Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

Doudis19

Příjemně děsivější animák, který ačkoli není přímo pro ty nejmenší, otrlejší popřípadě odrostlejší děcka budou nadšeni. Škoda jen, že se Koralína vydala cestou dětské fantasie a neodvážila se vkročit do zajímavějších vod sci-fi a fantasy. ()

AntonG.

Zajímavý animák, z něhož jde cítit autor předlohy Gaiman na sto honů. Avšak jsem trochu na rozpacích, pro koho je vlastně určený. Pro děti je Coraline příliš děsivá, pro dospělé zase příliš pohádková, sem tam dětinská. ()

David.Darco

Nech si hovorí kto chce čo chce, všetko čo Laika vypustí na tento svet je vizuálne natoľko atraktívne a jedinečné, že aj keby sa jednalo o ten najprimitívnejší scenár, oplatilo by sa ten film vidieť. Koralína sa síce pohybuje po scenáristickej stránke v bezpečných vodách, i tak ide o takmer dokonalý zážitok pre diváka akéhokoľvek veku. Veľmi silné 4* ()

filmmovier

Skvělá atmosféra, výtečná vizuální stránka, lahůdkové finále. Nádherná bizarnost, která pro děti do šesti let určitě není. Na Burtonovy animáky ani Ukradené Vánoce se Koralína sice nechytá, je i o něco méně poutavá, ale vtip a napětí v ní rozhodně nechybí a pobaví se u ní všechny věkové kategorie. Krásná bizarnost! 80%. ()

markuc

Krasna loutkova animace dela z tohoto dila velmi netradicni pocin, Gaimanova knizka ziskava (hlavne diky Selickovi) nevidanou vizualni podobu, bohuzel tim ale klady tohoto filmu konci. Selick neumi ostatni aspekty filmu, nezvladl rezii, jeho bezmezne tvurci schopnosti na poli vizualnim jsou jiste pusobive, ale pribeh je celkem slaby (neco od Gaimana jsem cetl a v knize toho bylo urcite vice, nez Selick nakonec natocil) a Selick krome graficke stranky filmu vlastne docela pokulhava - potrebuje nad sebou proste tvrdou filmovou ruku, treba takoveho Burtona. ()

JimmyII

Vizuálně strhující mysteriózní horor pro děti i dospělé má vše, co má takový animák mít... Vtip, dobrý příběh (to jsme věděli - Gaiman je borec), sympatické postavy, atmosféru a hlavně geniální výtvarnou stránku, však je taky režisérem Henry Selick. Film jsem si vážně užil, utekl rychle a celý večer jsem o něm přemýšlel... Čtyři hvězdičky a jedna za možnost vidět ve 3D. ()

LordSnape

Selick se zkrátka neubránil inspirací Burtonovými klasikami a tak Koralína na mě po vizuální strámce působila celkem dobře i když trochu neoriginálně. Ale to film nezachrání od trochu přehnaně dětského scénáře plného infaltivních scén v přestřelené délce. K tomu všemu Koralína jakožto postava mi přišla děsně nesympatická a závěrečné osvobozování od zlé čarodějky až příliš jednoduché a rychlé. Tak či tak, snaha se cení. ()

st.jim

Po vizuální stránce je to opravdu parádní podívaná. Po příběhové stánce je to bohužel horší....taková klasická pohádka. Jsem docela zklamaný, protože jsem se na Koralínu celkem těšil. :-( ()

