Hodný chlapec Ron se dostane do věznice za obchod s marihuanou. Bere si ho pod křídlo Earl Copan, který je za mřížemi už osmnáct let a snaží se Rona naučit pravidla života ve vězení... Vyfasovat v jednadvaceti pár let naostro za šíření marihuany - to je pořádná noční můra. Když ale Ron (Edward Furlong) vstoupil poprvé do své cely, pochopil, že jeho špatné sny ještě ani pořádně nezačaly. Jeho spolubydlící (Mickey Rourke) je populární místní "děvče" a Ron brzy zjistí, že i jeho vlastní mladá kůže představuje pro vyhládlé kriminálníky velké lákadlo. Naštěstí vzbudí brzy zájem místní autority Earla Copana (Willem Dafoe), vězně, který už strávil za mřížemi takovou dobu, že si ani nepamatuje jaké to bylo na svobodě. Pro Earla se mladík stane náhradou za všechno, co nikdy neměl - za rodinu, přátele, syna - a na oplátku Ron získá ochranu i zasvěcení do nelítostných pravidel světa uvnitř věznice. I Earl má ale své nepřátele a atmosféra ve věznici začíná houstnout. Snímek vznikl podle románu známého scénáristy Edwarda Bunkera (Na svobodě s Dustinem Hoffmanen), který se předtím odseděl ve vězení řadu let. (oficiální text distributora)

GOREGASM

Kombinace Steve Buscemi a vězeňské drama vzbuzovalo velké naděje, které se bohužel Buscemimu nepodařilo naplnit. Na vině není ani tak jeho režie, jako spíše hodně vlažný příběh, který mě navíc nedokázal ani náhodou přesvědčit, že Furlong se z ustrašeného mukla zelenáče stal během pár měsíců otrkanou pravou rukou nepsaného bosse bílé komunity ve věznici. Psychologie jeho postavy je celkově špatná, o čemž vypovídá už jen absolutně nulová motivace na útěk, do kterého bez řečí skočí doslova po hlavě. Zbytek scénáře je naopak velice dobrý a Buscemi obsadil do rolí trestanců osvědčené a někdy i životem prověřené týpky, kteří filmu dodali ten sorávný feeling. Suma sumárum jde o nečekaně "oddechové" drama, což u vězeňského tématu je sakra problém. A beru zpět úvodní tvrzení...je to chyba Buscemiho... 50% ()

Hapretor

Ty vole, to zas byla nuda. Rozvleklé vyprávaní o ničem, teda o nalezené otcovské lásce. Furlong vypadá stejně jako v Terminátorovi - divné, Dafoe mi zase připomněl Z. Polreicha po brutální dietě. Konec tak dojemný až k ničemu, závěrečný citát tak filozofický až ... no, vlastně to bylo to nejlepší z celého filmu - jedna věta, he. Tohle jako nápodoba Shawshanku ??? - ani omylem !!! ()

aslavey

Willem.... Defooou. Willem... Defoooou... je dobrej herec. A to víme. Zvlášť v těchhle rolích, se správným ansámblem kolem sebe . Mladej Edward to zvládl taky výborě. Ale pořád mám svoje ale. Něco mi tam chybí. Něco, co mě fakt chytne za koule a znásilní na hajzlu. Buscemim to zřejmě nebude. Hudba byla taky supr. Ale nemám nakonec z toho filmu to, co jsem chtěl a co jsem čekal. Možná špatná konstelace při sledování, nebo prostě jen jsem nedával pozor. Ale každopádně to za shlídnutí stojí. To jako jo. A má spoustu kladů. Hm... hm.. ()

merigieren

další vězeňskej film, kde máme nováčka a nedotknutelného vůdce. Věznice si žije svým životem, občas někdo někoho zapíchne a na konci odjede popelářský auto. Každý problém má celkem snadné řešení, možná až moc. ()

Joeey

Dobrý scénář, herecké výkony, zápletka i pointa. Příběh je tu popsán velmi podrobně, takže jen dodám, že hlavní hrdinové (Dafoe, Furlong) své role pojali skvěle, a tudíž si toto ne příliš dlouhé drama pozornost určitě zaslouží. ()

ceBBek

Pro vězeňské filmy mám slabost. Film sice nepřináší nic nového, ale stejně je to film, na který se rád podívám znovu. Hlavním důvodem je rychlý spád děje, při kterém se člověk nestíhá nudit. ()

