Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

trojtmberk

De Niro a Jean Reno coby dva drsný hoši z různých zemí, to už samo o sobě nastiňuje, že by se mohla konat pěkná akční jízda. ()

hans500

Jedinečný thriller + De Niro (skvělý jako vždy) + skvěle natočené honičky + stejně dobré přestřelky + Frankenheimerova dobrá režie = zasloužených 5*. ()

Honzíno

Od Ronina jsem čekal možná ještě o malinko víc. Přesto mě velice nadchl. Tento evropský thriller směle válcuje většinu svých zaoceánských bratříčků a ukazuje, kde je síla tohoto žánru ze starého světadílu. Jean Reno opět exceluje a i Robert De Niro ukazuje, že na tenhle žánr stále má fyzičku. Ještě snad o něco více potěší ten nádech, atmosféra a též obrovsky vydařená, místy hodně mysticky zahalená režie, která dokonale dotváří obraz naprosté nevědomosti o co se ti všichni lidé střílí a honí. Skvělá záležitost, jenže i tak to prostě na těch pět bohužel nestačí, ale moc rád bych.. 80 - 90% ()

Belbo

Stará dobrá řemeslničina, která se už dnes moc nevidí. Nic víc ani míň, jen precizní akce bez zbytečných nabubřelých efektů, výbuchů, patetických proslovů a jiných v Americe oblíbených kliše. ()

Sfinkter

Hodně poctivá kriminálka s nejlepšími honičkami od časů Bullittova případu. Třicet let čekání na pořádnou stíhací jízdu se vyplatilo. ()

Jizni Tlapa

Co s tebou Rondo? Vyzdvihuji dotažené auto-honičky a brilantní obsazení v čele se dvěma frajerama nejfrajerovatějšíma. Stejně tak střih a kamera nic nekazí. Ve zbytku se ale jedná o pouho pouhý průměr, kde nudně vévodí příběh, scénář,zakončení a pramálo ostatní akce...samurajských 70% ()

Mirokukii

Velmi záhadné postavy, o kterých nevíme zhola nic, se honí úzkými francouzskými uličkami, za ještě zahádnějším kufrem, samozřejmě jeho obsahem (asi šéfovo špinavý prádlo). Ke shlédnutí tohoto filmu mě dohnaly zvěsti o přítomnosti báječných automobilových honiček. Nu tentokrát, byly pravdivé. Najezdí se tu toho opravdu hodně, a aspoň zrychlý jinak poklidný děj, s ponurou a napínavou atmosférou. Velcí herci předvádí dobré výkony. ()

MiCM

Film natočený ve strašně správném duchu. Společný cíl, někteří odejdou, ti schopnější zůstanou a někteří se dokonce stanou dobrými kamarády. Skvělý film. ()

lennyd

Skupina nájemných zabijáků dostává nový úkol - získat tajemný kufřík s neznámým obsahem. Na první pohled jednoduchý úkol se ale začíná komplikovat, když ve svých řadách nachází zrádce, pracující pro ruskou mafii. Nakonec se zbývající členové Sam (Robert De Niro) a Vincent (Jean Reno) musí pekelně soustředit, aby z boje mezi ruskou a irskou mafií vyšli se zdravou kůží ... Od nepaměti bojuju s tím, že se mi plete Jean Reno s Robertem De Nirem - vůbec netuším proč, podobní si nejsou, když jednoho z nich vidím, tak vím který to je. Ale když se mne zeptáte kdo hrál v tom či onom filmu, tak se zaručeně trefím do toho druhého. Proto mám rád tento film, u kterého se splést nemůžu :) Ale vážně - Ronin je přesně typ filmu, který se mi trefil do vkusu - ideální kombinace akce, napětí, a automobilových honiček (ta Pařížská je možná vůbec nejlepší automobilová honička vůbec - jízda v tunelu v protisměru - lahoda) a výborných hereckých výkonů - kromě výše zmíněných také například Natascha McElhone či Stellan Skarsgard. Jediné co bych snad vytknul bylo to, že Sean Bean opustil obrazovku tak záhy... ()

