Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Sluti

Jako milovník prvního dílu jsem tomuto filmu vždy křivdil, že to prostě "není ono". Po shlédnutí crossoverových filmů AvP si sypu popel na hlavu. ()

MAXIKILLER

Samozřejmě se nejedná o tak kultovní záležitost jako je jednička, to snad ani nejde. Ale já se bavil, a to královsky. Džungle je protentokrát vystřídána vřavou velkoměsta, a musím podotknout, že rozhodně pro dobro věci. Kdyby se jednalo o samostatný film, vyjímal by se Predátor 2 důstojně v červených číslech. Takhle ale ani skvěle hrající Glover s Paxtonem prostě bohužel nešahají Arnoldově partě ani po kotníky. Holt když jednička nastavila laťku tak vysoko, těžko se to překonává. Jinak je to ale syrová akční žánrovka 90.let, které by se dnes měli schovávat v trezorech a střežit jako oko hlavě, protože jednou se na takovéhle filmy bude vzpomínat se slzičkou v oku. ()

Cazzysvjet

Stejně jako u vetřelců i pred 2 předchůdce vylepšuje. Nápad výbornej. Bill Paxton skvělej. Danny Glover taky. A K.P. Hall ovšem také :) . Viděl jsem to taky snad 20x. Neomrzí. 90% ()

LencaN

Dvojka se mi líbila o trochu víc, nemůžu si pomoct. Děj byl zajímavější, hezky se do toho pletli i federálové, hlavní hrdina mi byl sympatičtější než nabušený Arnold. Líbilo se mi, že dali predátorům schopnost uznat zásluhy nepřítele a slitování nad těhotnou ženou. Plus měli vylepšenou termovizi nebo spíš používali několik různých filtrů, nevím :) a nemohl chybět přenosný operační sál. Vraždění tady ve dvojce mi přišlo zajímavější a bude to znít divně, ale svým způsobem kultivovanější a preciznější, jak ze strany predátora, tak ze strany poldů. Ale na 5* to stejně nevidím. ()

PeteBuck

Ja si myslím, že tento film je naozaj slušný. Bolo treba presunúť dej do LA, aby to bolo niečo nové. Predátora už poznáme, vieme, o čom to bude. Danny Glover sa toho zhostil slušne. Možno je to moje hodnotenie trochu nadsadené, ale 3 hviezdičky sú pre tento film málo. Rozhodne slušný akčný film, celkom pekné pokračovanie. Dosť potešili také vedľajšie úlohy ako Gary Busey a Bill Paxton. Ešte stále to má niečo do seba. Dej slušný, mŕtvych tiež dosť, spád, napätie, akcia. Fajn. Škoda, že to zbehlo do sračiek typu Alien vs. Predátor. ()

halberdier

Pro mě na stejné úrovní jako jednička. Přenesení děje z džungle do parného velkoměsta bylo geniální a logický tah. Predátor tak má daleko větší pole působnosti a tvůrci mohli přijít s mnoha skvělými nápady (metro, jatka). Postava Predátora je mnohem propracovanější než v prvním díle a potvrzuje, že patří k nejlepším filmovým mimozemšťanům. Danny Glover je úplně jiný typ než Arnold a popravdě se do tohoto dílu hodí mnohém víc. A všemu nasazuje korunu geniální Silvestriho soundtrack (ještě lepší než u jedničky), který patří mezi vrcholové díla filmové orchestrální hudby. ()

Jayk19

Změnu Arnieho v Dannyho Glovera beru jako vcelku logický krok.Přece jen je malá šance že by se opět ti dva střetli,navíc by hned všichni v okolí hrdiny hned věděli o co jde.Ve městě je ještě tíživější situace.Predátor se má kde schovat,je zde mnoho civilistů a policista není na tom jako člen komanda.A proto ač už tu je predátor po druhé,jedná se pořád o skvělou zábavu s velmi luxusní finální honičkou a soubojem.Nechci se rouhat a tvrdit zda je lepší jednička nebo tento počin a tak tiše ohodnotím všemi pěti.... ()

punco

Škoda že sa režisérovi nepodarilo vybudovať tiesnivejšiu atmosféru, ako napr. snímok Split second, podmienky na to mal parádne,( mesto, tma, príšera). Po výbornej a už kultovej jednotke som predsa čakal viac šťavy a depresie.Každopádne sa ale nejedná o zlý film to vobec nie, ale jednoducho na staršieho brata sa nechytá. ()

Ace.A.T.L.

