Hodný chlapec Ron se dostane do věznice za obchod s marihuanou. Bere si ho pod křídlo Earl Copan, který je za mřížemi už osmnáct let a snaží se Rona naučit pravidla života ve vězení... Vyfasovat v jednadvaceti pár let naostro za šíření marihuany - to je pořádná noční můra. Když ale Ron (Edward Furlong) vstoupil poprvé do své cely, pochopil, že jeho špatné sny ještě ani pořádně nezačaly. Jeho spolubydlící (Mickey Rourke) je populární místní "děvče" a Ron brzy zjistí, že i jeho vlastní mladá kůže představuje pro vyhládlé kriminálníky velké lákadlo. Naštěstí vzbudí brzy zájem místní autority Earla Copana (Willem Dafoe), vězně, který už strávil za mřížemi takovou dobu, že si ani nepamatuje jaké to bylo na svobodě. Pro Earla se mladík stane náhradou za všechno, co nikdy neměl - za rodinu, přátele, syna - a na oplátku Ron získá ochranu i zasvěcení do nelítostných pravidel světa uvnitř věznice. I Earl má ale své nepřátele a atmosféra ve věznici začíná houstnout. Snímek vznikl podle románu známého scénáristy Edwarda Bunkera (Na svobodě s Dustinem Hoffmanen), který se předtím odseděl ve vězení řadu let. (oficiální text distributora)

kobejn

Skvělé komorní vězeňské drama stojící především na výborných hercích a věrohodném scénáři čímž se vytváří velmi realistický obraz toho, jak to za mřížemi asi chodí. A to mi k filmové spokojenosti stačí. Dafoe tomu tady herecky s přehledem šéfuje stejně jako jeho postava ve filmu. Moc dobrej malej film Steve. ()

O.Peta

Slabej odvar Vykoupení z věznice Shawshank...A jestli ten je na plný počet mého hodnocení, tak u Věznice je horší herecké obsazení, hudba, děj, a lacinej konec u kterého jsem se rozhodl, že jde o průměrný film, protože aby Willem Dafoe na konci filmu bez nijakých větších problémů vymyslel útěk, za tak krátkou dobu mi přijde dost nereálné. 60% ()

Vojcl

Trochu zklamání. O co je Steve Buscemi skvělý herec o to je průměrnější režisér. Věznice není vyloženě špatný film, ale nijak zvlášť mě ničím nezaujal a v daném žánru už bylo natočeno nejmíň deset daleko kvalitnějších děl. Tuctový a místy dost nudný scénář zachraňují dobře vybraní herci. Kromě démonického Williama Dafoa a talentovaného Edwarda Furlonga (ten si tu střihnul roli né nepodobnou té z Kultu hákového kříže) hodně překvapí v nezvyklé poloze komik Tom Arnold nebo drsňák Mickey Rourke jako "vězeňská děvka". ()

kaylin

Steve Buscemi se sem tam pustí do režie a nemá vůbec nejistou ruku. Docela překvapí. Jak dokáže být snímek drsný, což v tomhle případě rozhodně patří. Buscemi měl skvělou ruku i na herce, kdy Dafoe a Furlong do děje sedí, i když Furlong je ze začátku takový moc velký hezounek. Nakonec ale svou roli zvládnul. ()

stration

Vynikající herecké výkony a slušná Buscemiho režie. Ale celý to bylo takový pomalý, nemastný, neslaný. Asi velice brzo zapomenu, že jsem to viděl. ()

Skip

Knihy Edwarda Bunkera jsou napsané velmi čtivým a svižným stylem. Podle jedné z nich se podařilo natočit film, který využívá všech kladů Bunkerových knih. Film je to takový nenápadný, nijak drsný, a přesto stojí za zhlédnutí. ()

Sheldra

Já dobře vím, proč se nehrnu k vloupačkám a prodeji drog! V těchhle podmínkách bych přežila přibližně 2 dny, Earl-neearl, než bych udělala něco šílenýho a nechala se zavřít na psychiatrii (až se podívám na nějakej film s psychiatrickýho oddělení pro vězně, třeba něco ve stylu Svěrací kazajky, tak asi i tenhle plán přehodnotím). Jak Dafoea nemusím, tak tahle role mu sedla jak ušitá. Furlong toho bulíka taky vystřih skvěle. Veskrze vězeňská kvalitka... ()

fmash

To by jeden nečekal, že to může být v krimu až taková selanka. I když je to spíš selanka v uvozovkách, ovšem jak jinak. Buscemiho další pohodářský snímek. I když je to spíš... ovšem jak jinak. Dívalo se mi na to dobře. 3¾. ()

ilemas

Výborné herecké obsazení v průměrném filmu z vězeňského prostředí. Žádná větší akce, žádná drsnota, spíše reál, dost rozvleklé. ()

