Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

eLeR

U nás doma veľmi, veľmi obľúbené. Famózna hudba. Šitie bábiky na začiatku som videla nejedenkrát. A štýl jedenásťročnej Coraline je výborný. ()

Tommy987

V podstate presne to, čo som čakal. Knižná predloha ma sklamala, no napriek (alebo kvôli?) svojej "tézovitosti" poskytuje pre filmárov/animátorov dobrý odrazový mostík na vizuálne hrátky. A Selick to aj v značnej miere využil, obrazovo je Koralina pestrá a nápaditá, naše oči sa behom 100-minútovej stopáže nemajú kedy nudiť. Takže celkovo sa mi to páčilo trochu viac ako predloha, ale každopádne to nemá ani na MirrorMask (predsa len, Selick je šikovný, hravý remeselník, ale McKean je vizionár), ani na Predvianočnú nočnú moru (tá sa zase opierala o silnejší a originálnejší príbeh a Dannyho Elfmana). 8 / 10 ()

Chrustyn

Henry Selick má bujnou fantazii. Ukázal to už pod vedením Tima Burtona v "Ukradených Vánocích" i v mimořádně špatném "Opoparchantovi". Tentokrát se spojil s dalším fantasy mágem Neilem Gaimanem a natočili loutkový animák pro odrostlejší publikum o tajemném světě, který na první pohled vypadá bezchybně ale skrývá děsivé tajemství. Bohužel ani toto spojení nezaručuje dobrý film. Vizuální stránka je stylová ale rozhodně nestrhne. To by ani nevadilo ale horší už to je s příběhem, který není moc originální ale hlavně není zábavný. První hodinu se nic neděje a hlavní hrdinka si jen užívá svůj imaginární svět s dokonalou rodinou. Ve chvíli, kdy se vše pokazí a vypadá to, že by se mohlo něco začít dít tempo je pořád stejné a jakékoliv napětí naprosto nulové. Překvapivě špatný film, který ve srovnání s fantasií světů Tima Burtona nemá co nabídnout. ()

iamek

Tenhle styl animáku nemám vůbec rád, ale Koralína mě potěšila. Selick má skvělou fantazii a je dobře, že ji může přenést na stříbrné plátno. Potěšil taky skvělý a gotický soundtrack v podání Bruna Coulaise. ()

klerik

Nedávno som videl MŔTVU NEVESTU, a i keď je Koralína menej morbídna, prišla mi omnoho menej rozprávková. Skrátka horor, ktorý akurát (hlavne v závere) rezignuje na tvorbu príbehu a logiku. Ale je tam dievčatko a je to animované, tekže to až tak nevadí. Technická stránka očarujúca, atmosféra solídna, hudba výborná... ()

bassator

Krásně animované, lehce tajemné, trochu hrůzostrašné, ale i krásně milé. Animák jak má vypadat... - 6. 3. 2010 - 1 + 1/3 filmu - 90% ()

marhoul

Parádní animák! Po výtvarné stránce naprosto originální, krásné, ponuré, jemně strašidelné, celkově velice příjemné, tajemné. Coralína patří k mým srdcovkám, čas od času si ji pouštím. ()

mcb

Silent Hill mezi animovanými filmy. Skvostná audiovizuální stránka, ale škoda těch mnoha zbytečně karikaturních postav a nepříliš promyšleného světa. Ten videoherní závěr taky moc nepřidává té od začátku budované znepokojivé atmosféře, která v tom nejlepším připomene Gilliama nebo nějaký gotický horor (samozřejmě v mezích filmů pro dětského diváka). ()

heyda

Obrovské překvapení. Animák s mírně hororovou myšlenkou, fantasticky zvládnutý, parádně napsaný. Tohle jsem nečekal ani náhodou. 90% ()

