goldvise

Dle mdlého zde hodnocení soudím, že jde o artový film pro nepočetnou skupinu znalců, scházejících se v zapomenutém klubovém kině, kde se platí lidem za to, že vůbec přijdou na promítání..... ()

walik

Kdysi tento film pro mě byl velikým zklamáním. Pro kontrolu jsem se na něj kouknul po letech znova a jsem stejného názoru. Asi by to mohla být skvělá parodie ale předvedený způsob mě neoslovil. Spíše než souvislý film mi to přišlo jako nesouvislý sled povrchních monologů. Herci se u toho zřejmě bavily (já na jejich místě bych si to asi užíval), ale jako diváka mě to neoslovilo až na pár dobrých okamžiků. Dobrý námět s pochybným provedením. ... A možná jsem jen nepochopil že to měla být parodie nejen na sci-fi film ale i parodie na herectví a na režii .. to pak jo. :-) [Pro: parodie / Proti: nepovedená] ()

Jirkacek

Komediální sci-fi snímek Mars útočí! od extravagantního režiséra Tima Burtona jsem viděl poprvé nedlouho po jeho natočení v roce 1996. Od té doby v řece Moravě uplynulo hodně vody, moc jsem si toho nepamatoval a tak jsem se rozhodl podívat na tento film plný marťanů ještě jednou, zejména abych mohl napsat zasvěcený komentář a případně změnit své původní hodnocení, které činilo dvě hvězdy. A tak se Mars útočí ! opět rozběhl na obrazovce naší TV a uvědomil jsem si, že ani tentokrát mne film příliš nezaujal, i když jsem se dobře pobavil. Celý úvod filmu byl nezáživný, velmi zdlouhavý a než návštěvníci z vesmíru přistáli na Zemi, uběhlo docela dost času z celkových 106 minut. Nepomohla ani zvučná jména několika herců, kteří si v této komedii zahráli - Jack Nicholson, Glenn Close, Pierce Brosnan, Danny DeVito, Sarah Jessica Parker, Michael J. Fox, zpěvák Tom Jones, mladá Natalie Portman či Christina Applegate. Celý děj začal obklíčením naší planety Marťany, kteří k nám přiletěli ve stovkách létajících talířů a čekali na oběžné dráze. Po dohodě ve Washingtonu prezident Spojených států James Dale (Jack Nicholson) informoval svět o této návštěvě, což samozřejmě přitáhlo pozornost všech lidí na Zemi. Prezidentští vědečtí poradci zorganizovali setkání s mimozemšťany v poušti v Nevadě, kde se lidé s pomocí překladače jazyků dozvěděli, že Marťané přišli v míru. Pak ale byla vypuštěna holubice jako symbol míru a marťanský vůdce ji zabil, čímž spustil divokou přestřelku a Marťané skoro všechny přítomné lidi zabili, včetně Jasona Stone (Michael J. Fox), moderátora zpráv GNN. Ukázalo se tak, že generál Decker (Rod Steiger) měl pravdu, když nevěřil, že k nám návštěvníci z Marsu přiletěli v míru. Prezident ale věřil, že masakr byl pouze kulturním nedorozuměním, a tak se rozhodl pokračovat ve vyjednávání s mimozemšťany. Marťanský vyslanec se tak vydal na projev do Kongresu, jenže následoval ovšem další masakr a celý Kongres byl vyvražděn a zničen. Profesor Kessler (Pierce Brosnan) jako poradce prezidenta se sice snažil Marťany přesvědčit, aby přestali, ale byl unesen na jednu z jejich lodí. Generál Decker se snažil přesvědčit prezidenta, aby dal souhlas s použitím jaderné zbraně, ale ten to odmítl. Potom marťanský vrah přestrojený za ženu pronikl do Bílého domu díky věčně nadrženému tiskovému mluvčímu Bílého domu Jerry Rossovi (Martin Short), který vyvinutou ženu pozval dál. Atentát na prezidenta však nevyšel a tak marťané zahájili plnou invazi na Zemi a sestoupili na planetu. Když zaútočili na Bílý dům, Dale unikl, ale jeho žena Marsha (Glenn Close) byla zavražděna a dcera Taffy (Natalie Portman) ztracena. Marťané zničili mnoho významných objektů po celé planetě - Big Ben, Eiffelovu věž, sochy na Velikonočním ostrově, Tádž Mahal a zároveň vraždili po celém světě. V duchu svérázného humoru Tima Burtona je přitom doprovázel hlas z reproduktoru, který říkal Neutíkejte, jsme vaši přátelé. Nakonec se jim podařilo zabít prezidenta Dalea v jeho bunkru. Mezitím v Las Vegas vystupoval zpěvák Tom Jones právě v kasinu, kde pracoval také boxerský šampion Byron Williams (Jim Brown). Dále se zde nacházela zotavující se alkoholička Barbara Landová (Annette Bening), gambler a protivný právník na dovolené v Las Vegas (Danny DeVito) a číšnice Cindy (Janice Rivera). Když Marťané začali na město útočit, tito lidé vymysleli plán, že uletí z Las Vegas letadlem a skutečně se skupině podařilo na letiště dostat, ale tam marťané zabili právníka. Navíc jediná runway, kterou mohli použít, byla obsazena Marťany a tak se Byron obětoval pro přežití ostatních a rozhodl se odlákat pozornost Marťanů, zatímco ostatní připravili letadlo a odletěli. Třetí linie příběhu se odehrávala v Kansasu, kde teenager Richie Norris (Lukas Haas), opovrhován svou rodinou, se rozhodl zachránit svou babičku z domova důchodců, na který útočí Marťani. Přitom náhodou objevili marťanskou smrtelnou slabinu, kteří nemohli poslouchat píseň Slima Whitmana Indian Love Call. Ta způsobila to, že se marťanské mozky explodovaly v jejich dýchacích kulatých přilbách. Svět byl tedy v duchu Tima Burtona zachráněn a já měl v tu chvíli smíšené pocity, neboť filmu nechyběl typický režisérův humor, zahrála si zde celá řada herců, ale děj byl podle ubohý a nezáživný, čili jsem nabyl stejného dojmu jako při prvním shlédnutí. Suma sumárum, Mrs útočí ! ode mne získal dvě marťanské hvězdy **. () (méně) (více)

