Dante (Brian O'Halloran), Elias (Trevor Fehrman), Jay (Jason Mewes) a Silent Bob (Kevin Smith) jsou po infarktu naverbováni Randalem (Jeff Anderson), aby natočili film o samoobsluze, která to všechno začala. (mikki089)

Avathar

Smith už na to, žiaľ, nemá. Clerks III tak ťahá takmer výhradne nostalgia, ústredné duo a trochu tých emócií. Humor je ale dosť silený a miestami vyložene trápny, z viacerých postáv sa stali otravné karikatúry (Elias, Jay a Silent Bob) a už to ani náhodou nemá ten švih a gráciu prvých dvoch dielov. Škoda. ()

hroubek

Kevin Smith se vrací na samotný začátek své kariéry a přináší nám třetí díl, ve kterém "flákači z večerky" konečně něco dělají, ale kecat o životě nepřestali. Jen je tu problém v tom, že to co fungovalo, když jim bylo dvacet nebo třicet, nefunguje, když je jim kolem padesátky, a chovají se stále jakoby by jim bylo dvacet. Smith vystavil příběh na osobní zkušenosti s infarktem, po kterém překopal celý svůj život a myšlení. A to samé chce dopřát i svým postávám, jenž ztělesňovali jeho alter ego, než začal točit filmy. Clerks III jsou dobře natočené, májí silné a dojemné scény - každá scéna ve které je Rosario Dawson je silná, ale je tu spoustu zbytečnosti, u kterých si říkáte proč. Přitom samotný nápad s natáčení filmu není vůbec špatný, a mohl parádně fungovat. Zamrzí, že třeba Jay a Tichej Bob jsou totálně nevyužitý, Elias působí ještě více divně a těch věcí je více. Naštěstí pak Smith rozjede srdceryvné monology, úderné hlášky a je to hned o padesát procent lepší a zábavnější. Clerks III měli přijít dříve, a v trochu jiné podobně, přesto je to hezké rozloučení a pokud počkáte do konce titulků, tak vám Kevin Smith řekne něco moc důležitého a opravdového. ()

blackJag

"DNESKA SI TADY ANI NEMĚL BÝT." Labutí píseň pro Danteho... a Randala... a celou tu bandu. Na Kevina Smitha poměrně melancholický průběh, na druhou stranu to dává smysl, že? Nikdo nemládneme, téma bilancování se tak nějak vkrádá do myšlenek automaticky. Naštěstí i v tomto posledním kole stačí dojít na klasického Smithe, klasické camea, klasické hlášky, byť ten styl již není tak okouzlující, jako kdysi. Výsledné hodnocení si dovolím nepatrně zatížit nostalgií. 60% ()

blackkocour

Už i Kovářovi došel dech. Aaale, to neva, srdce mu ještě trochu bije, rychle ať stihnem natočit další pokračování nejkultovnějšího filmového universa, na poli underground filmů, co si jako malý kiddo našel za korálovými závěsy ve videopůjčovně, s označením "jen pro dospělé".. a jo, to nemá být ten pornografický film. Tak jinak. Kovářovi už taky došel dech, ne ale k životu, ale aby natočil plnohodnotný sequel svých nejlepších komedií. Jako zarytý smithofil jsem byl horlivě zapálený a nadšený do trojky. Ty vole, vy prasata, nechtěl jsem si to rozdat s Kevinem a Benem Affleckem, ale na muže za pultem. Ale vznesl se z toho objektivní názor, že život by měl někde plynout, nějak se posouvat, učinit něco jako pokroky, a když se tak koukám, tady se nezměnilo nic. Prvně mě dost šokovala smrt Becky. Asi to dopadlo tak, že herečka už nechtěla v roli pokračovat, a už jsem zanevřel Kevina, že se unáhlil k nejtrapnějšímu zvratu, a jednoduše dělat, že nikdo ani takový neexistoval, neboli "status quo", ale svoje odůvodnění to dozačista (asi) mělo. Co ale Kevinovi zaslouženě neuznám, je jeho vykrádání sama sebe, meta humor co má asi stejné využití, jako si z cintorína vyhrabat babičku, obléknout jí do jejího milovaného svetru, a vyvěsit ji před dveře jako halloweenskou ozdobu. Postavy si až moc uvědomily svojí nicotu, svoji prázdnost, a hlavně svoji zbytečnost, tak v nekonečném hádání, sobeckému jednání, a humor vyloženě soustředěný na trapnost, jen dokazuje, že by se to mělo ukončit. A dělat si prdel ze zoomerů nevyplní celkovou stopáž 100 minut. Ale z celkového usuzení, to jako důstojné zakončení stačí. Je ale tedy smutné, jak se to muselo zakončit. Shut up, máme tu Tichého Bohouše, Bena Afflecka, (asi jen na 20 vteřin), a kurva Randyhoo..!!! ()