Stíba

Vězeňské drama bez přílišného přikrášlení, které by klidně uneslo i delší stopáž než 90 minut. Film na mě působil až dokumentárně, bez výraznější hudby a kolísání kvality a atmosféry což nakonec vůbec nebylo na škodu. ()

kersten

Pravdupovediac, som sa celý film dosť nudila a nezachránilo to ani také skvelé herecké obsadenie. Jednoducho sa tam nič nedialo. Keďže filmy z väzenského prostredia mám rada, tento ma sklamal. Ale zas nemôžem povedať že by bol celkom najhorší. ()

FOCKE_WULF

Pěkný film z vězeňského prostředí, jenom škoda, že toho mlaďase hrál Edward Furlong, na ten jeho napůl plačtivý, napůl arogantní výraz jsem byl alergický už v Kultu hákového kříže a tady jsem si skoro přál, aby už ho nějakej vězeň sejmul nebo ho to na konci rozdrtilo. ()

Cryptkeeper

Az moc pohadkovy pribeh z vezenskeho prostredi. Spatne to nebylo,bohuzel neco tomu schazelo. Snad silnejsi momenty,lepsi scenar,ci jen trochu realistictejsi pribeh jsem cekal uz jen od zajimaveho hereckeho obsazeni. ()

chrispe

Tak za prvé... Mickey Rourke alias Jane byl prostě k sežrání. Za druhé, jak Willem Dafoe alias Earl, tak Edward Furlong alias Ron byli ve svých rolích více než dobří. Ráda bych si přečetla knihu, protože jsem toužila se postavám dostat ještě víc do hlavy. Prostě se ujistit, že jsem to tam vážně viděla. Pořád jsem čekala až přijde to hořký a byla napnutá jak struna. Protože takový filmy prostě hořký jsou. No.. vážně nelituju, že jsem u toho čumákovala do noci. ()

Kingjiri

Tohle mě minulo. Prakticky se uplně ztotožňuju s hodnocenim uživatele "nash.". Čili ve zkratce - dramatickym scénám chyběl náboj, stejně jako celýmu filmu, kterej je hrozně nevýraznej a nedokáže se žánrově nikam zařadit. Nejvíc snímek zachraňuje kvalitní herecký obsazení, předevšim Dafoe, kterej mi s oholenou palicí a úsměvem na rtech často připomínal žábu, což mě aspoň trochu pobavilo, dvě silnější hvězdy. ()

Gardenboy

čakal som drámu a myslel som si, že dráma obyčajne nesie v sebe aj nejaké to napätie a citový podklad. Bohužial mám taký dojem, ž tento film obe postrádal do takej miery až sa mi zdal naivný, plochý a studený ako námraza v mrazáku. Furlong aj Dafoe tradične vynikájuci, ale ten vzťah medzi nimi bol tak nadstavovaný, až sa to nedalo prehliadnuť. ()

BLabaKAn

Svižné drama z vězeňského prostředí, kde perlí hlavně Dafoe. Mladík se dostane do vězení za pašovaní a pak se seznamí s týpkem Dafoe, který už si nějaký ten pátek ve vězení posedává. Může být rád že Dafoemu padl do oka, jinak už by byl něčí vězeňská děvka, jak je ve filmu řečeno. Film má zvláštní vězeňskou atmosféru, která je brána z jiného ůhlu než jsme zvyklí. Některé hlášky ve filmu neměly fakt chybu! Velmi dobře natočené drama. ()

m4xp4yn3

Film to byl zábavný, ikdyž dějově trochu naředěný a na vězeňské prostředí snad až příliš "měkký". Stejně tak konec mi nepřišel úplně vypilovaný, působil poněkud lacině. Oddechovka na sobotní večer. ()

patushik

Mám moc rád vězeňské filmy, ale Animal factory mezi mé oblíbené určitě patřit nebude. Příběh, kdy největší boss z věznice je Willem Dafoe, je pro mě těžko uvěřitelný.. děj, kde se toho moc neděje, podivně jednoduchý útěk z vězení... takže jediný zajimavý na tomhle filmu je nakonec Mickey Rourke, kterýho jsem absolutně nepoznal:). ()

josieaddms

Buscemi poněkud ležérně natočil film na téma "Jak to asi chodí ve věznici". Že to bylo podle románu, je značně znát podle vláčnosti děje. Dost slušné herecké výkony Dafoe a Furlong, a jako třešnička na dortu Rourke jako transvestita, který se touží stát motýlkem, a sedět na rozkvetlé třešni v Paříži. Tím dostal film i nějaké ty komické prvky a dost příjemně se na to koukalo. Bylo tu pár vězeňských klišé, a někdy děj špatně držel pohromadě, ale jinak to byla docela fajn podívaná. ()