dANo

Nič viac než množstvo akčných naháňačiek na autách (ktoré majú svoju kvalitu, uznávam) a kopec intríg a zrád v podaní viacerých kvalitných hercov vo filme, ktorý si títo páni (ale aj dáma) mohli odpustiť. ()

brando

Jeden z nejlepších akčních filmů vůbec se skvělou zápletkou, atmosférou a hlavně skvělým Renem a fenomenálním De Nirem, který zde vytvořil, dle mého mínění, nejlepší part, který nevzešel se spolupráce se Scorsesem a Leonem. A mimochodem jedna z nejlepších automobilových honiček ve filmu vůbec. ()

shantim

Mám pocit, že jde o jednu z nejlepších akčních kriminálek, co kdy byly natočeny. Herecké výkony jsou bezchybné, kamera dokáže přesně dotvořit atmosféru, automobilové honičky zatím nejlepší, co jsem kdy viděl. 92% hvězdiček ()

Brain-D

Výborně natočené krimi, které je známe svými autohoničkami. Výborná hudba k daným scénám, ale na druhou stranu sem tam ta nereálnost byla vidět. ()

Sany33

svižné tempo a herecké obsadenie, ktoré to dalo na jednotku sú hlavné akvizície tohoto filmu odohrávajúceho sa na pozadí špionážnych a tajných organizácií, ktorých cieľom je zmocniť sa tajomného kufríka. Akčných scén habadej dokonca sa našla aj jedna dve milostné. Celkom svižne odsípajúci thriller v ktorom musíte fandiť Nirovi a Renovi inak si film nebudete môcť vychutnať naplno. Starsgard sa mi v úlohe záporáka celkom pozdával, nakoľko som ho ešte v tejto rovine nezažil a bolo to pre mňa niečo nové. Finálne rozuzlenie ako aj celá finálna scéna poodhalia niekoľko zamotaných zvratov z celého filmu a tým vám konečne blikne svetielko šokujúceho odhalenia pravdy. Thrillery som videl síce už aj lepšie ale dalo sa na to pozerať a kľudne by som sa do toho pustil znova. 71% ()

lykan9

Ronina jsem už v minulosti viděl (je to asi 15 let) a jediné, co jsem si pamatoval bylo, že se mi tenkrát líbil. Nyní když jsem ho shlédl znovu, tak mu nemohu upřít zábavu, dobré akční scény a vynikající automobilové honičky. Bohužel má Ronin i spoustu much. Rozhodně je to dlouhá stopáž, zbytečné postavy (nevím, proč tam byl Sean Bean) a protože jsem si nemohl nevšimnout několika podobností se současným Bournem, tak i sázení na hodně štěstí. Z Bourna jsem zvyklý, že jsem byl do detailu poučen o tom, jak na co přišel, u Ronina každý zrovna někoho ve městě znal, aby mohl dostat další stopu (např. hlídač na stadionu jako bývalý spolužák jednoho z hrdinů). Jinak ale můžu film doporučit. Stačí jen vypnout mozek. ()

VanTom

Důkladná příprava a plánování akce k získání jakéhosi kufříku (Co bylo uvnitř? Nevzpomínám si. :-)) dokonale napíná jak nejasnými identitami (a minulostí) námezdních profíků (bývalých agentů, teď bez pána – róninů) či jejich zaměstnavatelů, tak samotným cílem. V drsné špiónské hře, v níž se na vedlejší ztráty nehledí, samozřejmě dochází i na zrady a riziková přátelství. Poctivou, výtečně obsazenou kriminálku ze staré školy výrazně okořeňují strhující, realistické automobilové honičky za plného provozu. ()

cross

Jestli tento film opravdu kvůli něčemu stojí zavidění, pak jsou to naprosto, ale naprosto dokonalé kaskadérské výkony, které jsou tak sugestivní, až by mě zajímalo, kolik kaskadérů potřebovalo po natáčení ošetřit. Auto-honičky jsou vynikající a ruka zkušeného režiséra je při akčních scénách vidět. Navíc...Reno + De Niro, to zaručuje určitý standard. Bohužel, příběh je víceméně o ničem, místy extrémně překombinovaný a dost zmatený a konec by jednoho nas...! Dobrý a napínavý akční thriller, vystavěný na (někteří snad prominou) velmi špatném příběhu. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

20.11.2009

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)