovej výstavby, nápojov ako teplé pivo a horúca voda s mliekom, inteligentnej hry s loptou v tvare olivy a hmly. Teda pokiaľ neprší. ()

SB

Dobrých frků hodně, ale taky hodně slabých až kýčovitých míst, animace na můj vkus docela vulgární... Slabé 3 hvězdy. Oprava: Snižuju, proti Překvapení pro Césara je to prd - 2,5 *. ()

mr.bredok

Animovaný Asterix je podívaná, kterou si užívám se čtyřletou dcerou a mám jí při tom co vysvětlovat, protože se stále vyptává: Co je to Británie, co je to říman, proč se ti pánové pořád perou atd...Jsem nadšený, že zíbava mého dětství je teď zábavou mého dítěte...No a navíc jak vidíme Obelixe dostaneme oba hlad a pořádně se nacpeme nějakýma těma kancema.... ()

megajalec

Videl som aj lepšie diely Asterixa. Tento ma zaujal britskou kultúrou a narážkami na ňu (5 hodín, cesta v druhom pruhu, teplé pivo...). Britániu mám rád, Asterixa takisto, takže sa prikloním k lepšiemu hodnoteniu ()

Stanmi

Ti Britové jsou blázni...- Jeden z nejlepších komiksů od pánů Goscinnyho a Uderza se dočkal věrného zpracování a dal vzniknout jednomu z nejlepších animovaných filmů všech dob, samozřejmě v doprovodu s výtečným českým dabingem... Hrrr na ně! ()

Dr.Bishop

Bez debat nejdokonalejší parodie na anglické zvyklosti ever-recorded. Jedna hláška stíhá druhou a vy nemáte čas dýchat, pít, vyměšovat, cokoliv. Jen se smějete. Snad první animák, u kterého jsem doslova "řičel" smíchy..."No tak už dost, co se zase crátit do bitvy?! - Milý hochu, je pět hodin!" "Doufám, že už konečně začne mluvit, dělají hrozný rámus" "Tady nejsou dva tlusťoši, jenom jeden a ten není tlustej!!"...:)) Masakr. 100% ()

martins

Solidní film o Asterixovi, ikdyž Překvapení pro Cézara a Velký boj jsou o chlup lepší. Poprvé viděno na Filmnetu někdy začátkem 90.let v angličtině, byl to první Asterix, kterého jsem viděl, český dabing je o hodně mladší, vcelku vtipné hlášky, bitka na lodi s Římany a hlavně scénky s piráty, patří k tomu nejlepšímu v celé filmu. ()

blondboss

Na animák som sa naozaj veľmi slušne pobavil. Určite jedna z najlepších častí celej série. Škoda, že v tom čase ešte neboli tak vyvinuté grafické prvky, ale komiksovo spracované skvelo. Asterix a Obelix v plnej pare útočia na bránice, a to je hlavný zmysel celej série. Tejto časti sa to ale podarilo jedinečne s množstvom hlášok a vtipných situácií. 75 % ()