Vaelor

Působí to jako nadčasové dílo, když se na to člověk podívá v roce 2020. Brosnan by mohl jít z fleku dělat nejpomazanějšího z pomazaných do evropského parlamentu. Snímek má pár vtipných momentů, ale smysluplný celek by z toho nedokázal složit ani největší mistr v origami. Fascinujícím tak zůstává jen těžko uvěřitelná plejáda herců (i hereček, samozřejmě) a rozpočet. Tady si lámu hlavu nad tím, jestli styl efektů byl od začátku záměrem Burtona nebo z nouze ctnost, protože už mu jednoduše nezbyly prachy. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Zdá se, že tu jde o kulturní nedorozumění." - "Jo, možná se jen bojí holubů!" Parodie na všechny filmy o invazi mimozemšťanů na Zemi. Den nezávislosti, Válka světů. Asi by to mohla být skvělá parodie, ale předvedený způsob mě neoslovil. Schází mi smysluplný celek a vizuální efekty ( s ohledem na rok 1996 ) radši ani nekomentuji. 2* pro Pierce Brosnan, Natalie Portman a Jacka Nicholsona coby prezidenta. - 40%. ()

Mac._

V rámci žánru nadprůměrná prča. Burton sice tentokrát neujíždí na své typické poetice, ale paroduje skvěle, co mu přijde pod ruku. Atomovku na ně! ()

GrooteLulu

Danny Elfman nb.1...z nostalgie 4 hvězdy, tohle je sci-fi budoucnosti, nedocenitelná záležitost narvaná hvězdama k prasknutí.. ()

InsulinBoy

Pokud si chcete rejpnout do ještě nezahojené rány po rozchodu s vaší polovičkou a chcete si připomenout jaký váš vztah byl, tak vám tento film zcela doporučuji, je totiž z velké části založený na přetvářce. Z filmu přímo srší sci-fi a  přehnaná americká komedie 90. let, která mu přidává nádech frašky. Na filmu vás zcela jistě zaujme jeho určitá morbidnost, velmi specifický humor a ,,nečekané" zápletky. Specifický humor se tady projevuje zejména na mimozemšťanech, kteří jsou na to že je film z roku 1996 až překvapivě dobře naanimovaní. Jako seriózní sci-fi film sice nijak extra nepůsobí, ale jako úlet na jeden večer perfektní! ()

BGH

To byla ale p***vina... chapu, ze to mela byt komedie, ale tohle slo uplne mimo me.. 106min ztracenyho casu. Odpad nedavam jen proto, ze sem to dokoukal dokonce... ()