MartinNDL

"Better to reign in hell than to serve in heaven." Tak to je kurva pravda, pokud seš dost nařáchlej a hnusnej. Já do vězení nemůžu a tenhle film je mou odpovědí na reakci proč?. Radši seppuku než bejt bezednej kelímek s čokoládou, do kterýho se namáčí negramotný nadrženci. Herecky přesvědčivá chlapácká romanťárna. Jako když starý rockeři zpívaj o přátelství. ()

Martin741

Zas dalsia patlanina z vazenskeho prostredia, ktora tuzi po vysinach Shawshank Redemption, na ktore sa asi prilis vela pozeral reziser Buscemi. No nic to, dejova linia bola katastrofalne slaba a scenarista asi napisal scenar pocas hnacky ......... Herecke vykony navzdory slusnemu obsadeniu zufalo priemerne, no a ucast ludi typu Mickey Rourke ma nechava absolutne lahostajnym.Priemerne hodnotenie davam aj za mladeho Edwarda Furlonga, tohto herca respektujem, takeho Cuklina z Houm Eloun nerespektujem ako herca a bytostne Culkina neznasam 65 % ()

Amroth666

Jako líbilo se mi to, ale kdyby to vzal do režie lepší a zkušenější borec, prostě vím, že by to dopadlo lépe. Filmy z vězeňského prostředí prostě mám rád. Tenhle mezi ně od teď taky počítám, ale prostě tomu něco chybělo, aby se z toho stal nezapomenutelný a výše ohodnocený film. K hercům: Trejo! Kdo jiný by tam měl být? Dafoe zahrál taky skvěle. Nemám na herce jediné výhrady. ____ Lepší vládnout v pekle než sloužit v nebi ne? ____ ()

Wormboy

Dalsia z radu vazensky dram, tentokrat s vybornym vyberom ustredneho hrdinskeho dua. Film vobec nie je zly, vzhladom na to, ze mam rozpozerany Prison Break, mi vsak pripadal dost priemerny. Najvacsou neznamou bola pre mna motivacia a nezistna starostlivost Earla pomahat mlademu bazantovi. Nalada a atmosfera vo vazeni bola az na par zachvevov vazenskej vojny znacne pohodova. Za pozornost urcite stoji bizardna, avsak mierumilovna postava, ktoru stvarnuje Mickey Rourke. ()

J0hny5

Jeden z těch lepších vězeňských filmů. Willem Dafoe velmi dobrý a role mu celkem sedla, nepamatuju se kde jinde se mi tak líbil. Jinak příběh ve vězení nijak odlišný - "buď musíš být pořádná bedna a nebo něčí děvka, jinak nemáš šanci přežít" tak nějak to bylo řečeno. Další možností je ta která potkala Rona, asi nejlepší možná s jeho postavou-) Další věc je, že vám to pomůže přežít v kriminále, ale na druhou stranu vám to nepřídá venku. Různí kurátoři a soudci by asi nejradší viděli jak se vězen s nikym násilnickým nedruží, nebránil se násilným napadením, nechal si vše líbit a pak jen žaloval a stěžoval si. To vám dá možná nálepku slušného vězně, ale dlouho tak nepřežijete. Tak si vyber.... ()

Flyer

Buscemi je výborný herec, ale jako režisér mě moc nepřesvědčil. Věznice je velice nevýrazným snímkem, s průměrným dějem a ne příliš působivě vykresleným prostředím. Herecké obsazení je sice špicové, ovšem i tak se nedokážu ubránit dojmu, že výsledkem je pouhý šedý průměr na poli vězeňských filmů. ()

tom88

Zaujímavý film z prostredia väznice od dobrého herca a vyzerá, že aj dobrého režiséra Steva Buscemiho. Veľmi ma potešila hlavná úloha Edwarda Furlonga, toho od Terminátora 2 je vidieť veľmi málo, čo je škoda lebo je dobrý herec a má budúcnosť. Willem Dafoe je taktiež dobrý a dáva filmu tú pravú šťavu, podobne ako v Shawshanku Morgan Freeman. Som rád, že sa vo filme objavil môj obľúbenec Danny Trejo, ten v podobných filmoch nemôže chýbať. Dejovo je film skoro rutinný, no je tu dobrá atmosféra a pohľad na život v drsnej väznici. Buscemi by mal točiť viac, je vidieť že na to má. Väzenské filmy si vždy rád pozriem. 75% ()

danliofer

Jsem moc ráda, že tento film šel na ČT2 s titulky, a ne nadabovaný jen proto, že v něm hraje Willem Dafoe či Danny Trejo. Neubralo mu to tudíž vůbec na autenticitě projevu. Představitel role tranvestity s bezchybnými monology je jak vystřižený z Almódovarových filmů:-) ()