Hodný chlapec Ron se dostane do věznice za obchod s marihuanou. Bere si ho pod křídlo Earl Copan, který je za mřížemi už osmnáct let a snaží se Rona naučit pravidla života ve vězení... Vyfasovat v jednadvaceti pár let naostro za šíření marihuany - to je pořádná noční můra. Když ale Ron (Edward Furlong) vstoupil poprvé do své cely, pochopil, že jeho špatné sny ještě ani pořádně nezačaly. Jeho spolubydlící (Mickey Rourke) je populární místní "děvče" a Ron brzy zjistí, že i jeho vlastní mladá kůže představuje pro vyhládlé kriminálníky velké lákadlo. Naštěstí vzbudí brzy zájem místní autority Earla Copana (Willem Dafoe), vězně, který už strávil za mřížemi takovou dobu, že si ani nepamatuje jaké to bylo na svobodě. Pro Earla se mladík stane náhradou za všechno, co nikdy neměl - za rodinu, přátele, syna - a na oplátku Ron získá ochranu i zasvěcení do nelítostných pravidel světa uvnitř věznice. I Earl má ale své nepřátele a atmosféra ve věznici začíná houstnout. Snímek vznikl podle románu známého scénáristy Edwarda Bunkera (Na svobodě s Dustinem Hoffmanen), který se předtím odseděl ve vězení řadu let. (oficiální text distributora)

danny_21

Jednoduchý pokus o vězeňké drama, které ve výsledku nepřináší žádnou převratnou podívanou, originální myšlenku, nebo snad dokonce promyšlený útek. Mladej Connor se dostane do lágru, kde svým fešným xichtíkem vzbuzuje choutky na milostné hrátky a z neznámého důvodu ho před tímhle chce ochránit plešoun Earl a nakonec rozhodnou, že by mohli pláchnout.. No Steve, možná si měl radši zahrát jednoho z těch uchyláků než režírovat, víc než krapet silnější průměr z toho nevylezl a to bys ještě měl poděkovat Willemovi - 60 % ()

Chuppa

Vcelku neznámý film se slušným obsazením, plešaty Dafoe a přiteplenej Rourke se jen tak nevidí :-) Jen začátek a konec mohl být trošku více rozveden. ()

kihsleek

"Better to reign in hell than to serve in heaven." Danny Trejo tenhle film uvedl mezi svými pěti nejoblíbenějšími. A jelikož mám pro Dannyho slabost (a ještě větší slabost mám pro Willema Dafoe), musel jsem se na to podívat. Animal Factory je fakt dobře natočenej vězeňskej film. Není teda nic extra, Motýlkovi nebo univerzálnímu favoritovi Shawshankovi se snad ani nemůže podívat do očí... Ale stojí za to, už jen kvůli tomu, že si na nic nehraje, a kvůli luxusní vězeňský štětce v podání Mickeyho Rourka. ()

karlee

Výborný, svižný film, konečně někdo, kdo umí natočit vězeňský film na 90 minut. Ohledně realističnosti bych jen připomněl, že toto psal mukl, zatímco Stephen King asi v Shawshanku neseděl. A komu to připadá málo drsné, nechť si spočítá mrtvé. Pravda, k našemu hrdinovi je vězení relativně schovívavé, ale to je právě díky tomu chlapskému přátelství, o kterém film vypráví a které se Zkrocené hoře zachytit moc nepovedlo:-) Jinak se mi moc líbil Psychouš Mike. ()

winstonik

Podstatne reálnejšie ako primitívna citová vydieračka Vykúpenie z väznice Shawshank. A zároveň dôkaz, že prinajmenšom jeden slávny herec vie aj režírovať. ()

Stanix

Vězeňské téma, jedno z mých velmi oblíbených. Atmosféra Animal Factory je v pořádku, řekl bych ve standartním rámu filmů s touto tématikou, avšak Buscemi nikterak netlačil na dramatickou pilu tak, jak by bylo zvykem. Film je až neuvěřitelně střízlivý a lidský a přitom děj táhne a nepustí až do závěru, zejména díky výkonu úžasného Willa Dafoa a další protagonistů, jež dohromady dává velmi zajímavou partu kriminálníků. ()

valkil

Defoe je skvělý a především je to film od Buscemiho. Film je hodně realistický, ale přesto mu něco chybí, trochu šťávy. Musím dát trojku - i když je to spíš lepší trojka - protože to vůbec není špatný film, ale k Trees Lounge se prostě nepřiblížil. Steve má na víc. ()