Soweek

Návrat Jay a Mlčenlivého Boba měl alespoň nápad a bral jsem ho jako vzpomínkovou tečku ze Smithovo kariérou. Jako vzpomínce jsem toho hodně odpustil, ale u této Smithovo bromance již odpouštět nemohu. Poslední díl se nesnaží být vtipný, naopak se bere zcela vážně a já naprosto chápu tu myšlenku a i důvod, ale tito herci neherci prostě silnou tematiku neunesou a celé se to bortí jak domeček z karet. ()

Devadesát Dva

Já fakt nevím. Asi to nebylo úplně nutný. Nebylo nutný natáčet trojku a jít s ní až tady a už vůbec ne, takhle. Hádám, že potom, co Kevin Smith přestal být tím jízlivějším Kevinem Smithem (z jeho standupů a Q&A) a objevil že tráva, hubnutí a zeleninovej džus jsou dobrá kombinace pro to začít natáčet podprůměrný filmy, po svých devadesátkových geniálních konverzačkách, duši drtících vztahovkách, se, stal z kultovního scénáristy/režiséra/herce Silent Boba, jakousi parodií sebe sama; přišlo mi, že se z něj stal přesně ten chlápek, ze kterých si vždycky utahoval... vypracoval se sám a jistá skromnost byla přítomna, filmař neumětel, jehož neumětelství a problény, ale krystalizují až teď, později v jeho kariéře, kdy se z něj stal mainstreamový klaun. Je hrozně těžký vidět pád někoho, kdo měl takový talent (1994-2008) a potenciál, kdo uměl psát dialogy jako víno, vyprávět příběhy s pointou a byl charakter, jakých nikdy není dost... co vás inspirujou, dělat věci, sami, pro sebe, věřit si, jít si za svým, z člověka, co věděl přesně co a jak dávkovat (protože, upřímně, Smith měl tenhle gooffy styl celou kariéru) se stala tahle nefunkční křeč. Do Smithových filmů po 'Zack and Miri' jdu se skepsí, a zatím jsem nenarazil, za více než dekádu, na nic hodno pozornosti, nebo času. Na nic. Ono to bolí o trochu víc, protože Clerks II byla první Smithova věc, co jsem viděl (cca 2008) a působilo to na mě tehdy jako zjevení: styl, kadence gagů, postavy, dialogy... a s odstupem času to pořád funguje. Ale po šestnácti letech je nálada a vše, jinde. 5/10. (viděno: 08.11.2022) ()

SpaceOdyseus

Stari muzi za pultem? Ok, ja to beru. Kevin Smith natocil svuj nejlepsi film za dlouhou dobu. Povedlo se mu film narvat hlaskama obcas i k popukani, umne strida absurdni situace s emocnima zdimackama a ja se nemuzu nabazit nostalgicke jizdy. Obcas je tezkopadny v tom, co se nam snazi sdelit, ale stale zabavny. Mozna ze me mluvi thc, kterym jsem se ve stylu Jaye a Boba na film pripravil, mozna je to fakt objektivne pecka. Kazdopadne ja se bavil jako dlouho ne. Vlastne jako od dvojky. ()

F.W.Colqhoun

That's how we did it in the '90s, son!  Randal a Dante (ne-)točí porno aneb La Nuit américaine, américaine for real. Existuje kromě pitomého sklonu krmit diváky pravdami důvod sledovat, jak jde stejně jako v životě i ve filmu všechno postupně do prdele? A ještě jiný kromě chuti sát opojný jed nostalgie a sentimentu? V sámošce potřetí a asi i naposledy, neplánuje-li Kevin Smith své roztomilé partyzány na poli nuzného malo-podnikání utopit v bahně stáří, úpadku, vdovství a smrti ještě hlouběji, jak se to stalo i jiným, kteří se nedokázali odloučit od svých postav v domnění, že diváci možnost sledování osudů do trudné dospělosti ocení. Neocení. Na důchod nikdo nevzpomíná. Nejenže není proč, není ani kdy. Záměr dosti pochybný kazí ale jen málo, chvílemi je to nadále sranda - víc než co jiného pohled na Jayův umělý chrup a plastiky chudých 'prodavačů'. ()