VenDulin85

Bylo nebylo... do jednoho starého domu se přistěhovala rodina dvou šíleně zaneprázdněných rodičů s malou Koralínou, která nevleze jen tam, kam se nedostane, což jí nezabrání ve vymýšlení způsobů, jak by se tam přece jen dostat mohla.. Jsem moc ráda, že jsem film-pohádku-horor viděla v originále, a už mi začíná být podezřelé, že všechny počiny, kde je skvělá hudba, jsou rovněž.. skvělé. Ztvárněná animace mě zaujala, kdo kdy tvrdil, že loutky s knoflíky místo očí nemohou měnit výraz je.. lhář :-). Jdu na předlohu a doufám, že pak nebudu muset měnit hodnocení. ()

Stanislaus

Na první pohled jsem zde viděl spousty scén, které mi lehce připomínaly jiné filmy. Studna kam hodili klíč mi avizovala Kruh, kovová ruka zas Freddyho Kruegera a jako celek to chvílemi působilo jako mix Alenky v říši divů s ponurou atmosférou Mrtvé nevěsty. Ale co! Já jsem si to užíval. Délkově to bylo vystačující. Hudba skvěle pasovala do daných pasáží a postavičky byly zajímavé až bizarní (zejména pan B a druhá matka). Přemýšlel jsem o 4*, ale já si přidám, protože tenhle animák byl vskutku mým šálkem kávy, plným barevné ponurosti a skvělých momentů. ()

sharky

Pro dospělýho moc dětský (první půlhodina šíleně nudna, humor hodně infantilní a jednoduchej), pro děti moc dospělý (sexuální vtípky, spletitá struktura příběhu, filozofiský podtext, možná až moc děsivý ). V každym případě kouzelná atmosféra, dokonalá animace (bílá prázdnota nebyla nikdy děsivější) a párkrát jsem se zasmál. Hodně těžce vydřených 70% ()

poz3n

Wow na chvilku jsem se vrátil do dětskejch let a jen sem koukal, vtáhnutej do světa Coraline... Musim říct, že kdybych na to koukal jako malej, tak bych pak měl asi hodně dlouho noční můry. Skvělej hlas Dakoty, výborná hudba. Je super, že se něco takovýho pořád dokáže natočit. ()

Pítrs85

Dejte dohromady "temnotu" Selickového stylu animace, vtipnost a až skoro černý humor Tima Burtona, bizarnost a absurdnost tvorby Barryho Sonnenfelda a velkou inspiraci Alenčiným příběhem v říši divů a za zrcadlem a vyjde vám z toho dobrodružství Koralíny ve světě za tajnými dveřmi- jedno z největších filmových překvapení poslední doby. Kdo říká, že filmy pro děti musí být nutně jen "hodňoučké a hezoučké"? A kdo říká, že je Coraline filmem (jen) pro děti? :) ()

SOLOM.

Že Henry Selick umí okouzlit diváky, to nám už ukázal v Ukradených Vánocích. Proto od něj mnozí očekávali něco podobného a svým způsobem se i dočkali. Nebylo to sice bez chyby, ale režisér dokázal stvořit další skvostný kousek, tentokrát podle Gaimanovy knižní předlohy. Zpočátku mě film svým dějem okouzlil (animace velice podařená), později to bylo sice trošku horší (únavnější), ale poslední třetina se svou děsivější atmosférou opět přinesla svěží vítr. Myslím si, že se to bude líbit nejenom dětem. ()

claudel

Posledních několik let jsem příliš animovaných filmů neviděl. I když jsem slyšel chválu ze všech stran, nedonutil jsem se vidět Shreka, Hledá se Nemo nebo Auta. Myslím si, že zrovna Koralína mě nepřesvědčí, abych svoje mezery doplnil. Myslel jsem si, že u pohádek, ať hraných nebo aminovaných, si mohou všichni odnést nějaké ponaučení. To však u Koralíny hodně vázne - měla by si vážit rodičů, kteří si jí vůbec nevšímají, vysloveně na ni kašlou a nevěnují jí ani špetku času? Logicky se nechala zlákat pozlátkem zlé čarodějnice, to asi každé dítě v její situaci. Navzdory hroznému příběhu vizuální stránka byla hezká. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)