Bigfuckman

Myslím, že s takovým fajnovým hereckým obsazením šlo natočit trošku lepší, spádovější a hlavně příběhovější krimi-drama. Danny Trejo zde ani moc hrát nemusel. S jeho vizáží na takovou (mohla být i více drsnější) roli hodil perfektně. Mladý Edward "John Connor" Furlong zde moc ze svého hereckého talentu nepředvedl. Dafoe opět předvedl velmi dobrý herecký výkon a velmi nechutné pojídání vlastních exkrementů okořeněných kapkou krve. Nejvíc mě překvapil Mickey Rourke jako "natural bitch" byl k nakousnutí a řka na spoluvězně : Come down and eat my pussy! Režie od Steva Buscemi byla spíše průměrná. ()

boombang

Steve si natočil svou vlastní (a skoro bych řekl realističtičtější) variaci na Shawshank a spolu s bratrem si v ní taky trochu zahrál. Výsledek však není nijak oslnivý - ale naštěstí ani zkažený, i když optimisticky rozhodně nevyznívá. Výborní Furlong, Dafoe, Trejo a Rourke (to je fakt buzna - vůbec jsem ho nepoznal). I když mi přišlo, že někteří herci (hlavně Trejo) si na natáčení přijeli spíš užít dovolenou, případně se oholením hlavy zbavit vší (Dafoe) :-))) Pořád váhám mezi 3 a 4 body. ()

MaxForValue

Steve Buscemi dokazuje, že je nielen skvelým hercom, ale aj slušným režisérom. Jeho dráma z väzenského prostredia, do ktorého dotiahol hviezdy ako Willem Dafoe, Danny Trejo, Mickey Rourke či seba samého je pekne napísanou a solídne režisérsky zvládnutou prácou mapujúcou život v amerických väzniciach. ()

sergio4

Neskutočná nuda, väzenský film prakticky bez akcie? Co to jako má bejt? :D To bola skôr taká rodinná dráma v prostredí väzenia, pritom potenciál na poriadnu krimi tam bol taký Dafoe, Trejo, Buscemi sakra z toho sa dalo vyžmýkať oveľa viac a že Rourke bude hrať transku, to by ma nikdy nenapadlo, strašné. Jeden z najhorších väzenských filmov, ever. ()

Honzus

Čekal jsem, že Buscemiho film nabídne trochu hlubší a syrovější pohled do vězěňského života. Bohužel mě jako diváka Věznice nedokázala dostat "do centra dění", charaktery a motivace jednotlivých postav, na kterých je založena většina vězeňských filmů, nebyly dostatečně dobře rozpracovány a příběh byl přinejmenším málo strhující. Dafoe byl však vynikající, jeho charisma táhne značnou část filmu, který je jinak těžce průměrný, což mě mrzí, jelikož filmy s vězeňskou tematikou jsou pro mě vždy velkým lákadlem. ()

sirrgulo

Není to sice bůhví jak drsné ani moc napínavé, ale přesto docela působivé. Edward Furlong i ve třiadvaceti vypadá jak patnáctiletý fracek což mu pobyt ve vězení plném potetovaných nadržených prasat rozhodně moc nepomůže. Má štěstí, že se ho ujme sympaťák Willem Dafoe a postará se o něho. Je pravda, že jak se snímek blížil do svého finále, pořád víc jsem čekal, kdy někdo jednomu z ústřední dvojice vrazí kudlu do zad. Tenhle pocit jsem nedokázal vypudit až do závěrečných titulků. ()

rawboy

Takový pózérský snímeček hodný lokální televize utopený v programu hluboko v noci. Prakticky o ničem, s hodným samaritánem, který se nezištně ujme bezbranného běláska v žumpě amerického nápravného systému. ()

martij06

Už jsem to viděl jednou na ČT2, ale dneska jsem to shlédnul po dlouhé době a film mě vtáhnul do příběhu. Mladík v podání Edwarda Furlong, který hrál i v American History X, zde znázorňuje člověka a to, jak je snadný se dostat do průseru. O selhání nápravy ve vězení ani nemluvě. ()