Zero_Signal

80% filmu sú referencie, callbacky a doslovné kópie scén z Clerks 1 a 2 (sem a tam ešte referencie na iné filmy, ci už z View Askewniverse alebo nie - pár replík boli trebars priamo od Tarantina). Zvyšok sú melodramatické scény o strate blížneho a smrti podfarbené, resp nadfarbené emotional gitarovkami priamo z 90 tych rokov, pretože Smith bez tejto amatérskej techniky nedokáže pridať do scény emočný aspekt. Netešil som sa na to, a bol som si celkom istý, že prefajčený a post-infarktový Kevin Smith už túto tému nie len že nezvládne, ale už ani nepochopí prečo boli predošlé diely tak výborne, a veru som sa nemýlil. Bohužiaľ dnešný Kevin už nie je ten Kevin, ktorý natočil jednú zo suverénne najlepsích indie komédii na svete, a pevne verím, že toto bude už posledný klinec v rakve jeho filmovej kariéry. Smutne krútim hlavou, že tohto pána som kedysi považoval za jedného z mojich najobľúbenejších režisérov. ()

Gastovski

Těšil jsem se na návrat legendární dvojky z kultovní večerky, ale výsledek bych definoval jedním slovem: zbytečnost. Kevin Smith už doslova vykrádá sám sebe a navíc film se nese v duchu posmutnělého reálného života, stárnutí, nemoci či smrti a humor je vydatně upozaděn nebo v horším případě se stává vyloženě trapným. Chápu, že si to Smith asi potřeboval natočit tímto stylem, ale já se chtěl jen bavit, tak jako před lety a se smíchem se rozloučit s celým osazenstvem. Velké zklamání! ()

SC

Naprosto zbytečný film, který nemá co přinést, a tak „jakože meta“ nostalgicky vytahuje scény z předchozích dvou a pošlapává jejich odkaz. Díky, nemám zájem o těch pár ušmudlaných vtipů a Clerks pro mě budou vždy mít jen dva díly s happyendem. ()

dudunecek

Strašně rád bych tomu dal víc, ale většinu stopáže je to tak strašně o ničem a zbytečný. Ten film má prostě strašně slabej scénář a ikdyž se ke konci snaží dát celé sérii nějaké emotivnější zakončení, vůbec to nefunguje. Kdyby tam byl aspoň víc ten meta humor, kterej mě na konci Jaye a Boba Rebootu tak strašně bavil. Je tady to očekávaný, bez žádného velkého překvapení. Kevin Smith se stal novým Georgem Lucasem a tímto filmem mi navždy nahořkl celou tuto sérii. Je mi to fakt líto.EDIT: Po několika dnech a hodinách trávených tvorbou titulků mi to nějak víc sedí. Je to stále nejhorší díl Clerks, který je místy trapný, ale má to srdíčko.. See what I did there? 5/10 ()

Tomo

Tady to težce nevyšlo - humor špatně, příběh špatně, atmosféra špatně ..oblíbená filmová série tak končí (doufejme) dílem, který se vyplatí spíše vynechat. ()

NorseSword24

Túto sériu milujem a dostalo ma aj toto pokračovanie po niekoľkých rokoch. Skvele vtipy, zábavné postavy a aj ma to dojalo. Je to bomba ()

Maximilianus

Nemyslím si, že by bol tento film zbytočný,  avšak nebol ani až tak nevyhnutný. Ako každý, aj hlavní hrdinovia starnú,  tak chcel Kevin Smith nejako ukončiť ich príbeh. Skôr ako Clerks mi to pripomínalo Jay and Silent Bob Strike Back. Nakoniec je to ale jedno, ved je to všetko prepojené. 6,2/10. ()

RAFT

Režisér Smith nám natočil závěrečnou část trilogie.Je to o dost lepší než další pokračování  Jay and Silent Bob Reboot .Možná film replikuje první díl ale,nevadí .Další pokračování snad nebude.60% ()

DaNNy KinG

Mám hodně smíšený pocity. Nečekal jsem, že by se pokračování mohlo vyrovnat legendární dvojce, která je prostě nepřekonatelná. Na druhou stranu jsem čekal, že film bude žánrově podobný svým předchůdcům, ale toho se mi nedostalo. Nejde totiž vyloženě o komedii, ale spíše o takové drama o krizi středního věku, ve kterém se sem tam zasmějete nějakému tomu džouku. Celý film se mi honilo hlavou, jestli by Smith neudělal líp, kdyby ten třetí díl vlastně nenatočil.  Tak či tak je trilogie zakončená a nedovedu si představit, že by si Smith za 10 let řekl, že natočí ještě čtyřku. I když v dnešním filmovým světě člověk nikdy neví. ()