Avathar

Veľmi príjemná chuťovka. Knihu Neila Gaimana som čítal už dosť dávno, ale myslím, že on sám sa za túto adaptáciu vôbec nemusí hnevať. Bolo zachované všetko podstatné a to tak po dejovej stránke, ako po tej atmosférickej (hoci je pravda, že predloha bola možno trochu viac hororovejšia). A tým sa dostávam k hlavnému plusu filmu – atmosfére. Tento film je v podstate rozprávka, avšak natočená presne v tom duchu, v akom sa rozprávky kedysi niesli. To znamená, že sa nevyhýba ani niektorým ponurým, či hororovejším scénam a svojim ladením sa približuje niektorým klasickým dielam napríklad Hansa Christiana Andersena či bratov Grimmovcov. A to ma v dnešnej dobe, plnej vypreparovaných 3-D animákov a infantilných pesničiek veľmi potešilo. Musím pochváliť aj hodiacu sa animáciu, veľmi ma zaujala aj hudba a jej príjemné magicky-mysteriózne melódie vhodne dokresľujúce dianie. Vôbec celá výtvarná stránka filmu je úchvatná. Rovnako pozitívne hodnotím aj spomínanú vernosť predlohe – celé to doslova prekypuje fantáziou a nápadmi. Je pravda, že hlavná dejová kostra nie je príliš originálna, čo však mne osobne príliš nevadilo – ani v predlohe ani vo filme. Takže spokojnosť, rozhodne odporúčam. Zatiaľ dávam silné štyri hviezdičky (s tým, že hodnotenie možno pôjde vyššie), pretože aj napriek skvelej temnej atmoške to mohlo byť ešte o ždibec hororovejšie a tiež v závere sa mi zdalo, že sa všetko poriešilo tak trochu narýchlo – pokojne by som prijal aj dlhšiu stopáž.____Po druhom pozretí predsa len dávam absolutórium. Vychutnával som si každú minútu. Selick je borec. ()

Samuel7

Příběh o Koralíně je krásně tajemný a poetický, okolí skvěle stylizované a ve výsledku to na mě poměrně silně zapůsobilo, ač jsem k filmu zpočátku přistupoval značně skepticky. Po letech je tu animovaný film, který se u mě vyrovnal snímku od Pixaru, letos ,,Up". ()

DaUr

A já si od samého začátku říkal, že mi to něčím připomíná Nightmare Before Christmas. A ejhle, on to natáčel stejný režisér. Trhaná animace, nedokonalé, leč charismatické postavičky a celková temnota, místy sklouzávající až k lehkému hororu, jsou aspekty které onen legendární muzikál lehce připomenou, zátiší vyrobené z dýní a protáhlé končetiny hlavní záporačky pak detaily, které nás v tom dojmu utvrdí. Ale proč ne, pokud nejsou vyloženě samoúčelné, mám odkazy na filmy ve filmech vcelku rád. Samotný příběh je nápaditý a originální, jak vzhledem a jeho autorovi (N. Gaiman) už dopředu tušíme, všechny charaktery jsou solidně propracované a dle potřeby sympatické nebo odpudivé a až na mírnou ztrátu tempa v závěru film příjemně utíká, takže pod 80% jít nelze. ()

Mrkvič

Vidět Koralínu jako malé dítě, tak by se mi asi nesmazatelně vryla do paměti podobně jako staré ručně animované české pohádky (např. Pohádky tisíce a jedné noci). Klobouk dolů před úžasnou animací, která je nádherně hravá a osobytá. Kdybych si to nedohledal, tak bych si myslel, že je vše tvořeno na počítačích, jen s úmyslem aby to vypadalo tak loutkově. Příběh je také fajn a klidně mohlo být vedlejších odboček více. Bohužel už ale nejsem dítě a pro silnější zaujetí by film musel být buď vtipnější nebo strašidelnější. Takhle jsem na chvilku i usnul a z výsledku si odnesu hlavně ten úžas nad báječnou animací. Jen přítelkyni jsem bohužel moc radost neudělal, protože to bylo na ni moc strašidelné :) ()

Ryuuhei

Asi ten nejvíce psycho animák, co jsem zatím viděl. Bohužel ze začátku trochu táhlý, takže se výsledná stopáž sahající sotva přes hodinu a půl zdála až nekonečná. Ale v druhé půli to nabírá pořádné grády, kdy jsem musel ocenit celkový nápad a zpracování, které jak jsem už naznačil, je poměrně hodně psycho, kdy se vůbec divím, že se to ještě řadí k rodinným filmům. ()