Tohle pokračování je fajn, ale je to hodně po jedničkou. Je to takový nemastný, neslaný, ale celkově to je dobrý. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Gregor_Samsa

Ikonická devadesátková záležitost, která mě v té době minula. Arnieho první díl jsem viděl vícekrát, včetně obnovené premiéry, ale k druhému dílu mi to trvalo dvacet let od jeho vzniku. V Cinemě tenkrát dávali 60% či dokonce 40% nebo jak, ale myslím, že to nakonec není tak špatnej biják. Jeden z těch akčnáků, které i po letech mají své kouzlo, dokonce možná více, než tenkrát. Začátek zbytečně natahovaný, ale pak se to rozjede. Danny Glover není Arnie, ale i tak je to celkem povedená devadesátková záležitost, hejno Predátorů na konci překvapí, Gary Busey slizký jak v Přepadení v Pacifiku, Jamajčani blázněj jak v Marked for Death, ale nakonec se to všechno semele pěkně povedeně a můžeme se těšit na další díl franšízy. K dvě a půl hvězdám přidávám ještě půlku za kultovnost a nostalgii po osmdesátkovejch devadesátkách... [60%; 2017-02-05 Home sweet home] ()

PatrikP4

Opět nostalgie, pro nás to bylo horší že se to dělo ve městě, jestli jsme po jedničce měly občas zlé sny, po dvojce jsme nechodily ani radši spát... ()

kritkMd

Jednička je jednička a tu nic nepřekoná. Arnieho jako herce zbožňuju i když přiznám se že si myslím že tomuto filmu prospívá nové obsazení. Taky ,chtěli byste aby se Arnie honil s predátorem po městě když ví jak ho přemoct a je tam banda policistů a vojáků? To by měl film 20minut.. Ne Danny Glover a jeho parťáci tomuto filmu prospívají. Sice ve městě lov není tak záživný jako v džungli, ale je taky dobrý, třeba ve čtvrti kde žijí drogové kartely a kam by se policista neodvážil. Nebo když jede policista v metru kde nefungují světla nebo v uličce s magorem. Jinak je to prakticky jednička až na to že tady se do toho míchá police a drogové kartely takže to nejdříve vypadá jako by vřaždili oni, ale máte tady takovou jistotu že to nebude tak hrozné, že když se něco stane tak lidé zakročí nebo pomůžou, narozdíl od jedničky kde byli sami v džungli. Film nemá žádný problém s audiem a vizuálem. Scénář mi přijde smysluplný a dobře napsaný, někdy se i utrousí vtip. Samozřejmě nechybí hororové prvky ale ty jsou druhotné hlavní je akce. Kevin Peter Hall je v roli predátora stále dobrý, když měří více jak dva metry, člověk se ho potom musí bát ještě více. Shrnutí. není to jednička ale je to taky dobré. ()

FireOfFilth

No nevím no, po jedničce je toto dost slabota. Danny postava je fakt strašná, šílenej detektive/policajt, který je fakt jak utržený ze řetězu. Pak tu máme roličku Billa Paxtona, která je opravdu komicky divná. Zlatí Vetřelci. Celkové chování jednotlivých postav je opravdu zarážející. Si přijdou do nějakýho apartmánu, kde visí lidi staženy z kůže a oni se tváří skoro jako kdyby to bylo na denním pořádku. Sice je to z devadesátých let, ale CGI efekty nevypadají úplně dobře v některých momentech. Co film zachraňuje je konec, který není vůbec špatný. ()

Skylwalker42

Vůbec nechápu onu nedoceněnost. Dle mého jde o naprosto výtečné pokračování. Glover je uvěřitelný drsný polda a Predator má více prostoru. Silvestri odvádí opět skvělou hudební práci. ()

KaKKashi

Kamarád stále tvrdí, že se mu dvojka líbí víc. Mě ne, i když musím uznat, že atmosfera je zajímavá. Rozhodně jsem rád, že je napadlo změnit kulisy, protože znova to samé v jungli bych určitě nechtěl. A kdyby nebylo druhýho dílu, nebyl by dostatek zbraní pro Herní serie s Predátory. Takže za mě lepší tři ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)