Charvy.666

Ano, Kevin vlastně vykrádá sám sebe ale pro fanoušky jeho původní tvorby a tohodle "universa" je to krásná nostalgická vzpomínka plná odkazů na předešlé díly. A Kevinův komentář a děkovačka při závěrečných titulkách tomu dodalo ještě víc nostalgie. Možná sem malinko přestřelil ale za Hledám Amy tomuhle režisérovi rád pár přešlapů odpustím. Hlavně když jsem se s hlavními hrdiny uměl skvěle ztotožnit. Super... ()

rodier

Kevin Smith spolecne s kily prisel o veskerej duvtip. Nic co za posledni roky udelal se nevyrovna tomu co delal driv.. ()

Polux

6/10 | S ohledem na Smithovu režijně-scénáristickou formu posledních pár (zlí jazykové by zvolili spíše slovo "drahně") let jsem ani náhodou nepředpokládal, že se ve třetím díle Smithovi podaří se zábavností a obecnou kvalitou přiblížit k vynikající jedničce, nebo dokonce ke geniální dvojce. Takže jsem se především těšil na filmové "one more thing" se svými oblíbenými postavami, které jsem už spousty let neviděl a pouze jsem předem doufal, že výsledek bude slušná komediálně-nostalgická záležitost a důstojné završení trilogie jak pro dané postavy, tak pro Smitha samotného. Co jsem předem očekával, to jsem poté zhruba dostal, tudíž panuje relativní spokojenost. | Tak jako se Smith v jedničce vyrovnával se svou frustrací z práce v zastrčeném koloniálu (a zejména z pro něj otravné komunikace s jeho zákazníky:-)) a ve dvojce s krizí středního věku a reflexí dosavadního života, ve trojce, vcelku logicky, došla řada na další Smithovu nevyžádanou životní zkušenost a totiž s vlastní (téměř) smrtí, pomíjivostí života a odkazem, který zde po sobě zanechá. Což se nevyhnutelně promítlo i do nálady celého filmu, která je ze všech tří filmů zdaleka "nejvážnější" a v některých okamžicích možná až depresivní, vlastně i v souladu s tím, jak Smithovy postavy (alespoň některé) postupem let stárnou, případně rovnou dozrávají. | Jak už naznačoval trailer, sázka na nostalgii a fanouškovskou znalost předchozích filmů v kombinaci s, v dnešní době populárním, meta konceptem (v tomto případě natáčení filmu (jedničky) ve filmu (trojce)) je zde naprosto masivní (naposledy podobný fan service level a pomrkávání na znalce byl snad marvelovský Endgame) a pravda je, že Smith prakticky celý film sám sebe "vykrádá" v míře větší než velké. Bez alespoň základní znalosti předchozích dílů (zejména jedničky) proto nemá divák moc šancí se v ději naplno orientovat (respektive spousta souvislostí a easter eggů na jedničku a pár také na dvojku, kterými Smith film napěchoval, mu zcela unikne), natožpak si jej užít. | Má to své silné momenty (vybrané "zrekonstruované" scény z jedničky jsou hodně velká nostalgická, ale zároveň zábavná, jízda, návrat hlásí téměř všechny podstatné postavy z jedničky a dvojky (Dawson pochopitelně vládne), plus samozřejmě nechybějí i nepostradatelná camea tradičních Smithových hereckých spolupracovníků (Smithova otravná ratolest má naštěstí minimum prostoru:-)) a po předlouhé době opět sledovat dialogové výměny oblíbené čtveřice postav je prostě fajn, přičemž v rámci hořkosladkého závěru, přiznávám, dokonce jedna nebo dvě slzičky ukáply), má to své slabé momenty (některé scény jsou na úrovni ochotnického divadla (na druhou stranu to může být sofistikovaná Smithova snaha se přiblížit poetice jedničky, ve které (ze zřejmých "indie" důvodů) byly podobné herecké výstupy také:-)), expozice je možná až zbytečně dlouhá, samotný scénář, nad rámec melancholického vzpomínání a ohlížení se zpět, nenabízí nic moc navíc (na rozdíl od minule) a hit/miss ratio stran vtipů a humorných situací obecně je taktéž dost proměnlivé (na rozdíl od minule)) a je to asi maximum toho, čeho je Smith v současné době vůbec schopen (aneb mohlo to dopadnou ještě mnohem hůře:-)). A mně to vlastně stačilo. | P.S. Mini audio komentář režiséra pod závěrečnými titulky (mimochodem výborný nápad, tohle by měli v DGA zavést jako povinné pravidlo u všech filmů - každý režisér by pak měl prostor okomentovat, proč natočil takový brak:-)) je asi to nejupřímnější, co kdy Smith napsal/pronesl. | PeZet () (méně) (více)