Lachtaan

Jestli hledáte netradiční žánr, který dokáže v jakékoliv podobě skutečně uchvátit, jste zde správně. Večerní animáky mě nakoply u skvostu Mary & Max a nezklamaly v jediném kousku zážitku ani v případě Koralíny. Neskutečně zajímavě natočené dobrodružství, ze kterého šel mráz po zádech i očekávaný strach. A to jsem se na film díval za nejjasnějšího světla v nejjasnějším období v roce. REWATCHED 9.3.2019: Po delší odmlce jsem si tenhle skvost chtě nechtě musel dopřát znovu. A pořád mě hlavně hudba svázaná s animací celou dobu "učarovávaly". Těším se, jak se v tomto burtonovském stylu vyvede letošní Addam's Family. ()

terunka003

Strašidelné, napínavé, děsivé, poučné × dlouhé, chvílemi nudné. Nápad to byl věru kouzelný. Příběh ke stylu burtnovskému, Coraline nesmírně sympatická mladá dáma otrávená novým bydlištěm a uražená tím, že si jí rodiče nevšímají. Zažívá dobrodružství v podobě zamčených malých dvířek, za kterými nachází... na to se koukněte sami... Chvílemi jsem dost zívala, ale i tak byla Coraline velmi hezký a zajímavý animovaný film. Zvlášť na konci filmu se bude dít takových věcí, až z toho jde hlava kolem. Některé dveře by radši měly zůstat zavřené.. ()

Cushing

Eklektický animák s hvězdičkou. Vlastně s knoflíkama. Pokud nechcete, aby se děti při promítanání pokakaly, nevoďte je na to. Tohle je lahůdka pro rodiče unavené rodičovstvím, toužící se vrátit pár roků zpátky, kdy sami sváděli s rodiči každodenní bitvy a zdrhali na zdánlivě bezpečná hřiště fantazie. A ta hudba... Heavenly creepy... Dosavadní zážitek roku. ()

lennyd

Když se malá Coraline odstěhuje se svými rodiči do jednoho venkovského domu, určitě netuší, že zde prožije největší dobrodružství svého života. Ba právě naopak, vypadá to tu na pěknou nudu - rodiče jsou až příliš zaměstnaní, dům s nimi sdílí vysloužilý ruský cirkusák (cvičící akrobatické číslo s myšima) a dvě podivné staré dámy. Jediný s kým by se dalo užít trochu legrace, je otravný malý kluk Wybie. A tak když Coraline nalezne v domě malá dvířka, vedoucí do jiného světa, kde je vše barevnější a krásnější, sousedé jsou zábavní a noví rodiče jsou všímavější, začne uvažovat o tom kde vlastně by chtěla být. Ale brzy zjišťuje, že v novém světě je vše jen pozlátko, a že jde o její život i život jejích rodičů... Jakmile jsem se doslechl, že jedna z knih literárního mága Neila Gaimana má být zfilmována, nemohl jsem skoro dospat. Gaimana miluju (teda jeho tvorbu samozřejmě), a jeho Nikdykde je dodnes moje nejoblíbenější kniha. Coraline je jsem (zatím) nečetl, a tak jsem čekal, co z filmu vypadne - a zklamaný jsem určitě nebyl. Už úvodní titulky, kdy i z "obyčejného" šití panenky je udělán pěkný horor, naznačují, že se nudit nebudeme. Atmosféra jako by vypadla z Burtonových filmů, k tomu naprosto úžasná hudba, super. Jen styl animace bych možná zvolil jiný, ale kdoví jak by to potom dopadlo, takže i takhle stačí. Opravdu se těším na zfilmování Nevewhere (Nikdykde).. ()

ivan bohatyr

Pohádka pro dospělé, dobře provedená, slušně vypadající a strašidelná, co víc je třeba? Ale na 5 mi tam přece jen něco málo scházelo. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)